Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

simonsaid 08:17, 03 cze 2016

Dołączył: 03 cze 2016
Posty: 3
witam wszystkich, mam pytanie gdyz jestem poczatkujacy w spawach trawnika i ogrodu, niedawno wysialem trawę lecz razem z trawą wschodzą mi w kilku miejscach chwasty jak na zalaczonym zdjęciu, proszę o poradę co najlepiej zrobic aby pozbyc sie nieproszonych gości od wysiewy trawy minęło 1,5 tygodnia
Gardenarium 08:34, 03 cze 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kosić trawnik, gdy będzie się nadawał do koszenia, jednoroczne zginą. Perz też nie lubi koszenia, więc zginie. Pozostałe teraz wyrywaj, a potem gdy trawnik będzie starszy, zastosujesz herbicydy selektywne, które zniszczą chwasty dwuliścienne.
I tyle załącz zdjęcia.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
simonsaid 08:39, 03 cze 2016

Dołączył: 03 cze 2016
Posty: 3
przepraszam nie zauwazylem ze nie dodalo zdjęć





dziękuję za odpowiedz


jakub111 15:53, 03 cze 2016

Dołączył: 23 kwi 2016
Posty: 11
Witam.
Zwracam się z pytaniem odnośnie pierwszego koszenia. Trawę zasiałem 15 mają dzisiaj ma już jakieś 8-12 cm. Pytanie czy przy koszeniu po tak krótkim okresie wzrostu trawa jest juz ukorzeniona na tyle żeby nic jej się nie stało. Zdjęcia w załączniku.
Z góry dziękuję za informację.

Pozdrawiam Jakub


misiek80 15:59, 03 cze 2016

Dołączył: 14 wrz 2015
Posty: 87
Mam jeszcze jedno pytanie... tak jak pisałem trawnik robię na raty. Niestety ma to swoje minusy.
Cały teren na początku wiosny był zbronowany, śmieci, kamienie i chwasty zostały wybrane. Na pierwszych wypięlegnowanych 200 m2 trawa została posiana i ładnie rośnie. Pomiędzy trawą gdzieniegdzie pojawił się perz i kilka ostów, ale to małe piwo.
Na kolejnych 200 m2 rozłożyłem juz siatkę na krety, ponownie odchwaściłem, tym razem ręcznie bo niestety minęło trochę czasu i namnożyło się chwastów - w tym tygopdniu bedę grabił, wałował i siał trawę.
Problem stanowi ostatnie 200 m2. Tu nie mam jeszcze rozłożonej siatki, chwastów przez ten czas też się namnożyło (zwłaszcza perz) - jest to ta część z tyłu zdjęcia, za posianą już trawą. Mam pytanie. Czy spryskać je raundapem (wcześniej niczego nigdy nie pryskałem), odczekać 2-3 tygodnie aż chwasty poschną i raz jeszcze teren zbronować/przekopać, czy nie bronować/przekopywać, tylko poschnięte chwaściory wygrabić, żeby znowu ich nasiona się nie rozsiały, rozłożyc siatkę na krety, nawieźć ziemi i działać z trawnikiem?
Gardenarium 17:44, 03 cze 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
simonsaid napisał(a)
przepraszam nie zauwazylem ze nie dodalo zdjęć





dziękuję za odpowiedz




Wyrywaj teraz.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 17:45, 03 cze 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
jakub111 napisał(a)
Witam.
Zwracam się z pytaniem odnośnie pierwszego koszenia. Trawę zasiałem 15 mają dzisiaj ma już jakieś 8-12 cm. Pytanie czy przy koszeniu po tak krótkim okresie wzrostu trawa jest juz ukorzeniona na tyle żeby nic jej się nie stało. Zdjęcia w załączniku.
Z góry dziękuję za informację.

Pozdrawiam Jakub
[img


Nic jej się nie stanie, pod warunkiem, że noże są ostre a kosiarka ma kosz i będziesz skoszoną trawę do kosza zbierał, nie wyrzucał na trawnik.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 16:03, 04 cze 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
misiek80 napisał(a)
Mam jeszcze jedno pytanie... tak jak pisałem trawnik robię na raty. Niestety ma to swoje minusy.
Cały teren na początku wiosny był zbronowany, śmieci, kamienie i chwasty zostały wybrane. Na pierwszych wypięlegnowanych 200 m2 trawa została posiana i ładnie rośnie. Pomiędzy trawą gdzieniegdzie pojawił się perz i kilka ostów, ale to małe piwo.
Na kolejnych 200 m2 rozłożyłem juz siatkę na krety, ponownie odchwaściłem, tym razem ręcznie bo niestety minęło trochę czasu i namnożyło się chwastów - w tym tygopdniu bedę grabił, wałował i siał trawę.
Problem stanowi ostatnie 200 m2. Tu nie mam jeszcze rozłożonej siatki, chwastów przez ten czas też się namnożyło (zwłaszcza perz) - jest to ta część z tyłu zdjęcia, za posianą już trawą. Mam pytanie. Czy spryskać je raundapem (wcześniej niczego nigdy nie pryskałem), odczekać 2-3 tygodnie aż chwasty poschną i raz jeszcze teren zbronować/przekopać, czy nie bronować/przekopywać, tylko poschnięte chwaściory wygrabić, żeby znowu ich nasiona się nie rozsiały, rozłożyc siatkę na krety, nawieźć ziemi i działać z trawnikiem?

Zastosuj Tajfun Trio. Chwasty padną - zbronuj, odczekaj znowu aż nowe chwasty wzejdą, znowu opryskaj, zbronuj i rób co wymieniłeś.

Ale i tak będą chwasty, zawsze będą chwasty co byś nie robił, więc czy nie lepiej w końcu robić co należy, niczym się nie przejmować i potem po założeniu trawnika walczyć z chwastami? Da się, bo są do tego środki. Pamiętaj - siany trawnik zawsze będzie miał dużo chwastów, bo nasiona są w glebie i zawsze podczas memrania w glebie je na wierzch wydobędziesz.

Dlatego raz na zawsze robię wyłącznie trawniki z rolki.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
simonsaid 15:31, 05 cze 2016

Dołączył: 03 cze 2016
Posty: 3
Gardenarium napisał(a)


Wyrywaj teraz.


ok tak robię a czy mogę teraz na trawę zastosować jakiś nawóz aby przyspiszyc jej wzrost, wczesniej nic nie stosowalem do ziemi? pytam powieważ widze, że niektorzy mają po około 2,5 tygosnia 12 cm trawy a u mnie w poniedziałek mija 2 tygodnie i sporo jej brakuje do 10 cm mimo iż podlewam codziennie
Gardenarium 12:18, 06 cze 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie stosuj teraz nawozu, zastosujesz po pierwszym koszeniu. Przyspieszyć wzrost to mógłbyś jedynie gdybyś nad trawnikem zbudował namiot foliowy celem podniesienia temperatury. U mnie w nocy dzisiaj było wyjątkowo zimno jak na czerwiec tylko 9 stopni.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies