Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

sierotka 18:13, 31 lip 2017


Dołączył: 01 kwi 2017
Posty: 4071
Nie czujemy się na siłach założyć ładny trawnik.
____________________
spełnione marzenie las brzozowy zapach róż xxx moja wizytówka
Gardenarium 18:17, 31 lip 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To wynajmij ludzi, ale połóż z rolki (ludźmi) albo firmą.
Ja nawet z rolki mogę ci położyć jakbym nie miała co robić. Jaka powierzchnia?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 18:19, 31 lip 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To niewłaściwy watek na róże. Tu jest wątek o sianiu trawnika.

Post przeniosłam tutaj http://www.ogrodowisko.pl/watek/86-roze-w-naszych-ogrodach?page=92#post_0
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
sierotka 18:20, 31 lip 2017


Dołączył: 01 kwi 2017
Posty: 4071
☺ działka ma 575 m na niej stoi domek 11,70 x3,70 i garazyk 2/3 reszta ma być trawnikiem i potem tu i tam różne krzewy
____________________
spełnione marzenie las brzozowy zapach róż xxx moja wizytówka
sierotka 18:27, 31 lip 2017


Dołączył: 01 kwi 2017
Posty: 4071

Nie w tej kolejności przepraszam ale pokażę jak wyglądała działka po glebogryzarce i wygrabieniu ,niestety tej metody nie polecam ponieważ potem chwasciory urosły dlatego taka była w następnym czasie zajawka z randapem itd ☺
____________________
spełnione marzenie las brzozowy zapach róż xxx moja wizytówka
sierotka 18:32, 31 lip 2017


Dołączył: 01 kwi 2017
Posty: 4071
Gardenarium napisał(a)


Połóż z rolki i będzie spokój.

Przeczytałam jednym tchem o trawnikach z rolki ,jakie to świetne rozwiązanie SUPER,a jakie porady profeska po prostu
____________________
spełnione marzenie las brzozowy zapach róż xxx moja wizytówka
Gardenarium 18:56, 31 lip 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Taki http://www.ogrodowisko.pl/watek/2252-zimozielony-ogrod-przy-bialym-domu?page=130

a potem taki

http://www.ogrodowisko.pl/watek/2252-zimozielony-ogrod-przy-bialym-domu?page=260
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
sierotka 19:00, 31 lip 2017


Dołączył: 01 kwi 2017
Posty: 4071
Śliczne ☺kto mi taki zrobi?
Okolice Warszawy są blisko okolic Chełma ☺
____________________
spełnione marzenie las brzozowy zapach róż xxx moja wizytówka
marleyy 23:16, 31 lip 2017

Dołączył: 31 lip 2017
Posty: 15
Gardenarium napisał(a)


Nie ma możliwości skrócenia, ale jest możliwość podzielenia czasu podlewania np. po 2-3 min. Przerwa jakiś czas i znowu 2-3 min. Wtedy nie będzie dużo wody naraz i jest szansa wsiąknięcia, a nie spływania.

Na wąski paski montuje się zraszacze statyczne, nie rotacyjne.
Teraz nie dosiewać, poczekać 3 tygodnie. Skosić ze dwa razy i pokazać zdjęcia.


Kurcze za pozno, zdecydowalem sie na dosiewke. Mysle ze nie zaszkodzi a nasion i tak mi zostalo co do podlewania to dziekuje za rade - dzis wpadlem na ten sam pomysl - sterownik juz przestawiony na krotsze czasy i juz efekt widac mam rotacyjne bo statyczne doslownie zalewaly mi wszysko w minute i wszystko plywalo... rotacyjne mialy byc niby na waskie pasy ale dzialaja srednio jak widac..

Dzis podczas dosiewki zauwazylem kolejny i chyba najwiekszy problem....mnostwo chwastnicy!! Miejscami jest jej Duzo wiecej niz kielkujacej trawy. Jutro podesle fotki... pytanie co teraz ...recznie nie dam rady raczej wszystkiego powyrywac...najwyzej czesc ale nie wiem czy zdaze zanim zagluszy mi trawe .. sasiedztwo dzialki juz kosze zeby nie bylo nasion chociaz malo jej w okolicy... byla za to na mojej dzalce przez zalozeniem trawnika...i bylo jej duzo niestety.. potraktowalem wszystko roundapem, nawiozlem ok 5cm torfu, wymieszalem glebogryzarka...zgarnalem wszystko na jedna kupe i czekalem 3-4 mies az sie troche przerobi. Zrobilem podlewanie dalem siatke i nawiozlem tej samej ziemi ok 15cm -20cm. Co teraz ? Pryskac roundapem swieza trawe? Czy wyrywac co sie da i nisko kosic na 2-3cm?


Tak to wyglada:
mamtu 09:41, 01 sie 2017


Dołączył: 22 lut 2016
Posty: 226
Koszenie nic nie da. Wyrywaj ręcznie.
____________________
Zajrzyj, poradź, podpowiedz, skrytykuj. :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies