Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Gardenarium 09:58, 03 sie 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
marleyy napisał(a)
no to moze jednak jeszcze prysnac poki trawa mala...zgrabić i na jesien posiac na nowo? czy bedzie to samo? bo przegrabie i nasiona wyjda na wierzch?


Będzie to samo,przegrabisz i wyjdą na wierzch i wzejdą.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
eVka 13:40, 03 sie 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Dziękuję Danusiu, będę ciepliwie wyrywać
____________________
piotraudi 17:21, 03 sie 2017

Dołączył: 20 maj 2017
Posty: 205
To przeciwko chwasta w trawniku juz nie pomoże nawet koszenie co tydzień ja pryskalem ziemie pod trawnik ponad 3tyg przed posianiem i widzę ze zaczynają rosnąć znajduje sie troche perzu.skrzypu i lebiody na szczęście nie rośnie mniszek lekarski ani tz babka lekarska
marleyy 17:42, 03 sie 2017

Dołączył: 31 lip 2017
Posty: 15
Danusiu albo inni ktorzy zakladali trawnik..poradzcie co zrobić w tej sytuacji:




ogolnie jestem pewien ze najlepsze rozwiazanie to popryskac wszystko Roundupem ale ile razy zeby miec pewnoesc ze na wiosne wzejdzie mmniej tej chwastnicy?
Nie chce zakladac trawnika z rolki wiec szukam innego rozwiazania.
Jak popryskam roundupem to bede to wszystko musial zgrabić ale jest male wiec ladnie wyjdzie z gleby. Po tym zabiegu chwasty wzejdą na nowo. Psikne znow Roundupem.. i co dalej? Grabic czy zasiac i przysypac torfem deklikatnie?

Czytam tu posty ze ludize wyrywaja ale ilosci jakie tu mamy to kosmos! Codziennie wyrywamy z zona po 300-400szt..ale nie widac zadnego efektu...

mamtu 13:11, 04 sie 2017


Dołączył: 22 lut 2016
Posty: 226
piotraudi napisał(a)
To przeciwko chwasta w trawniku juz nie pomoże nawet koszenie co tydzień ja pryskalem ziemie pod trawnik ponad 3tyg przed posianiem i widzę ze zaczynają rosnąć znajduje sie troche perzu.skrzypu i lebiody na szczęście nie rośnie mniszek lekarski ani tz babka lekarska

Oczywiście, że koszenie pomoże. Na większość chwastów. Szczególnie na te jednoroczne. Z pozostałymi trzeba walczyć inaczej.
____________________
Zajrzyj, poradź, podpowiedz, skrytykuj. :)
misiek80 14:36, 04 sie 2017

Dołączył: 14 wrz 2015
Posty: 87
Zakładałem trawnik "na raty", część teraz część w zeszłym roku. W miejscu połączenia obu części, mimo że teren był porządnie zwałowany zrobił się taki centymetrowy uskok. Jak teraz z tego wybrnąć? Trwa urosła i tu jest niżej a tu wyżej? Posypać ziemią na tą niższą część i liczyć, że trawa się przebije? Czy może posypać i dosiać?
Martka 15:26, 06 sie 2017


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
marleyy napisał(a)
Danusiu albo inni ktorzy zakladali trawnik..poradzcie co zrobić w tej sytuacji:

ogolnie jestem pewien ze najlepsze rozwiazanie to popryskac wszystko Roundupem ale ile razy zeby miec pewnoesc ze na wiosne wzejdzie mmniej tej chwastnicy?
Nie chce zakladac trawnika z rolki wiec szukam innego rozwiazania.
Jak popryskam roundupem to bede to wszystko musial zgrabić ale jest male wiec ladnie wyjdzie z gleby. Po tym zabiegu chwasty wzejdą na nowo. Psikne znow Roundupem.. i co dalej? Grabic czy zasiac i przysypac torfem deklikatnie?

Czytam tu posty ze ludize wyrywaja ale ilosci jakie tu mamy to kosmos! Codziennie wyrywamy z zona po 300-400szt..ale nie widac zadnego efektu...



Jeśli to chwastnica (na zdjęciach nie widać dokładnie), to możesz poszukać preparatu Dicomil Ultra Royal (opakowanie przeznaczone na 100m2), ja kupiłam w Szwajcarii, może masz kogoś znajomego albo przez internet uda się kupić (np. tu https://www.wyssgarten.ch/Shop/Produkte/Ansicht/37188/Schweizer-Dicomil-ultra-Royal

Mój trawnik był w podobnym stanie. Po oprysku pozostało jakieś 20% (tam, gdzie oprysk był dość słaby), reszta pięknie zgniła, trawnik zregenerował się po oprysku. Bardzo polecam.
analyzer65 07:16, 07 sie 2017

Dołączył: 02 wrz 2016
Posty: 113
Może ktoś doradzi jak dosiać trawę do istniejącego trawnika?
Zakładany rok temu, trawa rośnie ładnie - jest zielona i widać zdrowa, chwastów w zasadzie nie ma, mchu nie ma, trawnik nawadniany systematycznie oraz koszony systematycznie a jednak trawa jest rzadka.

Kiedyś robiłem tak, że kupowałem podłoże do trawników, rozsypywałem cienka warstwę na obecny trawnik i dosiewałem nasiona. Po dosianiu lekko przegrabiałem trawnik jednak efekt w zasadzie zawsze był mizerny - albo trawa w ogóle nie wzeszła albo wzeszła a ta co rosła do tej pory - ginęła tworząc kolejne luki...

Co robić, jak dosiewać?
Gardenarium 07:24, 07 sie 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wzruszyć metalowymi grabkami puste placki, posiać nasiona. Dopiero posypać ziemią i zraszać codziennie te miejsca, a nawet kilka razy dziennie, aby nasiona były wilgotne i nie zaschły. Niektóre wschodzą późno, po 21 dniach. Niektóre po kilku dniach.

Prawdopodobnie przyczyną niepowodzenia było zaniechanie podlewania lub niedostateczne podlewanie.

Albo złe nasiona, stare itp.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
analyzer65 07:42, 07 sie 2017

Dołączył: 02 wrz 2016
Posty: 113
Tak zrobię, dziękuję

Co do podlewania - codziennie podlewane po powrocie z pracy i rankiem przed wyjściem ale trawnik jest mocno nasłoneczniony w godzinach południowych, do tego ogrodzony wysokim drewnianym płotem więc jak słońce przygrzeje to jest tam piekarnik...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies