Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

bruno 12:15, 29 maj 2016

Dołączył: 19 kwi 2015
Posty: 20
Witam pani Danusiu, jeśli chodzi o nawozy 100 dniowe dlaczego pani i ch nie poleca ?
Gardenarium 15:42, 29 maj 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Bo trawniki powinny być na bieżąco nawożone a nie na zapas. Wtedy jest jedynie gwarancja systematycznego zaopatrzenia w składniki mineralne.

Na ostatnim, ważnym szkoleniu w zakresie trawników również nie uznano tych nawozów. ja ich nie stosuję i nie będę stosować. Trawnik pokazuje gdy gorzej wygląda, że jest potrzeba nawożenia. Robić to należy co miesiąc, a nie nawozić na cały sezon.

Te wynalazki to jedynie omamianie amatorów ogrodnictwa, że niby można trawnik podnawozić na cały sezon
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
bruno 16:03, 29 maj 2016

Dołączył: 19 kwi 2015
Posty: 20
jeszcze jedno pytanie, czy jest jakaś róznica miedzy nawozami tańszymi?np taki SIARKOPOL do trawników jest w cenie 45zł za 25kg, osobiscie uzywam yara hydro ale doszło mi 800m2 nowego trawnika i finansowo mnie to troche boli
Gardenarium 16:07, 29 maj 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie wiem czy jest różnica. Nie znam tego drugiego.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
bruno 20:58, 29 maj 2016

Dołączył: 19 kwi 2015
Posty: 20
Gardenarium napisał(a)
Nie wiem czy jest różnica. Nie znam tego drugiego.

a jakieś inne tańsze firmy ktore pani zna?
Gardenarium 22:52, 29 maj 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie używam tańszych. Możesz sypnąć Florovit do trawników.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kamikaze111 23:05, 29 maj 2016

Dołączył: 09 maj 2016
Posty: 52
Można stosować nawozy na 100 dni. Można również najeść się na tydzień na zapas. Skutek będzie podobny.
KasiaBawaria 07:07, 30 maj 2016


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Ja zawsze obserwuje trawe. Zaczyna troche gorzej rosnac,pokazuja sie jasniejsze miejsca-nawoze. Zawsze staram sie choc raz do roku troche kompostu rozsypac. A co do nawozow- najlepsze doswiadczenia mam z nawozami dobrych producentow. Nie pyla, maja stabilne granulki, nie pala trawy, nawet jezei niezbyt dokladnie sie potem podleje trawe.
____________________
Zapraszam na kawe
Gardenarium 07:27, 30 maj 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
kamikaze111 napisał(a)
Można stosować nawozy na 100 dni. Można również najeść się na tydzień na zapas. Skutek będzie podobny.


Ale czy jest sens najadać się na tydzień? Przykład chyba nie za bardzo trafny.


Nikt nikomu nie zabroni stosowania nawozu nawet na dwa lata, jeśli takowe się znajdą w ofercie. Grunt to dobrze się sprzedać. Handel się kręci, a klient wszystko kupi, aby tylko nic nie robić, sypnąć raz i spokój. Dobry chwyt reklamowy, bardzo dobry.

Zalecam stosować nawóz co 6 tygodni, trawa musi nieco odpocząć od nawozu.

A w ogóle to dobrze byłoby nie stosować chemii. Tylko prawie nikomu się nie chce dobrze przygotować gleby, a potem stosować kompostu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kamikaze111 07:31, 30 maj 2016

Dołączył: 09 maj 2016
Posty: 52
Z mojej wypowiedzi raczej wynika że to kiepski pomysł.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies