Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

magda_macko 05:52, 02 cze 2016

Dołączył: 01 cze 2016
Posty: 3
Gardenarium napisał(a)


Może być Graminex Wembley. A co dostaniesz tego nikt nie wie i co z tego wyjdzie. Ten rynek jest tak nieprzewidywalny i tam mało pewny, że robi się ludzi w balona często. Nie ma to jak naiwny amator trawnika, który "łyknie" wszystko co mu się wciśnie. Sporo czasu upłynie zanim będziesz zadowolona ze swego trawnika. Te działy o trawnikach i piętrzących się problemach z nimi są u nas najbardziej oblegane, a ja tutaj najczęściej doradzam.


Bardzo dziękuję za odp, no tak nigdy niewiadomo,pewnie gdyby zestawić ze sobą 5 trawników z tej samej trawy, na każdym wyglądałaby inaczej Ale zawsze to rada od kogoś doświadczonego,bo ja właśnie taki amator... Czyli wembleyka...tylko czy ona nie będzie cięższa w utrzymaniu niż te uniwersalne, które podobno i wytrzymałe i wyglądające, tylko czy nie sprawdzi się tu powiedzenie" ze jak coś jest do wszystkiego...to jest..."
Legons 06:14, 02 cze 2016

Dołączył: 31 maj 2016
Posty: 9
Mam pytanieo pierwsze koszenie.

Pierwsze koszenie wykonujemy gdy trawa bedzie miec ok 10cm.

Jak to zrobic gdy ma sie mieszanke i czesc traw wschodzi po 6 dniach a reszta po 15?
trawa ktora wschodzi po 6 dniach u mnie czyli zycica wielkosc 10cm bedzie miec pewnie juz za tydzien, albo i szybciej. Do tego czasu to moze wiechlina lakowa wykielkuje.

Co zrobic zatem? Kosic za ten tydzien trawe ktora bedzie rzadka a pod nia swieze kielki czy lepiej poczekac az zycica podrosnie ponad stan ale za to inne gatunki beda nadawaly sie do koszenia?

Druga sprawa, to te ulewy.

Czy jak nasiona sie nie przemiescily, ale byly w kaluzy przez ok godziny i potem opadly w to samo miejsce to powinny wykielkowac czy taka kapiel im szkodzi na tyle, ze po nich?

Trawe zasialem 19 maja. Pierwsze kielki 24 maja.
Gardenarium 07:50, 02 cze 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja bym skosiła, tylko szybko przeleć kosiarką.

Na kąpiel i co będzie nie masz wpływu, więc tym się nie przejmuj.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
AnnaCh 08:37, 02 cze 2016


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Gardenarium napisał(a)
Tak to już jest, w tak długim okresie gdy trawa ma wzejść, nie ma siły żeby nie było ulewy. Dlatego nie zakładam trawników z siewu. Ciągle miałabym ten sam problem.

Trzeba wyrywać to co popłynęło w rabaty. To mordercza praca, ale kto powiedział że trawnik to łatwizna? Nikt, to najbardziej wnerwiająca "rzecz" w ogrodzie. Jak nie łysieje, to pleśniej. Jak nie pleśnieje, to rzednie, albo chwasty..Same problemy.

A więc, czekaj aż wsiąknie, potem wyrywaj tam gdzie nie powinno jej być, potem dosiewaj, a wałki nasion próbuj rozgarniać.
Wyrwaniem tego co popłynęło w rabaty i parkign przy ulicy, to ja już się zajmę, trudno, dodatkowa praca.
Ale mąż myślał, żeby w sobotę dosiac trawę, bo przy ulicy, to juz prawie nic z niej nie zostało. I myślał, żeby dosiać i walcem znowyu przejechać, ale nie wiem czy to dobry pomysł. Połamie to co wyrosło. Może dosiać i przysypać ziemią taką z worka?
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Gardenarium 09:09, 02 cze 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Można tak zrobić. Przysypać.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
AnnaCh 10:01, 02 cze 2016


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Ale już nie wałować, nie?
____________________
Ania - Malutki pod lasem
misiek80 11:50, 02 cze 2016

Dołączył: 14 wrz 2015
Posty: 87
Poza perzem na nowym trawniku pojawiają mi się osty, czy ich też nie wyrywać tylko czekać do pierwszego koszenia? Chyba lepiej będzie je skosić, bo cieżko je wyrwać z korzeniami, nie robiąc w koło armagedonu.
Gardenarium 16:25, 02 cze 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Na razie przycinaj sekatorem, ale ciągnięte dość łatwo się urywają. Ostatnio wyrywałam w jednym ogrodzie z host.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
czarna 07:37, 03 cze 2016

Dołączył: 03 cze 2016
Posty: 1
Dzien dobry. Niespełna dwa miesiace temu posielismy trawe. Wszystko odbylo sie podrecznikowo. Trawa rosła i miała sie dobrze. Niestyty, po kolejnym (czwartym już) koszeniu okazalo sie, ze na ziemi pomiedzy trawą utworzyla sie jakias dziwna biala warstwa. Maz twierdzi, ze to pewnie pleśń, ale mi przypomina to bardziej drobne biale korzenie. Bede wdzieczna za ewentualna pomoc.
Niestety, o dziwo nie moge dodac zadnego zdjecia, ale na stronie 157 jest zdjecie z podobnym problemem.
Pozdrawiam.
Gardenarium 07:58, 03 cze 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
http://www.ogrodowisko.pl/watek/526-zakladanie-trawnika-z-siewu?page=157
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies