Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Cwieku 09:06, 20 sie 2016

Dołączył: 19 cze 2016
Posty: 137
Prognoza nie wyglada za dobrze... Może sie nie sprawdzi albo tylko w połowie.
Auri 22:07, 20 sie 2016


Dołączył: 10 maj 2016
Posty: 64
Mój trawnik w trakcie "od zasiania do wzrostu" przeszedł naprawdę jedną z najgorszych ulew w pasie nadmorskim...i przeźył Co więcej....ma się super extra czadowo (też nasiona z firmy na B....i ta sama mieszanka)...Co więcej... Dzisiaj mój siostrzeniec (właściciel ok 100 arowego trawnika zakładanego w zeszłym roku z rolki ) powiedział...to po co ja wydałem tyle kasy... "ciocię mogłem w to ubrać, bo i tak jest lepiej jak u mnie
Cwieku 22:30, 20 sie 2016

Dołączył: 19 cze 2016
Posty: 137
Auri, widzę ze zdjęć, że trawnik bardzo ładnie sie prezentuje. Czekam na swój. Pracy w neigo włozylem ogrom, wiec chucham i dmucham, żeby wyszedł ok.
Auri 22:33, 20 sie 2016


Dołączył: 10 maj 2016
Posty: 64
...a mój dziadek kiedyś mi mówił " : Dziecko, trawa to chwast...zawsze wyrośnie... nie martw się ...
Było to jak miałam jakieś 10 lat i z mamą robiłyśmy podwórko
Dziadek miał jeszcze mnóstwo takich swoich mądrości (...stary gospodarz i budowlaniec...)na podstawie których stanął nie tylko mój dom...
No ale dziadek nie przestrzegał przed plewieniem...Ufam, źe " wtedy" to była norma i nie musiał )
Auri 22:55, 20 sie 2016


Dołączył: 10 maj 2016
Posty: 64
aaa...i na ok 300 m2 wysiałam ok 5 kg trawy.Jedynym błędem jest wg mnie to, źe nie siałam " na krzyż"....bo chyba rozum mi przy tym sianiu odebrało... (niby tyle czytałam, że tak powinno być a nie wykonałam)
Gdyyby nie to, to nie trzeba by żadnych dosiewek

Ale i tak " z perspektywy ulicy jest " cód, miód, malina ": (tfu tfu )
Gardenarium 13:25, 21 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Cwieku napisał(a)
Prognoza nie wyglada za dobrze... Może sie nie sprawdzi albo tylko w połowie.


U mnie leje, a u ciebie?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Cwieku 13:49, 21 sie 2016

Dołączył: 19 cze 2016
Posty: 137
U mnie okolica Raszyna i nie pada. Grzmi
max 13:59, 21 sie 2016

Dołączył: 21 cze 2015
Posty: 3
Witam,

Przygotowaliśmy teren pod siew trawnika. Ziemia została spulchniona glebogryzarką, ale po ostatnich opadach deszczu część terenu zrobiła się grząska. Po całym dniu słońca ziemia wolno przesychała. Na zdjęciach widać ziemię, jest bardzo plastyczna i wilgotna. Co teraz możemy zrobić? Odwodnienie czy wystarczy dosypać żwiru i ponownie wymieszać glebogryzarką?





Pozdrawiam
Gardenarium 20:53, 21 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Cwieku napisał(a)
U mnie okolica Raszyna i nie pada. Grzmi


Sąsiad jednym słowem No to dolało.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 20:54, 21 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
max napisał(a)
Witam,

Przygotowaliśmy teren pod siew trawnika. Ziemia została spulchniona glebogryzarką, ale po ostatnich opadach deszczu część terenu zrobiła się grząska. Po całym dniu słońca ziemia wolno przesychała. Na zdjęciach widać ziemię, jest bardzo plastyczna i wilgotna. Co teraz możemy zrobić? Odwodnienie czy wystarczy dosypać żwiru i ponownie wymieszać glebogryzarką?





Pozdrawiam


Ważne jak szybko znika woda, za ile dni? Żwiru w żadnym wypadku się nie dosypuje.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies