Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Gardenarium 21:24, 19 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/298-trawnik-z-siewu-krok-po-kroku


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
misiek80 07:10, 20 lip 2016

Dołączył: 14 wrz 2015
Posty: 87
Czy po zdjęciach da sie ocenić czy spaliłem trawnik? Po 2 miesiącach od posiania, po 1 koszeniu na 200 mkw sypnałem 9 kg polifoksy.
Gardenarium 07:49, 20 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Na 200 m to tak na pograniczu spalenia. Lej wodę w dużych ilościach.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
misiek80 08:11, 20 lip 2016

Dołączył: 14 wrz 2015
Posty: 87
Rozumiem, że mimo, iż nawóz sypałem ponad 2 tygodnie temu, a teraz przez ponad tydzień dziennie lało, to i tak mam podlewać (jeśli nie będzie deszczu)? Jest szansa, że z tego trawnika coś jeszcze będzie?
czarnywzg 08:23, 20 lip 2016

Dołączył: 02 lip 2016
Posty: 15
Ten link to dla mnie Danusiu? Już przeczytałem cały wątek. Chciałem poznać opinię na temat jakości gleby i porad jak ewentualnie ją poprawić a nie jak założyć trawnik.
Czy dobrym pomysłem jest wymieszanie jej z obornikiem lub kompostem? Czy ph gleby 7,4 to zdecydowanie za wysokie dla trawy?
mamtu 11:26, 20 lip 2016


Dołączył: 22 lut 2016
Posty: 226
Buszaka, bardzo dziękuję za odpowiedź. Rzeczywiście odpuszczę ten kompost, może wykorzystam go innym razem i w innym celu.
Pozdrawiam.
____________________
Zajrzyj, poradź, podpowiedz, skrytykuj. :)
lukasz_pres 14:16, 20 lip 2016

Dołączył: 20 lip 2016
Posty: 1
Witam, jestem po budowie po mniej wiecej wszystkich pracach murarskich, została wykończeniówka i wprowadzenie się w okolicach marca/kwietnia. Działke już 3 miesiące temu w miarę wyrównałem, ziemia jest gliniasta więc przy wyrównywaniu posiłkowałem się zgromadzonym humusem, którego jest od 5 - 30 cm w różnych miejscach. Od około miesiąca na działce rosną intensywnie chwasty Komosa, Chwastnica, Perz. Co dwa tygodnie chwasty są koszone. Po zimie chciałbym założyć trawnik przejściowy aby dzieci mogły się bawić na trawie nie chwastach, docelowy z lepszej mieszanki będzie za około 2 lata po ogrodzeniu i nasadzeniach.

Mam zamiar tą ziemie z chwastami w październiku potraktować octem, następnie po 3 tygodniach przekopać. Tylko zastanawiam się czy jednak nasiona nie zostaną w glebie, czy nie lepiej potraktować jej octem na wiosne i wtedy przekopać. Chociaż myślę, że jak przekopie ją przed zimą to część uszkodzonych chwastów częściowo użyźni ziemię pod przyszły trawnik.

A może octować teraz i jeszcze raz na wiosnę na ugorze i potem wyrównywać i siać?
mamtu 17:50, 20 lip 2016


Dołączył: 22 lut 2016
Posty: 226
Czy taka mieszanka torfowa (podają, że ph 5,8 - 6,8 będzie dobra na posypanie nasion po siewie?
____________________
Zajrzyj, poradź, podpowiedz, skrytykuj. :)
Gardenarium 21:24, 20 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
czarnywzg napisał(a)
Ten link to dla mnie Danusiu? Już przeczytałem cały wątek. Chciałem poznać opinię na temat jakości gleby i porad jak ewentualnie ją poprawić a nie jak założyć trawnik.
Czy dobrym pomysłem jest wymieszanie jej z obornikiem lub kompostem? Czy ph gleby 7,4 to zdecydowanie za wysokie dla trawy?


Jakości gleby nie jestem w stanie ocenić, bo wklejony wykres jest dla mnie zupełnie nieczytelny, a od tego tez nie jestem.

Jak poprawić stan gleby proszę bardzo'


http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/295-jak-poprawic-zdrowotnosc-gleby-w-ogrodzie

Optymalny odczyn pH podłoża dla trawnika wynosi 5,5–6,5.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
misiek80 22:11, 20 lip 2016

Dołączył: 14 wrz 2015
Posty: 87
Do dziś nie wiedziałem, że tak długo można podlewać trawnik.Przy 200 mkw zeszła mi prawie godzina. Trzymajcie kciuki za mój przypaloby od nawozu trawnik, oby to podlewanie coś dało.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies