Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

wszystkoCOmam 16:23, 22 cze 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 47
Dzień dobry, mam pytanie. Czy istnieje nawóz płynny do trawnika lub taki który można rozpuścić? Usłyszałam od znajomego, że jego sąsiad po kilkukrotnym użyciu siewnika różnego rodzaju w tym ręcznego, postanowił spryskać trawę nawozem rozpuszczonym w wodzie...podobno ma równo wykonany nawóz za pomocą takiej długiej końcówki z kilkoma otworami, bez plam i trawa najładniejsza w okolicy. Więc pytam, czy istnieje taki sposób lub nawóz? Ktoś kiedys spotkał się z taką metodą? jakie są efekty? ( nie mam pojęcia jaki daje nawóz, nie chce powiedzieć co uważam za zabawne ale tajemnica to tajemnica) Dziękuję i pozdrawiam
____________________
Ogród symetryczny
Wandy 17:15, 22 cze 2016

Dołączył: 18 lip 2014
Posty: 15
jason napisał(a)


Dziękuję, trawa teraz koszona co 3-4 dni, rośnie jak na drożdżach i pięknie się dzięki temu zagęszcza, polecam każdemu kto jeszcze się zastanawia czy kosić czy czekać
Posypanie polifoską też było strzałem w dziesiątkę, żółte placki znikneły, wzrost przyśpieszył, kolor trawy się poprawił. Po 4-5 tygodniach zamierzam ten zabieg powtórzyć.


Przed nawozem:


Po nawozie:



hey
którą polifoską teraz nawoziliście i jakim siewnikiem?
dziękuję
Legons 19:24, 22 cze 2016

Dołączył: 31 maj 2016
Posty: 9
Witam. Mam swiezo zalozony tranik. Kosilem go juz 3 razy. Strasznie szybko rosnie i od soboty do dzis urosl na tyle ze warto go bylo skosic. Sprawe odwleklem na jutro....alee czy jutro to zrobic? Upal ma byc przez 4 najblizsze dni po 33 stopnie i sie boje kosic. Trawa ma 12 do 14 cm miejscami i do wtorku gdy bedzie po upalach bedzie moec ze 20 miejscami i czy nie przerosnie aby mi? Aha i robilem dosiewke ktore dopiero co kielkuje.
Gardenarium 20:21, 22 cze 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Skoś bo będzie rżysko, skoś jak najwyżej, najlepiej pierwszy raz najwyżej, za dwa dni trochę opuść. Jednak myslę, że skoro podałeś że ma 14 c,m to i tak już będzie rżysko niestety. W upały kosi się trochę wyżej, tzn. trawa ma byc dłuższa.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Wandy 20:24, 22 cze 2016

Dołączył: 18 lip 2014
Posty: 15

którą polifoską teraz nawozić trawnik, który miejscami jest żółtawy i jakim siewnikiem najlepiej to zrobić?
dziękuję
Gardenarium 20:27, 22 cze 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Najlepiej nawozić wieloskładnikowym nawozem przeznaczonym specjalnie do trawników.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Legons 20:32, 22 cze 2016

Dołączył: 31 maj 2016
Posty: 9
Rzyska nie bedzie jeszcze. Najdluzsze zdzbla maja 14cm. Srednio jest 10 do 12cm. Jak pierwszy raz kosilem to miejscami dochodzila do 17 i wszystko jest git. Tylko wyzej kosilem. Ok to nie patrze na upal i jutro wieczorem kosze. Teraz bym skosil ale podlewalem to chyba lepiej nie kosic mokrej.
Gardenarium 20:35, 22 cze 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Lepiej kosić suchą trawę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
pawel_zietara 22:04, 22 cze 2016

Dołączył: 30 maj 2016
Posty: 15
Witam,nie wiem czy dobry post wybralem (jeśli nie poproszę przekierujcie mnie w odpowiednie miejsce) ale znajomy poprosil mnie abym sie dowiedzial czy pod zakladany trawnik moze wysypac kompost tzn . Rozsypac warstwe kompostu mysle ze z 5cm, zwalowac ,wybrac co trzeba nastepnie wysiac trawe( nasiona wembley graminex )i przykryc je warstwa czarnoziemu?? Dziekuje za wszelkie sugestie.
Pozdrawiam
Gardenarium 23:41, 22 cze 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Rozsypać kompost, przekopać leciutko, przemieszać i poczekać aż wzejdą chwasty. Komposty niewłaściwie robione mają to do siebie, że wschodzą miliony chwastów. Tym samym będziesz je miał w trawniku zamiast trawy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies