Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

piotraudi 12:23, 28 lip 2017

Dołączył: 20 maj 2017
Posty: 205
Najpierw go rozrzuć a nastempmego dnia przekop ogródek jaka grubosc trudno powiedziec ponieważ ja mam wyczucie to wiem w twoim przypadku po trochu po calej dzialce gdzie ma być trawa
Gardenarium 21:02, 28 lip 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
piotraudi napisał(a)


jezeli chodzi o dobranie mieszanki nie wiedziałem ze gala dark nie lubi ciężkiej ziemi na żuławach prawie tylko taka to samo co na Lubelszczyznie
tak myślałem poczekam dopiero 2 tyg miną jutro do końca sierpnia powinno wszystko wzejść wówczas sie zobaczy nawet jak będą niewielkie placki to po zimie powinny zarosnąć prawda???
teraz mam pytanie co do kompostu wiem ze to nie ta kolejność brak czasu i pośpiech zrobiły swoje
kompost z odchodów kur (bez słomy) można zalać wodą w beczce poczekać z 2 tyg i rozcieńczyć z wodą w stężeniu
1;10 najlepiej dokonać tego zabiegu wiosną czy na jesień???ja myśle o wiośnie ale wole sie zapytać
aaa a to co zostanie w beczce gęste wysuszyć i rozrzucić po trawniku w późniejszym czasie dobry pomysł???


Zapomnij, bo spalisz trawnik.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:03, 28 lip 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
effka napisał(a)
Mam możliwość zakupy dużej ilości dobrze przekompostowanego kompostu z kompostowni, chce go przekopać z ziemią pod trawnik i rabaty. Jaką grubośc warstwy rozłożyć na glebie (większość ogrodu to gleba gliniasto-piaszczysta)? Muszę policzyć ile go kupić.


5 cm.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
piotraudi 22:35, 28 lip 2017

Dołączył: 20 maj 2017
Posty: 205
Gardenarium napisał(a)


Zapomnij, bo spalisz trawnik.

Ok wiec w jaki sposób mogę nawozić trawnik bez używania nawozów sztucznych???
Gardenarium 08:23, 29 lip 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Odpowiednio przygotowując, użyźniając glebę, potem posypując kompostem (przegrabić) albo granulowanym obornikiem.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
piotraudi 00:09, 30 lip 2017

Dołączył: 20 maj 2017
Posty: 205
Gardenarium napisał(a)
Odpowiednio przygotowując, użyźniając glebę, potem posypując kompostem (przegrabić) albo granulowanym obornikiem.

Można troszkę jaśniej??chodzi mi jak juz jest trawa a nie przed zasianiem trawy
Gardenarium 10:35, 30 lip 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Odpowiednio przygotowując, użyźniając glebę, potem posypując kompostem (przegrabić) albo granulowanym obornikiem.

Odpowiednio przygotowując, użyźniając glebę (przed posianiem)

potem posypując kompostem (przegrabić) albo granulowanym obornikiem - na trawnik istniejący



Na trawę już istniejącą i skoszoną, posypujesz lekko kompostem i przegrabiasz plastikowymi grabiami wybierając patyki i grubsze części (najlepiej aby kompost był przesiany wcześniej). Jaśniej się nie da już wyjaśnić. Mogę jedynie użyć zdjęć z wiosennej regeneracji.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 10:40, 30 lip 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Posypywanie (najlepiej przesianym) kompostem




Przegrabianie grabkami i wgrabianie pomiędzy źdźbła





Wybieranie patyków po grabieniu



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
piotraudi 11:09, 30 lip 2017

Dołączył: 20 maj 2017
Posty: 205
Bardzo Panią dziękuję juz wiem
Natomiast powracając do naturalnego nawozu z kurzych odchodów rosnący trawnik trawnik nie może być nim nawozony nawet gdy uprzednio leżał w beczce z wodą później ta wodę użyto się do kwiatków a to gęste co zostało na dnie się wyruszyli?? Pytam ponieważ mieszkam na wsi mam dostęp do każdego obornika oprócz końskiego a kupić jakiś że sklepu to dla mnie jakieś nieporozumienie tym bardziej że są drogie
jareksz 11:48, 30 lip 2017

Dołączył: 29 cze 2017
Posty: 3
Witam ponownie,
minęły blisko 2 miesiące od założenia trawnika i trawnik rozrósł się mocniej z czasem, choć są łyse miejsca na dosiew (odłożony do końca sierpnia, gdy pogoda bardziej będzie trawie sprzyjała). Trawnik obecnie z dość równego koloru stał się "łaciaty", pewne miejsca są ciemnozielone i trawa rośnie tam tak że codziennie można by było kosić a inne (większość) jest jasnozielona i rośnie bardzo powoli że czasem nie widzę śladów po koszeniu na tych jaśniejszych częściach. W trawie na jaśniejszych polach jest sporu suchych części. Grunt przed siewem potraktowany "substralem nowy trawnik". Pytanie moje, co radzicie z tym trawnikiem zrobić, czy już czymś nawieść czy czekać na jesień, może aeracja?



Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies