Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Kokesz 07:04, 09 wrz 2016


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Moja trawa posiana 07.05.2016 mieszanka Diana (Agroland)

20% Kostrzewa czerwona MAXIMA 1
15% Kostrzewa czerwona LAMBADA
5% Kostrzewa czerwona NISTA
10% Kostrzewa czerwona CORAIL
15% Kostrzewa czerwona LIVISION
7% Kostrzewa czerwona AGHNETTA
20% Życica trwała NIRA
8% Wiechlina łąkowa GEISHA
Koszona 2 x w tygodniu, wygląda ładnie, trochę wsiało się chwastów ale ja mam niestety z trzech stron chwastowisko, którego nikt nie kosi. Chciałabym dosiać samej wiechliny można kupić przez internet. Czy lepiej to zrobić teraz czy na wiosnę. Czy muszę trawnik posypać kompostem i na to wysiać ziarna?
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Cwieku 09:24, 09 wrz 2016

Dołączył: 19 cze 2016
Posty: 137
Ostatecznie już kosiłem na jakieś 5cm z groszem. Efekt na zdjęciach poniżej. Trawa miała 21 dni. Z strony domu przedstawionej na zdjęciach jest trochę rzadko. Dziś po koszeniu albo mi się wydaje albo już bardziej się zadarniła. Stąd pytania:

1.Robić dosiewki?
2.Wstrzymać sie do wiosny a teraz kosić nisko?

3.I czy czymś mam nawozić w tym roku? - Danusia sugerowała F. jesienny. W instrukcji piszą że należy nawozić w sierpniu i październiku.
4.Nawozić już czy poczekać i nawieźć po 2 koszeniu?
5.Nawozić raz czy dwa ?



analyzer65 11:00, 09 wrz 2016

Dołączył: 02 wrz 2016
Posty: 113
Zadarni się. Nie rób dosiewek bo pogorszysz sprawę albo nic nie da. Ja zrobiłem dosiewkę i nic nie dalo. Efekt? Zadarniło się samo po drugim koszeniu jest już super.
Też mam dylemat czy nawozić teraz ale... Jak patrzyłem ziemia jest dobrze wilgotna i na opady nie zanosi się. Poczekam ze 2dni do czasu kiedy będę podlewał i wtedy sypnę nawozu. Drugim razem powtórzę w październiku.
Z tego co zauważyłem to Previcur dużo dał. Nie ma nigdzie oznak grzyba, pleśni, a na starej trawie i podłożu był widoczny i grzyb i pleśń i mech.
Możesz opryskać całość roztworem previcuru. Tak zapobiegawczo.
Za nisko bym nie kosił. Myślę że te 5cm z hakiem jest ok.
ricco1 13:35, 09 wrz 2016

Dołączył: 16 maj 2016
Posty: 77
Powiedzcie czy ten nawoz florovit jesienny to warto dawac, a jesli tak to kiedy nim sypnać?
analyzer65 14:22, 09 wrz 2016

Dołączył: 02 wrz 2016
Posty: 113
Pierwszy raz połowa sierpnia potem połowa października.
Jak nie warto dawać? Zawiera fosfor, potas wiec pomoże lepiej zimować trawie. Mało azotu więc wzrost zostaje spowolniony.
ricco1 16:37, 09 wrz 2016

Dołączył: 16 maj 2016
Posty: 77
Chyba ze polecicie jakis jesienny nawoz.....moze jakis z tych yara villa? Florowit jesienny jest teraz w dobrej cenie w leroy
Cwieku 16:48, 09 wrz 2016

Dołączył: 19 cze 2016
Posty: 137
Ten w leroy florovit ma mniej potasu niż taki dostepny w sklepach ogrodniczych
analyzer65 16:49, 09 wrz 2016

Dołączył: 02 wrz 2016
Posty: 113
Florovit wg mnie wystarczy w zupełności.
Gardenarium 19:26, 09 wrz 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Cwieku napisał(a)
Ostatecznie już kosiłem na jakieś 5cm z groszem. Efekt na zdjęciach poniżej. Trawa miała 21 dni. Z strony domu przedstawionej na zdjęciach jest trochę rzadko. Dziś po koszeniu albo mi się wydaje albo już bardziej się zadarniła. Stąd pytania:

1.Robić dosiewki?
2.Wstrzymać sie do wiosny a teraz kosić nisko?

3.I czy czymś mam nawozić w tym roku? - Danusia sugerowała F. jesienny. W instrukcji piszą że należy nawozić w sierpniu i październiku.
4.Nawozić już czy poczekać i nawieźć po 2 koszeniu?
5.Nawozić raz czy dwa ?





Nie robić dosiewek, za wcześnie.

Kosić co 4 dni jeśli rośnie

Nie nawozić teraz, dobrze wygląda.

Nawieźć potem po 15 wrześnie nawozem jesiennym, albo wcale. I tak wiosną bedzie dużo roboty i nawożenie..
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Cwieku 20:17, 09 wrz 2016

Dołączył: 19 cze 2016
Posty: 137
Tak jest! . Rośnie rośnie. Dzis widać po jednym dniu od koszenia, że zaczęła zadarniać. Leje wodę, bo jest ciepło i szybciej bedzie rosła. Z dnia na dzień wygląda lepiej.

Pytanie z innej beczki. Słyszałem, jak ktos polecał zeby2 do koszenia zakładać sobie buty z kolcami. I przy kazdym koszeniu w nich chodzić. Warte to zachodu?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies