Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Gardenarium 07:33, 30 maj 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jakoś niejasno się wyraziłeś. Co jest kiepskim pomysłem, najedzenie się na tydzień czy stosowanie nawozu na 100 dni?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kamikaze111 08:02, 30 maj 2016

Dołączył: 09 maj 2016
Posty: 52
Poważnie??? Wydaje mi się że jasno można wywnioskować że to i to.

Ciekawe jaki byłby efekt gdyby zastosować nawóz na dwóch trawnikach. Jeden w sytuacji suszy a drugi gdy wody trawnik miałby tyle ile potrzeba. Ciekawe byłyby zdjęcia porównawcze. I ciekawe co na nie odpowiedziałby producent nawozu.
KasiaBawaria 08:51, 30 maj 2016


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
U mnie na ten cel wlasnie sie robi kompost. Sasiedzi sie w glowe pukaja, bo po co mi to a ja sie ciesze, ze na wiosne bede miala czym posypac trawnik. Z tawy, lisci, galazek, slomy, obornika, obierkow warzyw i owocow, scietego 4 dni temu bluszczu, zebranego mleczu i pokrzywy. Przerzucam co drugi dzien.Za dwa tygodnie wrzuce do kompostownika do dojrzewania.I po jakims czasie wpuszcze swoje dzdzownice.
____________________
Zapraszam na kawe
karolina1399 09:56, 30 maj 2016

Dołączył: 11 kwi 2016
Posty: 7
Pomóżcie! pojawiła mi się szara pleśń na 3 tygodniowym trawniku! są to miejsca w których trawa jest baaardzo gęsta (za dużo trawy mąż posypał ) i do południa jest na niej rosa ( miejsce zacienione i wilgotne) . Trawa będzie dzisiaj koszona , ale co zrobić z tą pleśnią? wygrabić ją przed koszeniem czy po ? Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi !
Gardenarium 13:47, 30 maj 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
kamikaze111 napisał(a)
Poważnie??? Wydaje mi się że jasno można wywnioskować że to i to.

Ciekawe jaki byłby efekt gdyby zastosować nawóz na dwóch trawnikach. Jeden w sytuacji suszy a drugi gdy wody trawnik miałby tyle ile potrzeba. Ciekawe byłyby zdjęcia porównawcze. I ciekawe co na nie odpowiedziałby producent nawozu.


Zrób badania naukowe jeśli jesteś producentem nawozów i opublikuj je.
Trawnik w sytuacji suszy raczej nie ma racji bytu, tym bardziej nawozić go nie wolno, bo skoro susza to nawóz nie rozpuści się.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kamikaze111 15:40, 30 maj 2016

Dołączył: 09 maj 2016
Posty: 52
Panie chyba nie czyta ze zrozumieniem.
Chyba każdy się domyślił już że jestem sceptycznie nastawiony do nawozów 100 dniowych. Dlatego zastanawiało mnie jak zachowa się trawnik z nawozem studniowym w takich dwóch skrajnych sytuacjach.
Już jasne?
pawel_zietara 16:23, 30 maj 2016

Dołączył: 30 maj 2016
Posty: 15
Witam serdecznie wszystkich, jest to pierwszy moj post tutaj,wczesniej troche tutaj poczytalem,i mam pytanie ,posiadam dwa ogrodki jeden zakladal jeszcze moj tata i tutaj mam pytanie jaki nawoz stosowac slyszalem ze dobrym nawozem jest hydrocomplex ale jestem kompletnie zielony odnosnie stosowania czy przez caly okres wegetacji czy tylko wiosna lub jesien??albo jaki anwoz Wy byscie polecili na juz ?? Kolejne pytanie dotyczy juz mojego ogrodu chcialem sie dowiedziec czy ktos z was stosowal moze trawe gf grass premium dywanową i co o niej mozecie powiedziec badz trawe barenbrug elite?? Chodzi mi walory estetyczne i intensywnosc uzytkowania??
Serdecznie pozdrawiam
sarenka 17:10, 30 maj 2016


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Dziękuję za odpowiedź.
Gardenarium napisał(a)


Tu nie chodzi o zmianę zdania, bo nawożenie to nie kaprys ogrodnika, tylko konkretny zabieg mający skutki negatywne jeśli:

- zaaplikujesz go zbyt często
- zaaplikujesz go w złej dawce (za dużej)
- rozsiejesz nierównomiernie
- nie podlejesz celem rozpuszczenia granulek

Dlatego odpowiedz na pytanie:

- czy masz siewnik ręczny ?
- czy umiesz rozsiewać nawóz aby spadał równomiernie?
- kiedy ostatnio był trawnik nawożony?

Jeśli nie, kup siewnik, poćwicz na polu gdzieś, a potem dopiero bierz się za nawożenie. Oczywiście w odpowiedniej dawce i jeśli jest taka potrzeba

Nawóz jakikolwiek, aby był do trawników i nie był na 100 dni. Nie popieram nawozów długo działających.
____________________
Magda W samym sloncu
Gardenarium 17:49, 30 maj 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
kamikaze111 napisał(a)
Panie chyba nie czyta ze zrozumieniem.
Chyba każdy się domyślił już że jestem sceptycznie nastawiony do nawozów 100 dniowych. Dlatego zastanawiało mnie jak zachowa się trawnik z nawozem studniowym w takich dwóch skrajnych sytuacjach.
Już jasne?


Ja się nie potrzebuję domyślać sceptycyzmu, potrzebuję jasnej, klarownej wypowiedzi. Portal porad ogrodniczych to nie zgaduj-zgadule ani koleżeńskie gierki, że ktoś się domyśla lub nie. Proszę wypowiadać się jasno i sensownie. Pozdrawiam

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 08:37, 31 maj 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
pawel_zietara napisał(a)
Witam serdecznie wszystkich, jest to pierwszy moj post tutaj,wczesniej troche tutaj poczytalem,i mam pytanie ,posiadam dwa ogrodki jeden zakladal jeszcze moj tata i tutaj mam pytanie jaki nawoz stosowac slyszalem ze dobrym nawozem jest hydrocomplex ale jestem kompletnie zielony odnosnie stosowania czy przez caly okres wegetacji czy tylko wiosna lub jesien??albo jaki anwoz Wy byscie polecili na juz ?? Kolejne pytanie dotyczy juz mojego ogrodu chcialem sie dowiedziec czy ktos z was stosowal moze trawe gf grass premium dywanową i co o niej mozecie powiedziec badz trawe barenbrug elite?? Chodzi mi walory estetyczne i intensywnosc uzytkowania??
Serdecznie pozdrawiam


Dobry w zasadzie będzie każdy nawóz do trawnika, nie 100 dniowy.

Na wiosnę nawóz z azotem (saletra amonowa, wapniowa na start), potem wielskoładnikowe co 4-5 tygodnie, a w sierpniu ostatnie nawożenie nawozem jesiennym do trawników.

Co do mieszanek trawnikowych to podaj składy. Nie kupuj tanich mieszanek bo mogą to być trawniki przeznaczone na skarpy przy autostradach a nie na trawniki przydomowe.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies