Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Visterio 14:44, 29 cze 2017


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 102
jareksz lepiej jest zrobić powoli ale porządnie, niż po łebkach i później poprawiać. Tak jak pisała Pani Danusia, nie należy się spieszyć. Ogród musi cieszyć oko, niestety większa część inwestorów podczas budowy zapomina o tym i ogród traktowany jest po macoszemu właśnie z braku środków. Nie przejmuj się zaczekaj trochę, w razie czego reklamuj!
eVka 15:35, 06 lip 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Czy ktoś opryskiwał chwasty octem spirytusowym, daje to coś? Nie chcę stosować chemii a obawiam się, że jednak nie uda mi się idealnie oczyścić gleby z korzonków przed zasianiem trawy.
____________________
piotraudi 15:12, 08 lip 2017

Dołączył: 20 maj 2017
Posty: 205
Mam pytanie jaka trawę wybrc barenbrug sport czy kipenkerl gala Dark gdy ma sie dużego psa ?wydaje mi się ze barenbrug sport chyb będzie lepszym rozwiązaniem bo szybciej rośnie
radkas 18:10, 10 lip 2017

Dołączył: 10 lip 2017
Posty: 1
Witam serdecznie Wszystkich forumowiczów.

Chciałbym poradzić się bardziej doświadczonych osób w sprawie swojego ponad miesięcznego trawnika.

Nasz trawnik zakładany był przez firmę ogrodniczą albo taką która jest nią tylko z nazwy bo to co zostawili po sobie trawnikiem nie można nazwać.
Niestety nie zrobili wszystkich kroków z artykułu który przeczytałem do poprawnego wykonania.
Wydaję się mi, ze więcej dowiedziałem się z forum niż od nich.

Przechodząc do rzeczy chodzi o to co się w nim znajduję otóż po prześledzeniu wątków forum wiem, że jest to chwastnica w dosyć zaawansowanym stopniu(wcześnie został zrobiony oprysk na Starane). Część trawnika jest tym pokryta a w szczególności przy obrzeżach widać brak wysiewki w tym miejscu(zdjęcie nr 4). W innym miejscach natomiast wysiała się bardzo dobrze trawa i można znaleźć tam pojedyncze sztuki do mechanicznego usunięcia.

I tutaj pytanie czy warto przy takiej ilości bawić się z Stompem czy po prostu zrobić tą część trawnika od nowa?








Zdjęcie nr 4
matys84 18:20, 11 lip 2017

Dołączył: 11 lip 2017
Posty: 30
Witam serdecznie. Posiadam trawnik posiany 10 dni temu. Czy widoczne podwijanie się źdźbeł trawy to powód do niepokoju? Jest to Trawa z Iławt
Bartosz2017 16:15, 12 lip 2017

Dołączył: 27 cze 2017
Posty: 5
Witam ponownie Pani Danuto i wszystkich forumowiczów.
Chciałem zapytać, takie coś zastałem po sobotniej ulewie. W oda stała do niedzieli wieczora. Dodam tylko, że przed usunięciem tutaj starego sadu oraz wyrównaniu terenu, pozbyciu się starej trawy i chwastów nigdy nie było problemu ze stojącą wodą. Jest tam faktycznie lekkie zagłębienie ale nie jestem w stanie go zgubić na tej powierzchni no i ognisko już skończone.
Czy może wykopać na około dziury głębokie do warstwy przepuszczalnej i zasypać kamieniami polnymi? ( mam ich sporo) i tak odprowadziłem wodę z rynien ( połowa dachu 350 m2) i niem mam żadnych z tym problemów.

Z góry dziękuje, ogrom prac jaki już włożyłem w ten teren i ten widok mnie załamał.
Gardenarium 00:26, 13 lip 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Lukasz1976 napisał(a)


Trawnik zasiany w maju 10, podlewany trawa nawożona w maju i na początku lipca, koszona regularnie jednak jak widać jest dużo prześwitów i łysych plam, i stąd moje pytanie co robić. Jest szansa na ratunek bo na zakładanie nowego w tym roku już nie mam siły i czasu. Trzy tygodnie temu odchwaszczony chwastoxem. Czy skoszenie wertykulacja i dosianie trawą zmieszana z glebą coś pomoże.




Skoszenie i dosiewki, bez wertykulacji. Młodego trawnika nie opryskuje się herbicydem, bo młode siewki są wrażliwe. Także wertykulacja nie dla tak młodziutkich siewek.

Zrób dosiewki, nawóz i podlewaj. To mu jest najbardziej potrzebne, a nie pryskanie i wertykulowanie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Magda70 00:26, 13 lip 2017


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
W tym roku w maju siałeś i już w maju nawoziłeś?? Dobrze rozumiem?
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Lukasz1976 00:26, 13 lip 2017

Dołączył: 12 lip 2017
Posty: 2
Lukasz1976 00:27, 13 lip 2017

Dołączył: 12 lip 2017
Posty: 2
Nawoziłem zaraz po przygotowaniu ziemi i tydzień później siałem.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies