Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Gardenarium 11:50, 30 lip 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nawożenie rozcieńczoną gnojówką zwłaszcza z ptactwa - ja bym się nie odważyła chyba. Większość ludzi po prostu nie umie odpowiednio rozcieńczyć i z reguły koncentracja składników jest za duża. I pali trawnik. Poza tym leci na liście, więc co z tym? Podlewać trzeba itd. więc znowu rozcieńczenie, ciężko z tym utrafić.

Zrób próbę na kawałku i zobacz jakie efekty.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
eVka 09:05, 31 lip 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Gardenarium napisał(a)


5 cm.


Dziękuję Danusiu, tak własnie policzyłam 5 cm
____________________
marleyy 10:53, 31 lip 2017

Dołączył: 31 lip 2017
Posty: 15
witam,

tydzień temu zasiałem trawkę Barenbrug Sport. Niestety 3 dni po zasianiu przyszła ulewa i troche zmyla nasiona. Do tego dochodzi nierówne w p H podłoże. Aktualnie sytuacja wyglada tak:


Pytanie czy dosiewać czy się zagęści? Najwieksze braki sa przy obrzeżach.
Mam też problem z podlewaniem. System nawadniania zkladalem sam. Posiadam zraszacze rotacyjne. Jednak jak widać mam bardzo wąski pas przy tarasie i to jeszcze ze spadkiem - to powoduje ze podczas podlewania inne obszary są ładnie zroszone a ten cały boczny pas pływa w wodzie - niestety wszystko na 1 sekcji wiec nie ma mozliwosci skrocenia czasu bo inne obszary nie beda dolane. Czy jest się czym przejomowac?

pozdr forumowiczów!
piotraudi 16:15, 31 lip 2017

Dołączył: 20 maj 2017
Posty: 205
jareksz napisał(a)
Witam ponownie,
minęły blisko 2 miesiące od założenia trawnika i trawnik rozrósł się mocniej z czasem, choć są łyse miejsca na dosiew (odłożony do końca sierpnia, gdy pogoda bardziej będzie trawie sprzyjała). Trawnik obecnie z dość równego koloru stał się "łaciaty", pewne miejsca są ciemnozielone i trawa rośnie tam tak że codziennie można by było kosić a inne (większość) jest jasnozielona i rośnie bardzo powoli że czasem nie widzę śladów po koszeniu na tych jaśniejszych częściach. W trawie na jaśniejszych polach jest sporu suchych części. Grunt przed siewem potraktowany "substralem nowy trawnik". Pytanie moje, co radzicie z tym trawnikiem zrobić, czy już czymś nawieść czy czekać na jesień, może aeracja?

Widzę ze masz piaszczysta ziemie wydaje mi się ze występuje niedobór wody
sierotka 17:23, 31 lip 2017


Dołączył: 01 kwi 2017
Posty: 4071
Witajcie dawno mnie nie było tutaj mam już na dzialeczce omek ,garaż ,szambo ,prąd a teraz dzialeczke tez lekko przygotowanną do założenia trawnika.Rozrzucona ziemia w celu wyrównania działki i pod trawnik jednocześnie, a ponieważ nie zrobimy sami trawnika to zlecamy to profesjonalnej firmie.
Mam w związku z tym pytanie :czy trawnik zakładać teraz jesienią czy lepiej wiosną?
Pozdrawiam wszystkich ☺
____________________
spełnione marzenie las brzozowy zapach róż xxx moja wizytówka
sierotka 18:04, 31 lip 2017


Dołączył: 01 kwi 2017
Posty: 4071
http://
____________________
spełnione marzenie las brzozowy zapach róż xxx moja wizytówka
sierotka 18:07, 31 lip 2017


Dołączył: 01 kwi 2017
Posty: 4071
____________________
spełnione marzenie las brzozowy zapach róż xxx moja wizytówka
sierotka 18:11, 31 lip 2017


Dołączył: 01 kwi 2017
Posty: 4071
Po pierwszym odchwaszczeniu opryskalismy działkę randapem ,ale okazało się ,ze w różnych miejscach wyrosły chwasty ,opryskalismy drugi raz i było to samo ,wykopalismy zielsko co wyrosło a zostawiliśmy trawy które w różnych miejscach wyrosły ,teraz panowie rozsypali ziemię by wyrównać działkę i pod zasiew traw i teraz nam może pomóc tylko profesjonalna firma.
____________________
spełnione marzenie las brzozowy zapach róż xxx moja wizytówka
Gardenarium 18:12, 31 lip 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
marleyy napisał(a)


Pytanie czy dosiewać czy się zagęści? Najwieksze braki sa przy obrzeżach.
Mam też problem z podlewaniem. System nawadniania zkladalem sam. Posiadam zraszacze rotacyjne. Jednak jak widać mam bardzo wąski pas przy tarasie i to jeszcze ze spadkiem - to powoduje ze podczas podlewania inne obszary są ładnie zroszone a ten cały boczny pas pływa w wodzie - niestety wszystko na 1 sekcji wiec nie ma mozliwosci skrocenia czasu bo inne obszary nie beda dolane. Czy jest się czym przejomowac?

!


Nie ma możliwości skrócenia, ale jest możliwość podzielenia czasu podlewania np. po 2-3 min. Przerwa jakiś czas i znowu 2-3 min. Wtedy nie będzie dużo wody naraz i jest szansa wsiąknięcia, a nie spływania.

Na wąski paski montuje się zraszacze statyczne, nie rotacyjne.
Teraz nie dosiewać, poczekać 3 tygodnie. Skosić ze dwa razy i pokazać zdjęcia.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 18:13, 31 lip 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
sierotka napisał(a)
Po pierwszym odchwaszczeniu opryskalismy działkę randapem ,ale okazało się ,ze w różnych miejscach wyrosły chwasty ,opryskalismy drugi raz i było to samo ,wykopalismy zielsko co wyrosło a zostawiliśmy trawy które w różnych miejscach wyrosły ,teraz panowie rozsypali ziemię by wyrównać działkę i pod zasiew traw i teraz nam może pomóc tylko profesjonalna firma.


Połóż z rolki i będzie spokój.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies