Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Gardenarium 18:22, 13 wrz 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Może świeżo posiana i wzeszła, ale nie na długo a jeśli tak rośnie to tylko się cieszyć. No to właściwie o co ci chodzi z tym orzechem?

Piszesz tak:

kamikaze111 napisał(a)
Mój trawnik zasiany w końcem kwietnia przetrwał lato. Ponieważ mam na działce starego wielkiego orzecha który zacienia jakieś 80m2 mam tam trawę znacznie rzadszą. Chcę tam dosiać trawki, żeby to zagęścić. Czy teraz to dobry okres? Czy lepiej na wiosnę? Pytam dlatego, że jak opadną liście a jest ich wielka kupa to trzeba to grabać i nie chciałbym robić coś na marne.. tzn nie wygrabać młodej trawki.


Masz trawę znacznie rzadszą, czy chcesz dosiewać, bo znakomicie się tam ma?
Nie wiem, jak wyglądają włosy na nogach.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Cwieku 18:34, 13 wrz 2016

Dołączył: 19 cze 2016
Posty: 137
Ok. Zmieniłem nawadnianie i teraz będę lał po 20 minut z samego rana.
Kupiłem już Florovit. Leży i czeka na rozwiezienie. Zobaczymy jak będzie trawa wyglądała po 3 koszeniu i wtedy podejmę decyzje kiedy sypać nawóz. Chyba że macie jakieś sugestie
Gardenarium 21:29, 13 wrz 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Syp po najbliższym koszeniu. Taka moja sugestia.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Cwieku 21:36, 13 wrz 2016

Dołączył: 19 cze 2016
Posty: 137
Gardenarium napisał(a)
Syp po najbliższym koszeniu. Taka moja sugestia.


Przyjmuję w ciemno sugestię . W sobore akcja trawnik. Dawka zalecana 30-40g/m. Sypnę 30g. Bedzie ok?
Tej jesieni to tylko raz posypać nim? Czy w pazdzierniku rowniez?
analyzer65 22:06, 13 wrz 2016

Dołączył: 02 wrz 2016
Posty: 113
W październiku też daj tę samą dawkę.
KasiaBawaria 07:00, 14 wrz 2016


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Do kiedy mozna najpozniej siac trawe?Chcialabym troche odswiezyc trawnik, bo trawa brzydko sie kladzie, glebiej zwertykulowac i wysiac lepsze nasiona. Po suszy sa suche miejsca, ktore wygrabilam, ale musze po wertykulacji dosiac tam nasiona. Do kiedy siac w takim razie?
____________________
Zapraszam na kawe
analyzer65 10:32, 14 wrz 2016

Dołączył: 02 wrz 2016
Posty: 113
Teoretycznie jeżeli chodzi o teraźniejszy okres to optymalne warunki do siewu masz w sierpniu i wrześniu.ten wrzesień to nie wiadomo czy to do końca miesiąca czy nie ale na pewno zależnie od pogody we wrześniu.
Z prognoz słyszałem, że do połowy października ma być ciepło więc ja bym siał teraz jeszcze.

Częściej koś i nie dopuszczaj do kładzenia się trawy.
Gardenarium 13:53, 14 wrz 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Cwieku napisał(a)


Przyjmuję w ciemno sugestię . W sobore akcja trawnik. Dawka zalecana 30-40g/m. Sypnę 30g. Bedzie ok?
Tej jesieni to tylko raz posypać nim? Czy w pazdzierniku rowniez?


Tylko raz. W październiku nie dawaj, zostaw kasę na nawozy wiosenne.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
analyzer65 20:10, 14 wrz 2016

Dołączył: 02 wrz 2016
Posty: 113
No dobra, to jak ja posypałem nawozem jesiennym Florovit tydzień temu to kiedy mogę jeszcze posypać? Czy już nie sypać i dać trawnikowi rosnąć? Koszenie oczywiście systematycznie co 5 dni robię bo rośnie szybko.
violka171 20:20, 14 wrz 2016


Dołączył: 22 sty 2016
Posty: 5010
kamikaze111 napisał(a)


No właśnie pod orzechem ta trawa miejscami tak gęsta jak moje włosy na nogach

mi pod orzechem nic nie rosło,nawet chwasty
wyciepałam go z korzeniami a teraz mam busz
nawet samosiewka pomidora koktailowego rośnie
tak jak pisała Danusia ze "Liście orzecha zawierają szkodliwe fitoncydy, dużo garbników, które hamują wzrost roślin pod nimi"
nawet liści nie mozesz dac do kompostownika
____________________
Działeczka-moje kochane miejsce na ziemi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies