Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

true 17:10, 12 cze 2015

Dołączył: 16 kwi 2015
Posty: 20
Teren przejechany glebogryzarką 2 razy, chwasty wybieraliśmy bardzo intensywnie, widać teren zbyt mocno zachwaszczony był i tylko chemia w tym przypadku by dała radę temu paskudztwu, albo profesjonalna firma z maszyną. A jak mogę pomóc trawie która wykiełkowała ale nie rośnie w górę ? Można jakimś nawozem już jej pomóc ?
Chmurka 20:48, 12 cze 2015

Dołączył: 18 cze 2013
Posty: 28
U nas trawka po drugim koszeniu i wyglada jak by gęściej pojawiło sie niestety trochę chwastów tj mlecz i babka lancetowata ( nie wiem czy to sie tak nazywa profesjonalnie ) ale będę wyrywać ręcznie. Dosialismy trawę w ewidentne placki. Mam nadzieje ze dalej bedzie piękniec tylko


Ture tam gdzie trawa jest jasnozielona to wydaje mi sie ze brakuje jej składników odżywczych, albo żółknie bo jest zalana? Mieliscie przepuszczalne podłoże, czy występowała glina ? Ale może niech wypowie sie ktoś kto sie bardziej na tym zna niż ja
____________________
Karolina - poczatkująca zapalona ogrodniczka. Ogród pod chmurką
true 17:30, 13 cze 2015

Dołączył: 16 kwi 2015
Posty: 20
dziękuję za rady
marbrz 19:09, 13 cze 2015


Dołączył: 15 sie 2013
Posty: 215
true napisał(a)
Teren przejechany glebogryzarką 2 razy, chwasty wybieraliśmy bardzo intensywnie, widać teren zbyt mocno zachwaszczony był i tylko chemia w tym przypadku by dała radę temu paskudztwu, albo profesjonalna firma z maszyną. A jak mogę pomóc trawie która wykiełkowała ale nie rośnie w górę ? Można jakimś nawozem już jej pomóc ?

Daj jej nawóz NPK taki co ma ponad 20 % N w swoim składzie.
true 23:24, 13 cze 2015

Dołączył: 16 kwi 2015
Posty: 20
marbrz dzięki serdeczne
Gardenarium 12:48, 14 cze 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Chmurka napisał(a)
U nas trawka po drugim koszeniu i wyglada jak by gęściej pojawiło sie niestety trochę chwastów tj mlecz i babka lancetowata ( nie wiem czy to sie tak nazywa profesjonalnie ) ale będę wyrywać ręcznie. Dosialismy trawę w ewidentne placki. Mam nadzieje ze dalej bedzie piękniec tylko


Ture tam gdzie trawa jest jasnozielona to wydaje mi sie ze brakuje jej składników odżywczych, albo żółknie bo jest zalana? Mieliscie przepuszczalne podłoże, czy występowała glina ? Ale może niech wypowie sie ktoś kto sie bardziej na tym zna niż ja


Masz sporo cienia pod okapem drzew, trudno utrzymać piękny trawnik. Ja tak mam.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Chmurka 18:08, 14 cze 2015

Dołączył: 18 cze 2013
Posty: 28
Oj Danusiu święta racja, mech sie wcześniej plenił strasznie. 80% mchu reszta trawy było przed zakładaniem nowego trawnika. Wycielismy drzewa od południa zeby w ciagu dnia było więcej słońca ale mimo wszystko zawsze gdzieś ten cień pada jak słonko przechodzi. Zobaczymy co to dalej bedzie nie liczę na murawę jak z żurnali ale milo by było gdyby była przystępna ps kupiłam trzmielinke, fotorelacja bedzie u mnie w wątku jak posadzimy.
____________________
Karolina - poczatkująca zapalona ogrodniczka. Ogród pod chmurką
waldek727 18:51, 14 cze 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
true napisał(a)
Teren przejechany glebogryzarką 2 razy, chwasty wybieraliśmy bardzo intensywnie, widać teren zbyt mocno zachwaszczony był i tylko chemia w tym przypadku by dała radę temu paskudztwu, albo profesjonalna firma z maszyną. A jak mogę pomóc trawie która wykiełkowała ale nie rośnie w górę ? Można jakimś nawozem już jej pomóc ?

Ja natomiast jestem sceptycznie nastawiony do nawożenia mineralnego młodych trawników i optuję za nawożeniem przedsiewnym na ok 2-3 tygodnie przed wysiewem mieszanki traw.
Moja propozycja w takiej sytuacji aby pobudzić trawę do wzrostu, to zastosowanie płynnego biohumusu lub podsypanie trawnika granulowanym obornikiem w ilości połowy zalecanej przez producenta dawki.
Podlewać i kosić.
Kosić i podlewać.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
true 11:15, 15 cze 2015

Dołączył: 16 kwi 2015
Posty: 20
waldek727 napisał(a)

Ja natomiast jestem sceptycznie nastawiony do nawożenia mineralnego młodych trawników i optuję za nawożeniem przedsiewnym na ok 2-3 tygodnie przed wysiewem mieszanki traw.
Moja propozycja w takiej sytuacji aby pobudzić trawę do wzrostu, to zastosowanie płynnego biohumusu lub podsypanie trawnika granulowanym obornikiem w ilości połowy zalecanej przez producenta dawki.
Podlewać i kosić.
Kosić i podlewać.


dzięki śliczne
jrg 11:21, 15 cze 2015

Dołączył: 05 kwi 2014
Posty: 6
Czy ktoś z Forumowiczów wie może, gdzie w Krakowie lub okolicach można wynajać bronę rotacyjną? - jak na zdjeciu z pierwszego postu tego watku.

Janusz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies