Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

pawel_zietara 11:19, 31 maj 2016

Dołączył: 30 maj 2016
Posty: 15


Trawa do najtanszych nie nalezy Barenbrug Elite 5kg 193zl GF Grass premium 135zl , czyli rozumiem ze hydrocomplex ze wzgledu na to ze jest wieloskladnikowy moge caly rok, pytam poniewaz znajomy stwierdzil ze lepiej tylko na wiosne lub jesien bo zawiera foafor a on roslina trawie nie jest az tak potrzebny latem.
kamikaze111 12:02, 31 maj 2016

Dołączył: 09 maj 2016
Posty: 52
pawel_zietara napisał(a)

Trawa do najtanszych nie nalezy Barenbrug Elite 5kg 193zl GF Grass premium 135zl , czyli rozumiem ze hydrocomplex ze wzgledu na to ze jest wieloskladnikowy moge caly rok, pytam poniewaz znajomy stwierdzil ze lepiej tylko na wiosne lub jesien bo zawiera foafor a on roslina trawie nie jest az tak potrzebny latem.


Zerknij jeszcze na AgroLand ELITA ja jej nie siałem ale polecał mi ją kolega z forum a okazało się że sąsiad właśnie taką posiał. Sam posiałem Barenburg Universal ale jak widzę u sąsiada tą gazonową ELITĘ to zazdroszczę. Co prawda moja jest ładna, ale tamta zasiana końcem marca wręcz piękna. Oczywiście zerknij na skład, w tej Elicie jest praktycznie sama kostrzewa piękna wąskolistna trawka.
misiek80 12:29, 31 maj 2016

Dołączył: 14 wrz 2015
Posty: 87
10 dni temu posiałem trawę Barenbrug Elite i 5 kg kupiłem za równe 150 zł, 15 kg w tym sklepie, gdzie kupowałem mają za 430 zł, więc nie ma aż takiej tragedii z tą ceną, patrząc ile wcześniej wydałem np. na ziemię
Póki co trawę posiałem na 200m2 (akurat wyszło 5 kg nasion) - niestety jestem zmuszony robić trawnik na raty i zostało mi jeszcze 400m2.
Po 10 dniach trawa ma już ze 3 cm wysokości. Niesamowicie ruszyła po ostatnich kilkudniowych opadach. Po posianiu, kiedy przez kilka dni utrzymywały się upały i nie padało, podlewałem-zraszałem 3 razy dziennie.
Na zdjęciu widać trawkę po równym tygodniu od posiania, niestety jak również widać między trawą gdzieniegdzie pojawił się perz i jakieś inne niepożądane roślinki.
Wyrywać je już teraz ręcznie, czy nie wyrywać i skocić przy pierwszym koszeniu trawnika?
Legons 15:14, 31 maj 2016

Dołączył: 31 maj 2016
Posty: 9
Witam.

Trawe posialem w czwartek 19maja wieczorkiem.
Po 4,5 dnia wzeszla zycica i do0 dzis sie rozwija w niezlym tempie.

Na trawniku pozostalo barrrdzo duzo pustych miejsc gdzie sa pojedyncze kielki zycicy i tyle.

Dzis mija 13 dzien i kostrzewy ni widu ni slychu. Jest w ilosci 25% i 10% wiechliny lakowej (to wiem, ze za pozno zeby bylo ja widac). Zastanawiam sie czy to normalne, bo jest cieplo, podlewam 3 razy dziennie i tylko zycice widac?

Nigdzie w necie nie moge znalezc jak wygladaja kielki kostrzewy bo moze niektora zycice myle z kostrzewa?
Bo zycica byla czerwonawa jak kielkowala a mam troche malych kielkow zielonych i nie wiem czy to odrosty od zycicy czy nowa kostrzewa
Gardenarium 19:09, 31 maj 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
pawel_zietara napisał(a)


czyli rozumiem ze hydrocomplex ze wzgledu na to ze jest wieloskladnikowy moge caly rok, pytam poniewaz znajomy stwierdzil ze lepiej tylko na wiosne lub jesien bo zawiera foafor a on roslina trawie nie jest az tak potrzebny latem.


Nie, nie możesz przez cały rok. Wiosną co innego, na jesieni też co innego. Hydro..w środku sezonu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:10, 31 maj 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
misiek80 napisał(a)

Na zdjęciu widać trawkę po równym tygodniu od posiania, niestety jak również widać między trawą gdzieniegdzie pojawił się perz i jakieś inne niepożądane roślinki.
Wyrywać je już teraz ręcznie, czy nie wyrywać i skosić przy pierwszym koszeniu trawnika?


Teraz nie wyrywaj, wstrzymaj się, nie depcz. Jednoroczne chwasty skosisz z pierwszym koszeniem, pozostałe będziesz wyrywał. Perz też nie znosi stałego koszenia więc nie ma obaw.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:11, 31 maj 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Legons napisał(a)
Witam.

Trawe posialem w czwartek 19maja wieczorkiem.
Po 4,5 dnia wzeszla zycica i do0 dzis sie rozwija w niezlym tempie.

Na trawniku pozostalo barrrdzo duzo pustych miejsc gdzie sa pojedyncze kielki zycicy i tyle.

Dzis mija 13 dzien i kostrzewy ni widu ni slychu. Jest w ilosci 25% i 10% wiechliny lakowej (to wiem, ze za pozno zeby bylo ja widac). Zastanawiam sie czy to normalne, bo jest cieplo, podlewam 3 razy dziennie i tylko zycice widac?

Nigdzie w necie nie moge znalezc jak wygladaja kielki kostrzewy bo moze niektora zycice myle z kostrzewa?
Bo zycica byla czerwonawa jak kielkowala a mam troche malych kielkow zielonych i nie wiem czy to odrosty od zycicy czy nowa kostrzewa


Wiechlina wschodzi najpóźniej, tak że nie gorączkuj się i czekaj.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Legons 07:54, 01 cze 2016

Dołączył: 31 maj 2016
Posty: 9
Niecierpliwosc wynika z informacji jakie czytalem. Ze kostrzewa wschodzi 12-14 dni.
Teraz znowu czytam, ze 14-21 dni. Nie wiem co jest prawda.
WIechlina to wiem, ze conajmniej 18dni, albo wiecej.
Dominikaa 12:12, 01 cze 2016


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 20

Trawka posiana jesienią (Graminex Wembley) wzeszla rzadka,duża ilość gołych miejsc,dość długo czekaliśmy na pierwsze wschody ok 3 tyg.
Na wiosnę zasililiśmy saletrą amonowa, po 6 tygodniach hydrocomplexem, koszona raz w tygodniu.Trawa pięknie się zageściła i nabrała soczystego kolorku
Ziemię przed siewem przekopaliśmy z piaskiem,byla dosc gliniasta.
misiek80 13:11, 01 cze 2016

Dołączył: 14 wrz 2015
Posty: 87
Dominikaa, piękny trawnik - WOW.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies