Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

mazik302 06:28, 23 cze 2016

Dołączył: 11 sie 2015
Posty: 17
Gardenarium napisał(a)
Skoś bo będzie rżysko, skoś jak najwyżej, najlepiej pierwszy raz najwyżej, za dwa dni trochę opuść. Jednak myslę, że skoro podałeś że ma 14 c,m to i tak już będzie rżysko niestety. W upały kosi się trochę wyżej, tzn. trawa ma byc dłuższa.

Rżysko czyli co? Trawa będzie gruba i twarda? Jak to naprawić? Częste koszenie poprawi trawnik?
Gardenarium 07:02, 23 cze 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Rżysko czyli brak zielonych "piórek" bo "wybiegły" i zostały skoszone zbyt niskim koszeniem. Da się naprawić, ale trochę potrwa. Dwa-trzy tygodnie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Cwieku 08:19, 23 cze 2016

Dołączył: 19 cze 2016
Posty: 137
Gardenarium napisał(a)
Rozsypać kompost, przekopać leciutko, przemieszać i poczekać aż wzejdą chwasty.

Przy sugerowanym rozwiązaniu, czym te chwasty usunąć? Oprysk czy glebogryzarka i wygrabienie?
Gardenarium 22:11, 23 cze 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jedna i druga wersja poprawna z tym, że oprysk to chemia.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 10:53, 27 cze 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
katiaxx napisał(a)
Wygrabiłam kilka razy, walcowałam, dziady wygrabione , marzy mi się trawnik idealnie równy, jak stół, mimo wszystko pojawiają się zagłębięnia, może i niewielkie ale na większej powierzchni to widać. Czy jest na to jakiś sposób, np grabić tylko do siebie , albo najpierw na zachód a potem na wshód albo w kratkę, najpierw z góry potem w poprzek ? Jest jakas metoda ?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
TomekP 10:53, 27 cze 2016

Dołączył: 04 wrz 2012
Posty: 14
Ja położyłem 2 ciężkie palety drewniane jedna na drugiej .O paletę dolną z dwóch stron zaczepiłem linkę holowniczą do auta(mam solidną). I tak ciągnąłem te palety po ziemi. Potem wałowanie i znowu palety i następnie wałowanie i równo się zrobiło
waldek727 10:53, 27 cze 2016


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Nie ma.
Gleba w przeciwieństwie do stołu nie jest martwą naturą. Ostatnią czynnością przed siewem zanim zwilży się powierzchnię przeznaczoną do obsiania może być wygładzenie jej 2-3 metrową łatą drewnianą, czyli idealnie równą deską. Czynność tę wykonuje się w podobny sposób jak przy wylewce podłogowej z tym, że nie stosuje się listew kierunkowych. Po paru miesiącach nawet przy zastosowaniu tej techniki na powierzchni gleby będą powstawać zagłębienia i wzniesienia a płaszczyzna trawnika może mieć wcześniej nie planowany nieznaczny spadek. Aby trawnik wydawał się równy należy go naprzemiennie systematycznie kosić kosiarką z ostrymi nożami na wysokość 4 cm. Jeszcze lepszy efekt można uzyskać przy zastosowaniu kosiarki wrzecionowej z regulowaną wysokością noży.

____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Gardenarium 10:59, 27 cze 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
kaesck napisał(a)
Witajcie,

dzisiaj zauważyłem że moja niedawno posiana trawa zaczyna tracić kolor, źdźbła mają 1-3 cm i w większości są czerwono żółte. Po siewie cały czas intensywnie podlewałem teren, wczoraj cały dzień padał deszcz, pojawiały się kałuże i ziemia była bardzo wilgotna. Dzisiaj niestety zobaczyłem nieciekawy obrazek. Dodam jeszcze, że sytuacja ma miejsce tylko na połowie obsianego terenu, w pozostałej części trawę siałem ok 10 dni wcześniej i rośnie bardzo ładnie. Na całości podłoże jest takie samo, siałem taką samą dawkę (3,5-4kg na 100m2), jedyną różnicą jest to że na feralnym terenie starałem się o lepsze przykrycie nasion aby deszcz i zraszacze ich nie wypłukały. Zastanawiam się czy problem w zbyt dużej wilgotności czy może za dużej dawce (w pierwszej części siałem tyle samo jednak sporo zostało wypłukane). Mieszanka Wembley Graminex. Czy macie jakieś pomysły co się stało i jak można zaradzić?
Z góry dziękuję za pomoc!

Pozdrawiam serdecznie



Nie gorączkuj się, nie dałeś nawet tej trawie wypuścić liści, poczekaj niech się zazieleni. Ona dopiero wschodzi i nic jej nie jest moim zdaniem.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kaesck 11:00, 27 cze 2016

Dołączył: 12 wrz 2013
Posty: 2
Dziekuję za odpowiedź! Po kilku dniach rzeczywiście jest już całkiem zielono

Pojawił się natomiast inny problem, część trawnika którą wysiałem wcześniej ma już ok 7-8cm i wg instrukcji zbliża się pierwsze koszenie. Niestety codziennie pada, trawa jest mokra a ziemia wilgotna i mięka. Prognoza pogody nie jest zbyt obiecująca :/ Czy powinienem czekać z koszeniem na mniej mokrą pogodę czy próbować kosić?


Pozdrawiam
Gardenarium 11:00, 27 cze 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Czekaj, bo narobisz kolein. Rób próby najwyżej czy się da jak przestanie padać i osuszy się.
Jeśli trawa wyrośnie nadmiernie, koś potem na dwa razy. Pierwszy raz na najwyższym stopniu koszenia, potem obniż.

http://www.ogrodowisko.pl/watek/732-koszenie-zbyt-dlugiej-trawy
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies