Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

misiek80 13:50, 13 lip 2017

Dołączył: 14 wrz 2015
Posty: 87


Proszę o poradę.

Zakladalem ostatnio trawnik u ojca na dzialce. Niestety z trawa wyroslo mnóstwo chwastów,które na 100% byly w ziemi,z której powstała wierzchnia warstwa.

Co z tym teraz robic? Wyrywać? Spryskać roundapem i zrobić na nowo?

Nie ma tego dużo bo raptem 150m2.Po ewentualnym oprysku nie moznaby tego przekopywać a jedynie wyrwać i wygrabic bo na głębokości 5cm jest siatka.Doradźcie proszę. Kasę za zakup tak pięknej ziemi juz odzyskalem,ziemia przesiewana specjalnie pod trawnik po 50zl / tonę.
Gardenarium 20:12, 13 lip 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Poczytaj watek chwasty w trawniku, porad jest tam mnóstwo. Albo wyrywać, albo kosić. Jednoroczne zginą, a perz zginie przy systematycznym koszeniu. Pozostałe za rok czy dwa - herbicyd selektywny.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
piotraudi 12:41, 16 lip 2017

Dołączył: 20 maj 2017
Posty: 205
mój problem polega na bardzo zbitej ziemi tz była sypka pulchna lecz po zasianiu trawnika wałowaniu i po ostatnich opadach deszczu zrobił sie beton
palec roskopuje moze z 1,5-2cm ziemi dalej jak pisałem wcześniej zbita skala
martwie sie czy na takim czymś wzejdzie trawa i czy wogóle sie zakorzeni ?
???
Gardenarium 07:51, 17 lip 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jeśli posiana trawa to już czekaj. Nic nie zrobisz.

A jeśli nie posiana - to wprowadź materię organiczną, kompost, próchnicę cokolwiek, co rozluźni i wzbogaci glebę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
echeveria22 13:10, 17 lip 2017

Dołączył: 17 lip 2017
Posty: 1
witam, jestem kompletnym nowicjuszem w temacie..
Przyszło mi zmierzyć się z tematem zakładania trawnika na wieloletnim nieużytku rolnym.. powierzchnia 1000m2..
najpierw (6tyg temu) popryskałam większe kępy chwastów Randupem (po ok 10dniach po koszeniu), 2tyg temu wjechał na pole pan z ciągnikiem - przejechał wszystko glebogryzarką, nastepnie zaorał (na głębokość ok 40cm), znów glebogryzarka.
Ostatnie 2 tygodnie poświęciliśmy na grabienie terenu (wybierając kamienie, większe fragmenty darni pozostałej po poprzednich zabiegach).

Moje pytanie co dalej?
czym można teren uwałować (gleba nie osiadła jeszcze mimo deszczy)czy wchodzi w grę tylko walec "ręczny" czy są jakieś sposoby na przyspieszenie prac na tak dużym obszarze?
czy następnie można już siać?

nie oczekujemy super trawnika jak z obrazka.. dookoła są same pola i na pewno utrzymanie pięknego trawnika nie będzie łatwe, chcemy uzyskać ładny zielony obszar, który będzie łatwy w koszeniu (wcześniej ze względu na nierówności kosiliśmy kosą spalinową) i odpowiedni do typowego użytkowania rekreacyjnego..

Będę wdzięczna za Państwa podpowiedzi
matys84 15:51, 17 lip 2017

Dołączył: 11 lip 2017
Posty: 30
Witam serdecznie.

Dzieki radom z tego forum, szczególnie p. Danusi, chciałem się pochwalić moim trawnikiem ktory ma dopiero 16 dni. Trzymając się przepisu nie ma prawa się nie udać (nie biorąc pod uwagę burz itp.)
piotraudi 23:06, 17 lip 2017

Dołączył: 20 maj 2017
Posty: 205
Gardenarium napisał(a)
Jeśli posiana trawa to już czekaj. Nic nie zrobisz.

A jeśli nie posiana - to wprowadź materię organiczną, kompost, próchnicę cokolwiek, co rozluźni i wzbogaci glebę.


trawa zasiana kiepenkerl dark green boje sie czy czasem pieniadze nie wywalone w przysłowiowe błoto gdy była siana ziemia była pulchna a teraz twarda jak skała
piotraudi 23:07, 17 lip 2017

Dołączył: 20 maj 2017
Posty: 205
matys84 napisał(a)
Witam serdecznie.

Dzieki radom z tego forum, szczególnie p. Danusi, chciałem się pochwalić moim trawnikiem ktory ma dopiero 16 dni. Trzymając się przepisu nie ma prawa się nie udać (nie biorąc pod uwagę burz itp.)



bardzo szybko urosła możesz podać co to za mieszanka traw???
matys84 05:36, 18 lip 2017

Dołączył: 11 lip 2017
Posty: 30
Kupilem uniwersalną mieszanke Trawy z Iławy
eVka 14:21, 18 lip 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Szykuję ziemię w ogrodzie pod trawnik i zastanawiam się czym podnieść teren o ok. 5 cm. Gleba jest dobrej jakości, przepuszczalna, żyzna. Rosny tam kiedyś warzywa, potem trawa, więc jest w miarę uprawiona. ściagam teraz darń, wyrywam chwasty i szkoda mi tego humusu zepsuć jakąś kupna ziemią a'la humus, której pełno w internecie. Nie bardzo wiem skąd wziąść ziemię, żeby tylko podwyższyć teren może dodac piasku kopanego, do którego akurat mam dostęp, tylko boję się, że grunt pod trawnik zrobi się za bardzo przepuszczalny i woda będzie uciekać. Co byście zrobili w takiej sytuacji? Pozdrawiam
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies