Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Gardenarium 23:29, 27 cze 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Bartosz2017 -

zacznij od tego

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/298-trawnik-z-siewu-krok-po-kroku

a potem od tego

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/410-jak-nawozic-trawniki
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Bartosz2017 10:28, 28 cze 2017

Dołączył: 27 cze 2017
Posty: 5
Serdecznie Pani dziękuje. Przeczytam wszystko dokładnie i pozwolę sobie napisać jakbym miał bardziej indywidualne pytania do mojej sytuacji.
Niestety drenaż tej całej powierzchni nie wchodzi w grę ale może nie będzie źle. Woda stała tylko raz i to po nieprzeciętnej ulewie jakiej dawno nie widziałem.

Jeżeli mogę jeszcze zapytać, Roundup zaszkodził może ziemi? Bardzo intensywnie wszystko opryskałem, żeby wszystkiego się pozbyć?
Gardenarium 17:53, 28 cze 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zaszkodził środowisku i człowiekowi.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Bartosz2017 19:34, 28 cze 2017

Dołączył: 27 cze 2017
Posty: 5
Rozumiem Pani ekologiczne preferencje, bardzo ceniące. Nie znałem innych metod, ekologicznych.
Ale czy mogłaby Pani po wiedzieć czy moze to mieć wpływ na gorszy efekt trawnika? Faktycznie ten Roundup to takie zło piekielne?
Gardenarium 07:31, 29 cze 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Na trawnik nie ma zapewne wpływu. Trawnik będzie żył, chodzi o to co zrobi człowiekowi i zwierzętom. Myślę o dłuższym działaniu.


Poczytaj w internecie

I w Wikipedii
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
eVka 13:48, 29 cze 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Witam. Chciałabym założyć trawnik z siewu na powierzchni 200m2. Zdjęłam darń, przekopałam ogródek jakieś 3 tygodnie temu. Skiełkowały chwasty, głównie chwastnica i perz. Chciałabym wzgbogacić moją piaszczysto-gliniasta glebę nawozem zielonym, czyli facelią, gorczycą etc. Czy posiać jeden wybrany gatunek już teraz, żeby na jesień przekopać? Kiedy bede mogła najwcześniej założyć trawnik? Czy te chwasty, które teraz wyszły dokładnie wyplewić przed posianiem nawozu zielonego?
Może trochę głupie pytania ale jestm począkująca i zielona
Pozdrawiam i dziękuję z góry za pomoc.
____________________
jareksz 13:59, 29 cze 2017

Dołączył: 29 cze 2017
Posty: 3
Witam serdecznie,
piszę aby się Was drodzy forumowicze poradzić.

Mamy nowo posiany trawnik (iława mieszanka sportowa). Na całej działce przed siewem została na nowo rozplantowana ziemia zebrana z działki przed budową. Na to poszedł "substral nowy trawnik" i zaraz potem trawa z siewnika, wszystko zostało zwałowane.
Od dnia wysiewu trawy codziennie rano i wieczorem podlewam wszystko zraszaczem oscylacyjnym. Po 15 dniach trawa wygląda jak na zdjęciach poniżej co przyznam szczerze mocno mnie martwi bo tylko w kilku miejscach widać że trawa ma się dobrze i ładnie rośnie (już po 1 koszeniu) a reszta to pustynia.

Trawnik wraz z niwelacją i ogólnym ogarnięciem terenu wykonywała dla nas firma, więc proszę Was o opinię czy taki wygląd po 15 dniach jest czymś normalnym i mam się nie martwić czy mam ich czym prędzej gonić do wykonania dosiewki z np przykryciem świeżych nasion warstwom odkwaszonego torfy czy też ziemi pod trawniki.

Mamy 1,5 rocznego synka i chcielibyśmy aby mógł już w tym roku korzystać z działki i bawić się na trawie.

Pozdrawiam,
Jarek

Visterio 14:18, 29 cze 2017


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 102
Witaj jareksz. Nie wygląda to zbyt dobrze, nie wiem czy dobrym pomysłem było wykorzystanie humusu po budowie. Widocznie słabo przygotowane podłoże. U mnie trawnik po 20 dniach wyglądał tak:

Teraz jest bodaj 10 tygodni od siewu i mocno się zagęszcza z każdym koszeniem.
Dużo podlewaj i zaczekaj mniej więcej do 30 dnia, niektóre gatunki potrzebują więcej czasu. Po miesiącu interweniuj. Dodam tylko, że również mam mieszankę z Iławy.

jareksz 14:24, 29 cze 2017

Dołączył: 29 cze 2017
Posty: 3
Visterio dopowiem tylko że cały humus został zdjęty przed rozpoczęciem budowy, leżał sobie grzecznie na boku aż do ponownego rozplantowania po działce. Wcześniej były tu pola uprawne, nasza działka była od 4 lat już nie uprawiana tylko koszona 2 razy do roku. Mamy tego ponda 1200 metrów trawy, więc nie starczyło już środków na wymianę ziemi na bardziej żyzną.
Visterio 14:32, 29 cze 2017


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 102
Miałem dokładnie tę samą sytuację. Zdjęty humus leżał na boku, później część rozplantowaliśmy pod skarpy a reszta na niwelację terenu. Tyle, że ja na tej części trawnika jeszcze nie robiłem, póki co zajmuje się przodem. Od tyłu po rozplantowaniu i wstępnym wyrównaniu planuje całość opryskać. Następnie "podręcznikowo" przygotować podłoże, ale przed finalnym wysiewem nawieźć czystego czarnoziemu. Podstawa to dobrze przygotowane podłoże.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies