Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

max 22:53, 22 sie 2016

Dołączył: 21 cze 2015
Posty: 3
Gardenarium napisał(a)


Ważne jak szybko znika woda, za ile dni? Żwiru w żadnym wypadku się nie dosypuje.


Po dwóch dniach ziemia była nadal wilgotna, a później znowu padało.
Żwir miałem na myśli piasek/pospółka. Na szczęście idzie ocieplenie, więc może uda się wymieszać
Gardenarium 08:11, 23 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie pospółka, tylko piasek, a w ogóle to kompost należy zastosować.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
spinn 09:32, 23 sie 2016

Dołączył: 21 sie 2016
Posty: 9
Wciąż podczytuję starsze posty tego wątku. Ciekawa lektura, Wasze zmagania wymiana doświadczeń itd... Zauważyłam, że trawa super-sport Barenbrug chyba znacząco zmieniła skład..? Ktoś wymieniał, że ma tą trawę składającą się cyt.: "Trawa to Barenbrug Super Sport (30 % życica, 20 % kostrzewa rozłogowa, 10 % kostrzewa kępowa, 40 % wiechlina łąkowa). " -Pomyślałam SUPER SKŁAD! ale już na stronie B. jest zupełnie co innego...

otóż:
50% Życica trwała
50% Wiechlina łąkowa

mamtu 09:42, 23 sie 2016


Dołączył: 22 lut 2016
Posty: 226
Spinn, moja trawa sportowa Barenbruga, siana miesiąc temu, ma dokładnie taki skład jak tutaj.
____________________
Zajrzyj, poradź, podpowiedz, skrytykuj. :)
spinn 11:33, 23 sie 2016

Dołączył: 21 sie 2016
Posty: 9
Tamta, o której pisałam to "super sport", ale najwyraźniej zmienili skład...

Spojrzałam na Twoją trawkę i jej skład i też mnie coś zastanowiło, czy jeśli jest napisane w składzie, że jest : Kostrzewa czerwona i Kostrzewa czerwona kępowa, to ta pierwsza jest np. rozłogową? Bo z tego co wyczytałam w sieci, to lepsza jest ta rozłogowa niż kępowa. Niestety w większości traw jest ta kępowa.
mamtu 11:41, 23 sie 2016


Dołączył: 22 lut 2016
Posty: 226
Moja trawa to właśnie Super Sport. I ma taki skład, jak w linku powyżej.
____________________
Zajrzyj, poradź, podpowiedz, skrytykuj. :)
spinn 12:24, 23 sie 2016

Dołączył: 21 sie 2016
Posty: 9
Nie będę się spierać jaką masz trawę, ale z tego linka, który podałaś to jest sport, a super sport to ta: http://www.barenbrug.pl/murawy-sportowe/produkty/murawy-sportowe/supersport.htm
mamtu 13:00, 23 sie 2016


Dołączył: 22 lut 2016
Posty: 226
Nie spieram się, pomóc chciałam. Kupowałam bezpośrednio przez ich sklep internetowy, na opakowaniu SS skład j.w. Tyle. I nie ma za co.
____________________
Zajrzyj, poradź, podpowiedz, skrytykuj. :)
spinn 13:19, 23 sie 2016

Dołączył: 21 sie 2016
Posty: 9
ok tak czytam o trawach i już mam dość.. W nocy życica mi się śniła

tak czy inaczej chyba tego B.Sport wybiorę.
kate_blk 10:28, 25 sie 2016

Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 6
Ja posiałam 11 sierpnia i śni mi się codziennie trawa, więc się nie przejmuj, chyba do końca życia będziemy śnić o trawniku
Wybrałam B Sport, mam nadzieję, że to dobry wybór
Zastanawiam się czy jeszcze nawieźć jakimś nawozem jesiennym a jeśli tak to kiedy? Czy dopiero na wiosnę?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies