Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

miskka 21:20, 15 cze 2015


Dołączył: 12 lut 2015
Posty: 621
U mnie wyszło tak:

Na tyle było mnie stać - i finansowo i fizycznie
____________________
chojna 13:13, 17 cze 2015

Dołączył: 20 sie 2014
Posty: 862
Wyszło SUPER!!! Gratulacje!
____________________
Olka- Mój ogród nad rzeką...
miskka 18:08, 17 cze 2015


Dołączył: 12 lut 2015
Posty: 621
Dziękuję. Ogrom pracy w to włożyłam. Teraz walka z suszą i zielskiem - ale to już bardziej przyjemność
____________________
Gardenarium 19:29, 18 cze 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Przeniesione z komentarzy pod ostatnim artykułęm

wszystkoCOmam

Witajcie mam pytanie odnośnie trawnika, firma/ludzie robiący u mnie trawnik nawieźli ziemię w której znajduję cały czas szkła na powierzchni, trawa w kilku miejscach nie rośnie. Chcą na swój koszt nawieźć dobrej ziemi i zasiać trawnik jeszcze raz. Czy Waszym zdaniem powinni zebrać jeszcze jakąś warstwę? i dopiero po tym dosypywać i ile cm? Jeszcze jedno pytanie w niektórych miejscach ziemia po deszczach jest bardzo miękka, to chyba problem z kiepskim uwałowaniem? czy mogę poprosić o wskazówkę co zrobić?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
waldek727 03:31, 19 cze 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
miskka napisał(a)
Dziękuję. Ogrom pracy w to włożyłam. Teraz walka z suszą i zielskiem - ale to już bardziej przyjemność

Przyjmij Moniczko i ode mnie gratulacje. Nie spoczywając na laurach pamiętaj o tym, że trawnik wymaga systematycznej pielęgnacji. Koszenie (4cm), podlewanie, nawożenie, odchwaszczanie. Wtedy odwdzięczy Ci się piękną, zwartą darnią.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
miskka 06:59, 19 cze 2015


Dołączył: 12 lut 2015
Posty: 621
Tak, lubię te czynności. Po pracy to najlepsza odskocznia od intensywności zawodowej
____________________
max 18:19, 21 cze 2015

Dołączył: 21 cze 2015
Posty: 3
Czy zakładając trawnik mogę bezpośrednio przed siewem nasion wzbogacić glebę nawozem np. Polifoska lub Azofoska ? Szukałem na ten temat informacji, ale zazwyczaj polecany jest termin 7 dni przed siewem, a niestety nie mogę długo czekać Proszę o informację.
marbrz 07:59, 22 cze 2015


Dołączył: 15 sie 2013
Posty: 215
Możesz spokojnie. Zanim trawa zacznie wschodzić po kilku dniach, nawozu prawdopodobnie może już nie być. Chyba, że teren jest gliniasty, lub ziemia dość tłusta, to wtedy utrzyma w sobie trochę składników. Najważniejsze to po posypaniu nawozu jego wpłukanie w glebę.
Kulfion 00:09, 29 cze 2015

Dołączył: 28 cze 2015
Posty: 2
Witam. Trawnik wysiany ręcznie w zeszłym roku, w czerwcu tego roku zaczął blednąć w oczach. Przez ostatnie dni pogoda była deszczowa. Ostatni raz trawnik nawożony pod koniec maja nawozem Substral szybko działający NPK 5+7+8 (bardzo słabo się rozpuszcza i długo pozostaje na trawniku). Ziemia piaszczysta z domieszką torfu. Zauważyłem, że w miejscach częściowo zacienionych trawa rośnie bujniej.

Zdjęcie 1 - trawnik przed koszeniem (28-06-2015)

Zdjęcie 2 i 3 - w niektórych miejscach tam gdzie trawa rośnie najmocniej, zaraz przy ziemi widoczne białe coś, jakby nitki z korzonkami i meszkiem. Najwięcej było tego pod stołem. Czy to jakaś pleśń lub grzyb?

Zdjęcie 4 - całość trawnika tak wygląda z bliska, przed koszeniem i grabieniem

Zdjęcie 5 - trawnik po skoszeniu (28-06-2015)

Zdjęcie 6 - po skoszeniu wygrabiłem trawnik po całości, zebrana trawa pachniała jakby gniła i trochę było czuć mułem

Zdjęcie 7 - trawa z bliska po wygrabieniu


A teraz kilka pytań. Czy interweniować z tymi białymi plamami w trawie? Jaki nawóz zastosować by wygląd trawy się poprawił? Jeśli trawa rośnie wolno to czy i tak kosić ją co tydzień? Jaki nawóz zastosować w późniejszym czasie przed zimą?
marbrz 06:29, 29 cze 2015


Dołączył: 15 sie 2013
Posty: 215
Jaki mawóz nawóz dałeś taki masz trawnik. Poszukaj nawozu co 1 cyfrę ma ponad 20 a dwie pozostałe koło 10. Daj tego nawozu 2kg na 100m2 i kolejną dawkę po 2 tygodniach. Potem pokaż zielony trawnik.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies