Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

jason 07:31, 03 kwi 2017

Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 130
Zielony napisał(a)


Mój wyglądał podobnie a nawet trochę gorzej, też siałem na wiosnę, jeszcze w październiku wyglądał dobrze. Ziemia ciężka, zbita. Zacząłem podobnie, od wyczesania siana, którego było całkiem sporo, zrobiłem aerację, tylko nie grabiami a narzędziem z którego wylatują cylinderki z ziemią, a do dziury mieści się palec wskazujący. Do szparek po grabiach za dużo piasku Ci nie wejdzie a część już się pewnie i tak zasklepiła, póki jeszcze jest czas ja bym powtórzył zabieg.

Ja na 100m2 zużyłem prawie pół tony piasku.

U mnie trawa już odbiła, trochę się zazieleniła i pojawiły się nowe źdźbła. Ale na efekty i tak przyjdzie jeszcze trochę poczekać. Nie martwiłbym się na zapas, jest wcześnie, trzeba czekać aż będzie dłużej cieplej.
Wszystkiego dobrego
misiek80 10:02, 03 kwi 2017

Dołączył: 14 wrz 2015
Posty: 87
Witam. Po zimie na moim rocznym trawniku pojawiło się sporo "siana". Zamierzam dziś skosić trawę, jutro to siano wygrabić i sypnąć saletry amonowej - w tygodniu mam padać, więc saletra powinna się ładnie rozpuścić. Chciałem zapytać, jak w przypadku mojego trawnika - siatka przeciw kretom położona na głębokości 2-10 cm robić wertykulację i aerację, żeby nie pociąć siatki?
puffyou 21:00, 03 kwi 2017

Dołączył: 03 kwi 2017
Posty: 1
Witam!
Przygotowuję teren pod trawnik, nie za duży bo około 150m2, problem polega na tym, że spadek terenu i nierówności były tak irytujące, że postanowiłem to zrobić porządnie. na granicy działki wkopałem płyty betonowe - oporowe, niwelując różnicę terenu po przekątnej z 70 na 30cm. Z wstępnych kalkulacji wyszło mi dowiezienie 20m3 ziemi, więc wymyśliłem że kupię okazyjnie ziemię torfową 15m3 (pochodzi ona ze starego stawu czy czegoś takiego) jest kwaśna około 5,5 bogata w składniki, bardzo pulchna, ogólnie bardzo fajna ale ph nie pod trawnik. Do meritum, plan jest aby wyrównać cały teren stworzyć warstwę z tej kwaśniejszej ziemi, ubitą zagęszarką - 10cm poniżej wysokości docelowej, na to siatka, i ziemia pod trawnik z ph powyżej 6,5. Jestem totalnym amatorem, więc proszę mi wytknąć ewentualne wady w pomyśle. Wydaje mi się że ta warstwa poniżej dobrze zatrzyma wilgoć i będzie oddawać warstwie wyżej składniki odżywcze. ale tylko mi się wydaje...
mireks 09:08, 04 kwi 2017

Dołączył: 04 kwi 2017
Posty: 1
Witam ogrodników .
Tak was czytam jakiś czas i biorę lekcje , przeczytałem wszystkie strony i myślałem ze nie będę musiał się rejestrować na tym forum ale byłem w błędzie .
Mam prośbę i liczę na wasza pomoc .
26 marca posiałem trawę na działce na 400 metrach przez ten metraż przebiega ścieżka wiec pole jest podzielone na lewą i prawą stronę .
Wszystko przekopałem , zagrabilem , zwalowałem i posiałem trawę Wimbledon .
Ze względu na to ze jeszcze nie odkręcili wody na działce nawodnienie jest tyle co napada deszcz akurat aura jest dobra bo ziemia jest wilgotna .
Mój problem polega na tym ze dzisiaj jak pojechałem sprawdzić co i jak zauważyłem ze :
Trawa z lewej strony pola coś tam wypuszcza ale bardzo powoli , lewą stronę przysypałem delikatnie ziemią do trawników i przed sadzeniem podałem 100 dniowy nawóz substral
Na prawej stronie zrobiłem tak samo ale nie przykrywalem ziemią tylko przed wałowaniem zagrabilem , zauważyłem dzisiaj ze na prawej stronie trawa (chyba to trawa) rośnie ale jest brązowa .... ktoś wie może jaka jest tego przyczyna?
Wiem ze jeszcze jest za wcześnie bo to 9 dni ale zaczynam się martwić w sobotę odkręcają wodę wiec zacznę zraszać , proszę o odpowiedz .
Pozdrawiam
Saku 17:46, 14 kwi 2017

Dołączył: 28 mar 2016
Posty: 9
Witam,
Potrzebuje porady co mam zrobic z takim trawnikiem? Siany w zeszlym roku w czerwcu, trawa Barenbrug universal






Wyglada to strasznie :-/
analyzer65 11:09, 15 kwi 2017

Dołączył: 02 wrz 2016
Posty: 113
Ja zakładałbym na nowo bo nie ma co tu ratować.
Ziemia wygląda na zbitą, ciężką + mało światła...tak jest?
Saku 11:48, 15 kwi 2017

Dołączył: 28 mar 2016
Posty: 9
Wlasnie dziwne bo trawnik praktycznie od wschodu slonca do konca dnia jest na sloncu, mam zrobione nawadnianie, drapie grabiami dosiewam, drapie grabiami dosiewam, daje nawoz i nic z tego a worki z trawa znikaja a trawa i tak nie rosnie. Od samego poczatku co dwa miesiace.

Ale sa miejsca ze ladnie rosnie.
analyzer65 07:17, 16 kwi 2017

Dołączył: 02 wrz 2016
Posty: 113
Może jest grzyb.
U mnie tak było. Przed założeniem nowego trawnika przygotowałem na nowo podłoże czyli kopanie, rownanie itd. Nowa warstwa podłoża i wysiew trawy. Zastosowałem mieszankę uniwersalną, ktora rośnie naprawdę ładnie w porównaniu z poprzednimi jakie siałem.
Jak trawa ładnie wzeszła to podlewałem roztworem wody ze środkiem Previcur Energy.
Również stosowałem Biohumus jako roztwór. Pomaga rozluźnić glebę.

Obecnie w miejscu zacienionym przy rzędzie tui trawa jest trochę rzadsza i tu dosieję jak się ociepli.
leex 18:01, 17 kwi 2017

Dołączył: 07 paź 2014
Posty: 13
Saku napisał(a)
Witam,
Potrzebuje porady co mam zrobic z takim trawnikiem? Siany w zeszlym roku w czerwcu, trawa Barenbrug universal


Wyglada to strasznie :-/


Opisz nawożenie jakie prowadziłeś, od założenia trawnika, a nawet przed, albo czy chociaż w tym sezonie jakoś ją nawoziłeś? Trawnik jest posiany na rodzimej glebie, czy nawiezionej? Robiłeś kiedyś badanie zawartości składników pokarmowych i odczynu pH tej gleby?
____________________
Tadeusz 21:30, 17 kwi 2017

Dołączył: 11 lip 2016
Posty: 7
Witam. Proszę o pomoc w następującej kwestii: w kilku miejscach muszę zrobić dosiewki trawy /trawnik zakładany w lipcu ub. roku/. Trawnik zaczyna mi ładnie wschodzić, więc lada dzień muszę zrobić koszenie, chciałbym go też nawozić Florovitem, ale nie wiem, czy można używać tego czy też jakiegokolwiek innego nawozu, jeśli na jakiejś części będzie świeżo zasiana trawa. Ew. którą czynność wykonać najpierw, zasiać trawę, poczekać, aż wzejdzie i potem dopiero nawozić, czy też nie ma to znaczenia. Proszę o porady i z góry dziękuję.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies