Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

KasiaBawaria 20:59, 03 cze 2015


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
A nie ma w tej mieszance Poa annua? Mam straszny z nia problem w tym roku.
____________________
Zapraszam na kawe
waldek727 22:41, 03 cze 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
A kto z tym dziadostwem nie miał kiedyś problemów.
Mieszanki Kiepenkerla i Barenbruga trzymają w normie skład jakościowy i ilościowy podany na opakowaniu. Poza tym są bardzo czystymi mieszankami pozbawionymi chwastów niemal w całości. Nie jest to jednak gwarancją, że w przyszłości wraz z wiatrem nie przedostanie się na nasz trawnik wiechlina roczna lub inny uciążliwy chwast.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
ren133 23:12, 03 cze 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
waldek727 napisał(a)

Renatko.
Producenci mieszanek traw z Holandii lub Niemiec nie ograniczają swojego rynku zbytu tylko do państw Europy Zachodniej. W ich laboratoriach również dobierane są odpowiednie gatunki traw mogące znaleźć sobie dogodne warunki do wzrostu w naszej strefie klimatycznej. Bardziej obawiałbym się mieszanek traw sprowadzanych z Anglii. Poza tym żaden przedsiębiorca nie pozwoli sobie na to, aby sprowadzać towar z za granicy który na polskim rynku nie ma racji bytu. Oceń warunki glebowe oraz wzrostu traw w swoim ogrodzie i skonsultuj je z przedstawicielem handlowym firmy który bardzo chętnie dobierze Ci odpowiednią mieszankę traw do miejsca przeznaczonego na trawnik.
Reniu. Nigdy nie miałem trawnika z rolki. Zakładam je sam od A do Z z siewu przygotowując wcześniej bardzo starannie glebę pod przyszłą murawę. To co widać na zdjęciach to trawnik w szóstym sezonie wegetacyjnym.


Waldku
Jestem coraz bardziej przekonana do tej trawy
Nie wiem tylko co powinnam zrobić aby dobrze przygotować ziemię pod siew? Póki co przekopałam ziemię (gleba głównie piaszczysta ale wzbogacona lepszą ziemią i częściowo gliniastą). Tam gdzie jest dużo gliny przekopałam ją z tą piaszczystą. Wygrabiłam drobne chwasty i wyzbierałam kamienie. Mam przygotowany kompost (po posianiu trawy posypię nim całą powierzchnię trawnika i uwałuję walcem. Co powinnam jeszcze zrobić?

Aż trudno uwierzyć, że nie masz trawy z rolki ... i co Ty robisz, że 6-letni trawnik pozbawiony jest chwastów? nie ma koniczyny(miałam z nią wcześniej największy problem), mchu, chwastnicy? Chciałabym mieć taki trawnik jak Twój
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
jazzy 23:18, 03 cze 2015


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
ren133 napisał(a)

Co powinnam jeszcze zrobić?

Chyba podlać

Chciałabym mieć taki trawnik jak Twój

____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
ren133 23:29, 03 cze 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
jazzy napisał(a)

Chyba podlać




Ja tu czekam na niestandardowe rozwiązania a Ty sobie żartujesz
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
KasiaBawaria 09:38, 04 cze 2015


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
W tym roku jednak jest tak zle ze mysle ze za 2 lata bede zakladac trawnik od nowa Sama wiechlina i chwastnica.Wczoraj przed koszeniem zagrabilam trawnik (500 m2) i zostaly teraz suche placki.Rosnie mi trawa plasko,na dlugich lodyzkach i przykrywa mi ziemie. Mieszkam obok pol i sasiedzi twierdza, ze wazen by zielone bylo bo tutaj po maks.3 latach ma sie caly trawnik w chwastnicy. Ehh
____________________
Zapraszam na kawe
Chmurka 15:00, 06 cze 2015

Dołączył: 18 cze 2013
Posty: 28
Witam Was ponownie
Pisałam niedawno o naszym sianiu trawki, chwale sie zdjęciami od razu po posianiu i dzisiejszym wyglądem, tak jak obiecywałam. Trawka w poniedziałek bedzie pierwszy raz koszona, musimy naostrzyć noze kosiarki. Niestety jak widać na zdjęciach nie jest ona za gęsta, choć siane było siewnikiem w ilości zgodnej z zaleceniami producenta. Co teraz Waszym zdaniem powinnismy zrobić ?

____________________
Karolina - poczatkująca zapalona ogrodniczka. Ogród pod chmurką
wieslaw57 23:38, 06 cze 2015

Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 7
pozostało Ci tylko czekać na pędraki
waldek727 02:58, 07 cze 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
ren133 napisał(a)


Waldku
Jestem coraz bardziej przekonana do tej trawy
Nie wiem tylko co powinnam zrobić aby dobrze przygotować ziemię pod siew? Póki co przekopałam ziemię (gleba głównie piaszczysta ale wzbogacona lepszą ziemią i częściowo gliniastą). Tam gdzie jest dużo gliny przekopałam ją z tą piaszczystą. Wygrabiłam drobne chwasty i wyzbierałam kamienie. Mam przygotowany kompost (po posianiu trawy posypię nim całą powierzchnię trawnika i uwałuję walcem. Co powinnam jeszcze zrobić?

Aż trudno uwierzyć, że nie masz trawy z rolki ... i co Ty robisz, że 6-letni trawnik pozbawiony jest chwastów? nie ma koniczyny(miałam z nią wcześniej największy problem), mchu, chwastnicy? Chciałabym mieć taki trawnik jak Twój

Renatko.
Myślę, że przygotowanie gleby pod siew trawy powierzyłaś solidnej firmie i wykonali oni swoją pracę należycie. W tej chwili to praktycznie nic więcej nie mogę Ci doradzić poza tym żebyś zwałowała teren i siała czym prędzej trawę. Czynnością bardzo ważną i najczęściej pomijaną jest przedsiewne nawiezienie gleby po uprzednim zbadaniu jej zasobności w składniki pokarmowe. Czynność o tyle ważna, ponieważ młodej trawy nie powinno się przez dłuższy czas niczym nawozić bo to bardzo osłabia wątły system korzeniowy i młode źdźbła trawy.
Po zwałowaniu terenu przy obecnej pogodzie można na dwa dni przed siewem porządnie go zlać wodą, a tuż przed rozrzuceniem nasion zruszyć delikatnie grabiami wierzchnią warstwę ziemi.
Reniu. Mój trawnik nie jest sterylny i również pojawiają się w nim chwasty. Jestem w o tyle dobrym położeniu, że najbliższej okolicy nie ma pól i łąk oraz nieużytków.
Moja rada aby było ich jak najmniej? Utrzymywać na stałym poziomie pH gleby i kosić, kosić i jeszcze raz kosić. Systematycznie na wysokość 4 cm co 5 dni.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
waldek727 03:03, 07 cze 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Chmurka napisał(a)
Witam Was ponownie
Pisałam niedawno o naszym sianiu trawki, chwale sie zdjęciami odrazu po posianiu i dzisiejszym wyglądem, tak jak obiecywałam. Trawka w poniedziałek bedzie pierwszy raz koszona, musimy naostrzyć noze kosiarki. Niestety jak widać na zdjęciach nie jest ona za gęsta, choć siane było siewnikiem w ilości zgodnej z zaleceniami producenta. Co teraz Waszym zdaniem powinnismy zrobić ?

Odmłodzić pobliskie drzewa przerzedzając gałęzie tak, aby odpowiednio doświetlić trawnik, podlewać, kosić a po miesiącu zrobić dosiewkę traw.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies