Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

mamtu 07:17, 21 lip 2016


Dołączył: 22 lut 2016
Posty: 226
Misiek, powodzenia i wytrwałości. Kciuki zaciśnięte.
Mnie też to czeka już za kilka dni. Teoretycznie w sobotę chciałabym siać.

P.S.: Macie może jakieś sprawdzone strony www z wysoce sprawdzalną prognozą długoterminową?
____________________
Zajrzyj, poradź, podpowiedz, skrytykuj. :)
Gardenarium 08:20, 21 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dałam na pw.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mamtu 08:39, 21 lip 2016


Dołączył: 22 lut 2016
Posty: 226
Dziękuję.
____________________
Zajrzyj, poradź, podpowiedz, skrytykuj. :)
misiek80 08:40, 21 lip 2016

Dołączył: 14 wrz 2015
Posty: 87
"Na 200 m to tak na pograniczu spalenia. Lej wodę w dużych ilościach". Pani Danusiu, w dużych tzn. raz dziennie np. około 10 litrów/m2, czy częściej i więcej?

mamtu - dzięki.
Ja teraz w sobotę będę siał trawę na ostatnich 200m2, które mi zostały.
Przygoda z nawozem nauczyła mnie jednego, mianowicie że po posianiu nawozu trzeba naprawdę sporo podlewać. Na innym, młodszym o 3 tygodnie kawałku trawnika też wysiałem nawóz w takiej samej ilości, tyle że 10 dni później tzn. akurat wysiałem w ten dzień kiedy zaczęły się ostatnie ulewy, więc nic nie podlewałem, ponieważ dziennie i to porządnie padało. Ta część trawnika wygląda przepięknie, ma jednolity, soczysty zielony kolor no i rośnie jak dziki. Przy posianiu nawozu na pierwszym kawałku trawnika niestety dałem ciała po całości, podlewałem ale niestety za mało
mazik302 12:22, 21 lip 2016

Dołączył: 11 sie 2015
Posty: 17
misiek80 napisał(a)
Dziękuję za informację, jak zwykle szybką i konkretną Na 200 m2 sypnąłem 9kg polifoksy. Czy jeśli rzeczywiście spaliłem, to trawa się zregeneruje i odrośnie?


Danusiu czemu taka ilość jest na pograniczu spalenia trawnika? Z tego co wiem to polifoska ma tylko 8% azotu, więć 360g czystego azotu na 100m2.

Chyba, że nadmiar P,K tez może spalić trawnik?
Gardenarium 18:42, 21 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
misiek80 napisał(a)
"Na 200 m to tak na pograniczu spalenia. Lej wodę w dużych ilościach". Pani Danusiu, w dużych tzn. raz dziennie np. około 10 litrów/m2, czy częściej i więcej?


Przez trzy-cztery dni coś w tej ilości.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 18:42, 21 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
mazik302 napisał(a)


Danusiu czemu taka ilość jest na pograniczu spalenia trawnika? Z tego co wiem to polifoska ma tylko 8% azotu, więć 360g czystego azotu na 100m2.

Chyba, że nadmiar P,K tez może spalić trawnik?


Bo doczytałam dawkowanie i tak mi wyszło.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
misiek80 22:48, 21 lip 2016

Dołączył: 14 wrz 2015
Posty: 87
Ma Pani racje, na opakowaniu pisze za max dawka na 100 mkw to niecałe 5 kg. Wydaje mi się, że ulewy które przyszły jakieś 10 dni po wysianiu nawozu porządnie przeplukaly trawnik (przez kilka dni lało po kilka razy na dzien).Niestety dla mnie i dla mojego trawnika deszcze przyszły o 10 dni za późno, ale i tak jeszcze przez jakis czas bede go mocno podlewać z nadzieją, że coś z niego będzie? Ok koniec biadolenia. Kiedy będzie wiadomo, że trawnik się nie odrodzi i ze trzeba będzie zakładać nowy albo ten porządnie naprawić, chociaż nie wiem czy jakby co, to nie lepiej zrobić cały ten kawalek od nowa? Ogolnie trawa na tym kawalku rosnie wolno a na tych najjasniejsych miejscach w zasadzie nie rośnie w ogóle. Czy wtedy wystarczy zniszczony trawnik przekopac, podłoże zabrabic, zwalowac i zasiac nową trawę? Sorry, że tyle pisze, ale to mój pierwszy trawnik i i tak dałem juz ciala
Gardenarium 07:27, 22 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
misiek80 napisał(a)
Czy po zdjęciach da sie ocenić czy spaliłem trawnik? Po 2 miesiącach od posiania, po 1 koszeniu na 200 mkw sypnałem 9 kg polifoksy.


Musisz podlewać.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
misiek80 08:38, 22 lip 2016

Dołączył: 14 wrz 2015
Posty: 87
Będę podlewał aż do skutku. A jeśli trawa nie odbije to jesienią się za nią wezmę od nowa.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies