Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

analyzer65 20:40, 09 wrz 2016

Dołączył: 02 wrz 2016
Posty: 113
Buty z kolcami to może i dobre ale na pewno nie na tym etapie wschodu trawy.
Dobre na starsze trawniki szczególnie na wiosnę żeby napowietrzyć ziemię.
Najpierw by trzeba było wygrabić trawnik celem pozbycia się tzw filcu.
Gardenarium 21:12, 09 wrz 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Cwieku napisał(a)


Pytanie z innej beczki. Słyszałem, jak ktos polecał zeby 2 do koszenia zakładać sobie buty z kolcami. I przy kazdym koszeniu w nich chodzić. Warte to zachodu?


Nie, zupełna bzdura.
Nie przesadzaj z tym wszystkim. Trawa i tak będzie żółta w środku, a na wierzchu zielona. Tylko teraz masz przywilej podziwiania wszystkich źdźbeł zielonych. Potem to się zmieni.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
violka171 21:21, 09 wrz 2016


Dołączył: 22 sty 2016
Posty: 5010
Gardenarium napisał(a)
Kochany, to jak potrzymasz jeszcze to się uwali i zgnije. Skoś na dwa razy.Najwyżej a potem najniżej.

Przeleć po prostu szybko, wtedy nie wciągnie nasion i w ogóle to kup nową kosiarkę.

Danusiu jak juz mowa o nowej kosiarce to co Twoim zdaniem powinna miec????lub jaka najlepiej kupic?
Moja juz pada i kompletnie nie wiem co wybrac,a jak juz zainwestowac to w cos co bedzie dobre na moje okolo 150 metrow kw,trawy
Doradz Kochana
Pozdrawiam
____________________
Działeczka-moje kochane miejsce na ziemi
Marga 11:07, 10 wrz 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Kokesz napisał(a)
Moja trawa posiana 07.05.2016 mieszanka Diana (Agroland)

Ładny trawniczek
Też posiałam Dianę z Agrolandu (cześć trawnika obsiałam rok temu, a część w czerwcu) i jestem zadowolona Jest gęsta, ma ładny kolor ale mogłaby wolniej rosnąć Niestety z łąk sieją mi się chwaściory i będę musiała czymś prysnąć w przyszłości.
____________________
Ogród dla moich synków
ricco1 13:24, 10 wrz 2016

Dołączył: 16 maj 2016
Posty: 77
A co to ten florovit w leroy merlin jakis oszukany? Hihi
Gardenarium 15:02, 10 wrz 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
violka171 napisał(a)

Danusiu jak juz mowa o nowej kosiarce to co Twoim zdaniem powinna miec????lub jaka najlepiej kupic?
Moja juz pada i kompletnie nie wiem co wybrac,a jak juz zainwestowac to w cos co bedzie dobre na moje okolo 150 metrow kw,trawy
Doradz Kochana
Pozdrawiam


Tu masz porady ode mnie

Kup małą spalinówkę z silnikiem Brigsa.

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/304-jak-wybrac-kosiarke
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
zecik 16:10, 10 wrz 2016

Dołączył: 09 sie 2016
Posty: 60
3 tygodnie temu zgodnie z zaleceniami zasiałem trawę w nowym ogrodzie.

Niestety, mimo przekopania i usunięcia starej trawy zaczęła ona wyrastać. Obecnie jest wyższa niż nowo posiana, która ma ok. 6-8cm. Czy mam skosić trawnik? Czy poczekać aż młoda trawa urośnie do 10cm?





Z góry dziękuję za porady


----------------


Poprawka - to właściwie może być chwast zwany chwastnicą. Jutro sprawdzę z bliska.
violka171 20:33, 10 wrz 2016


Dołączył: 22 sty 2016
Posty: 5010
Gardenarium napisał(a)


Tu masz porady ode mnie

Kup małą spalinówkę z silnikiem Brigsa.

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/304-jak-wybrac-kosiarke

Dziekuje bardzo za link
Pozdrawiam ciepluuuuutko
____________________
Działeczka-moje kochane miejsce na ziemi
zecik 08:11, 11 wrz 2016

Dołączył: 09 sie 2016
Posty: 60
Faktycznie to mam perz na działce, a nie starą trawę
To smutne, bo przed zasianiem trawnika ziemia była całkowicie goła i wolna od chwastów (po pieleniu i stosowaniu chemii).

Czyli chyba pielenie i wjeżdżam z kosiarką, nie czekając aż trawa urośnie do 10cm?

spinn 10:47, 11 wrz 2016

Dołączył: 21 sie 2016
Posty: 9
WItam , to ja długo się nie odzywałam. Pamiętacie, pisałam o trawie Barenbrug, która sprzedawana była na allegro jako sport, a na opakowaniu był napis B.Super Sport, ale ze składem zwykłej trawy Sport.
Otóż zadzwonił do mnie pan przedstawiciel i wyjaśnił, że rzeczywiście na stronie producenta jest super sport 50/50 a ta, którą kupiłam ma po prostu takie opakowanie, ale jest to trawa "Sport".. tak producent robi i tyle. Ponoć nie tylko przy tej trawie jest zmienione opakowanie.
Ja ze względu na pracę jeszcze nie posiałam mojej trawki... totalny brak czasu. Wczoraj na nowo zaczęłam pielić to co już znowu poodrastało.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies