Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

mamtu 12:41, 14 lip 2016


Dołączył: 22 lut 2016
Posty: 226
Zielony, to faktycznie bardzo dużo Ci poszło tej trawy. Dzięki za opinię.

Zrobię jednak wszystko wg porad Danusi i będę siała 25g/m2.
____________________
Zajrzyj, poradź, podpowiedz, skrytykuj. :)
misiek80 22:29, 14 lip 2016

Dołączył: 14 wrz 2015
Posty: 87


Trawa Barenbrug Exlusor (70% kostzrewa, 30% życica), posiana na początku maja. Pierwsze koszenie na wysokość 6 cm - początek lipca. Obecnie trawa jest po trzecim koszeniu na wysokość 4 cm. Zamierzam kosić co 4 dni. Podlewana co 2 dni (oczywiście kiedy nie pada, a od kilku dni pada prawie non-stop). Mimo wybierania wszystkiego z ziemi, wzeszło nieco chwastów, co widać na zdjkęciu, ale myślę, że sobie z nimi poradzę. Na zdjęciu widać też nieco jaśniejsze miejsca - kiepska ziemia. A jako, że ziemi musiałem nawieść około 200 ton - niestety nie było mnie stać na nic lepszego niż 20-25 zł/tonę, to po pierwszym koszeniu podsypałem polifoksą i czekam aż się wyrówna.
Gardenarium 07:14, 15 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wygląda bardzo prawidłowo poza tymi plamkami z powodu mniejszej żyzności. Te jasne miejsca dla wyrównania można nieco dosypać i będzie dobrze. Chwastów nie widać, a jak są to wyrywaj ręcznie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Cwieku 08:24, 15 lip 2016

Dołączył: 19 cze 2016
Posty: 137
misiek80, zacnie to wygląda. Dzięki za wyczerpującą odpowiedź w kwestii wyprowadzenia trawy . Cały czas mam tylko dylemat pomiędzy Barenburgiem Exclusorem a Barenburgiem Universal w kwestii średniointensywnego użytkowania przez chłopaków i ładnego dywanu.
kamilm87 13:31, 15 lip 2016

Dołączył: 15 lip 2016
Posty: 16
Witam
Piszę z prośbą o dobrą poradę...
W maju założyłem nowy trawnik (ok. 100 m2), niestety w ziemi która została dowieziona musiało być dużo chwastów, bo zamiast pięknej trawy wyrosła duża ilość pięknej chwastnicy.Zacząłem wyrywać chwasty, jednak było ich zbyt dużo i spryskałem wszystko roundapem.Teraz zamierzam odczekać jakieś 2-3 tygodnie i ponownie przystąpić do zakładania trawnika.
Proszę o rady co krok po kroku zrobić,żeby nie powtórzył się wysyp chwastów.
misiek80 14:30, 15 lip 2016

Dołączył: 14 wrz 2015
Posty: 87
Przy 100m2 poważnie rozważyłbym trawnik z rolki. Przy sianym trawniku, choćbyś nie wiem skąd i po ile miał ziemię i nie wiem ile ją grabił i przebierał, jakieś chwasty zawsze się pojawią (przynajmniej tak było i jest u mnie, a wydaje mi się, że nie odstawiam fuszerki).
Ja swój trawnik robię na raty, ziemię mam z różnych źródeł, w tym część swojej z korytowania pod przyszłą kostkę brukową. Na każdym kawałku mojego trawnika jakieś tam chwasty się pojawiły. Na ostatnim 200 m2 kawałku naprawdę wyszło ich sporo. Przez 3 ostatnie deszczowe dni z tego 200m2 kawałka wyrwałem cały wór chwastów - z mokrej ziemi bardzo łatwo wyłażą i nie robią w ziemi dziur. Moim zdaniem trochę się z tym raundapem pośpieszyłeś. Ja na pewno próbowałbym je wyrywać, a resztę spryskać chemią w przyszłym sezonie (ale nie raundapem).
Zielony 14:36, 16 lip 2016

Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 38
Witajcie

Wracam ze swoim trawnikiem (sportowa mieszanka Brandenburga), któremu dziś stukają równe 2 tygodnie, a który prezentuje się jak poniżej:







Rośnie ładnie. Życica trwała (50% składu), która po niecałych 4 dniach kiełkowała, dziś ma już około 5-6 cm. Jakieś 3 dni temu wystartowała kostrzewa czerwona (40% składu) zagęszczając powoli prześwity jakie były widoczne do tej pory. Wiechlina łąkowa (10% składu) odezwie się najwcześniej zapewne za tydzień. Generalnie patrząc z boku, z pewnej perspektywy, trawnik wygląda pięknie, jednak przy bliższej inspekcji nadal jest na nim kilka miejsc, które wyglądają jak poniżej:



Czy sądzicie, że obecnie wysiana trawa da radę gęsto zakrzewić takie miejsca?

Po przestudiowaniu forum planuję skosić trawnik za jakieś dwa tygodnie (niech dojdzie do przepisowych 10 cm). Potem powtórzyć jeszcze koszenie ze dwa razy obserwując te słabsze miejsca i potencjał trawy do ich zakrzewiania. Jak będzie łysawo to po trzecim koszeniu zrobić dosiewkę. Dobry plan?
Gardenarium 16:58, 16 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
kamilm87 napisał(a)
Witam
Piszę z prośbą o dobrą poradę...
W maju założyłem nowy trawnik (ok. 100 m2), niestety w ziemi która została dowieziona musiało być dużo chwastów, bo zamiast pięknej trawy wyrosła duża ilość pięknej chwastnicy.Zacząłem wyrywać chwasty, jednak było ich zbyt dużo i spryskałem wszystko roundapem.Teraz zamierzam odczekać jakieś 2-3 tygodnie i ponownie przystąpić do zakładania trawnika.
Proszę o rady co krok po kroku zrobić,żeby nie powtórzył się wysyp chwastów.


Przejechać glebogryzarką, podrównać i poczekać na wschody kolejnych chwastów. wtedy znów opryskać.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
czarnywzg 18:14, 16 lip 2016

Dołączył: 02 lip 2016
Posty: 15
Witam,
Na stronie producenta mieszanka sportowa barenburg to
40%Życica trwała 30%Wiechlina łąkowa 10%Kostrzewa czerwona 20%Kostrzewa czerwona kępowa.
Dlaczego w twojej jest inaczej?
Gardenarium 19:07, 16 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zielony napisał(a)
Witajcie

Wracam ze swoim trawnikiem (sportowa mieszanka Brandenburga), któremu dziś stukają równe 2 tygodnie, a który prezentuje się jak poniżej:




Czy sądzicie, że obecnie wysiana trawa da radę gęsto zakrzewić takie miejsca?

Po przestudiowaniu forum planuję skosić trawnik za jakieś dwa tygodnie (niech dojdzie do przepisowych 10 cm). Potem powtórzyć jeszcze koszenie ze dwa razy obserwując te słabsze miejsca i potencjał trawy do ich zakrzewiania. Jak będzie łysawo to po trzecim koszeniu zrobić dosiewkę. Dobry plan?


Z praktyki wiem, że zarośnie, koszenie będzie wzmagało krzewienie traw, ale każdy jest niecierpliwy więc od razu zrób malutką dosiewkę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies