Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Cwieku 12:35, 11 wrz 2016

Dołączył: 19 cze 2016
Posty: 137
W poniedziałek zamierzam kosić drugi raz. Ostatnio bylo na 5 z groszem. Zaczyna sie zadarniać. Jedyny problem jest w miejscu na zdjeciach powyżej. Trochę rzadko. Widzę ze powoli coś kielkuje, ale chyba kiepsko. Najwieksze mają kolo 6cm po ostatnim koszeniu. Teraz trawa wyglada tak:








Pytania:
Na ile teraz kosić? Obniżyć czy zostawić?

Z nawozeniem wstrzymam sie do połowy września.

analyzer65 12:51, 11 wrz 2016

Dołączył: 02 wrz 2016
Posty: 113
Koś na tyle samo.
Utrzymuj wilgotność i powinno być dobrze.
Cwieku 13:04, 11 wrz 2016

Dołączył: 19 cze 2016
Posty: 137
Leje wodę rano i wieczorem. Wilgotność utrzymuje non stop. Chociaż Widzę że w miejscach gdzie chyba wiecej wody leci jest bujniejsza. Obecnie podlewam na rotacyjnych po jakies 16 minut na sekcje rano i wieczorem.

Moze zmienić podlewanie na inny, bardziej intensywny plan na okres upałów?

Widzę że zaczynają wschodzic kolejne siewki. Mam nadzieję ze chodząc podczas koszenia ich nie zniszczę
Zielony 10:05, 12 wrz 2016

Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 38
Dla zestresowanych swoimi świeżymi trawnikami z siewu załączam porównanie mojego trawnika 1 tydzień po wysianiu i 2 miesiące po wysianiu. Nie ma co ukrywać, że całość kosztowała masę pracy, dużo wody, nawozu i kilku popełnionych błędów, na których człowiek się wiele nauczył

Barenbrug Trawnik Polski Sport:
50% Życica trwała
40% Kostrzewa czerwona
10% Wiechlina łąkowa

1 tydzień po wysianiu:





2 miesiące po wysianiu:



Cwieku 10:13, 12 wrz 2016

Dołączył: 19 cze 2016
Posty: 137
Zielony, bardzo ładnie to wyszło. Jeszcze te delikatne plamy zlikwidujesz i będzie ekstra. Ja w tym roku chyba swojego nie doprowadzę do takiego stanu (za mało czasu). Ale za to w przyszłym roku mam taki plan . Póki co drugie koszenie dziś przede mną i masa wody
zecik 12:41, 12 wrz 2016

Dołączył: 09 sie 2016
Posty: 60
A ja mam pytanie - czy można jeszcze trochę ponawozić azotem? (np. 300g N na 100m2)

Chciałbym wzmocnić młody trawnik, a nawóz jesienny rozsiałbym w połowie października.

Jesień się zapowiada długa i słoneczna...
analyzer65 14:05, 12 wrz 2016

Dołączył: 02 wrz 2016
Posty: 113
Jak azot to teraz ostatnia dawka.
Gardenarium 18:01, 12 wrz 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
zecik napisał(a)
A ja mam pytanie - czy można jeszcze trochę ponawozić azotem? (np. 300g N na 100m2)

Chciałbym wzmocnić młody trawnik, a nawóz jesienny rozsiałbym w połowie października.

Jesień się zapowiada długa i słoneczna...


Październik? Niemożliwe. Nie wzmocnisz go a podkręcisz do rośnięcia i zgnije, wymarznie. Możesz mu azotem w październiku jedynie zaszkodzić.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
analyzer65 18:53, 12 wrz 2016

Dołączył: 02 wrz 2016
Posty: 113
Zecik pytał o teraźniejszą porę zastosowania azotu. Bynajmniej tak zrozumiałem...

Teraz dać nawozu bogatszego w azot, a w październiku nawóz jesienny jeszcze, który jest mniej bogaty w azot...
zecik 19:50, 12 wrz 2016

Dołączył: 09 sie 2016
Posty: 60
analyzer65 napisał(a)
Zecik pytał o teraźniejszą porę zastosowania azotu. Bynajmniej tak zrozumiałem...

Teraz dać nawozu bogatszego w azot, a w październiku nawóz jesienny jeszcze, który jest mniej bogaty w azot...


O, tak właśnie. Mamy wrzesień, ale pogoda lipcowa. Myślę, że w tym roku jak w zeszłym roku i poprzednim sezon wegetacji będzie dłuższy niż zwykle.

Słabo mi trawa rośnie i przegrywa z chwastami, mimo przekopania i roudupowania przed siewem. Ziemię mam średnio ciężką, gliniastą.

Teraz chcę rozrzucić nawóz azotowy (ok. 300g azotu na 100m2), a w październiku jesienny, potasowy.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies