Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

piotraudi 20:48, 25 lip 2017

Dołączył: 20 maj 2017
Posty: 205
nie rozumiem dlaczego w tych niektórych miejscach gdzie rosną pojedyncze trawki trzeba dosiac???przecież w kazdej mieszance jest kilka gatunków traw jedne rozną szybciej a inne później nawet po 3 tyg od zasiania a tu mineło dopiero 20 dni nie lepiej jeszcze chwilke sie wstrzymać???
Gardenarium 08:39, 26 lip 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Bo być może nasiona były nierównomiernie wymieszane, albo spłynęły, wydziobały ptaki (?) i w tych miejscach, gdzie pojedyncze trawki - być może są wyłącznie gatunki późno wschodzące, albo jest nasion zbyt mało - dlatego wskazane jest dosianie nowych, aby wyrównać składniki mieszanki traw.

Ale nikt nikogo nie zmusza, nie wysiewaj i czekaj co będzie dalej. Później dosiejesz albo i nie.

Na poprzednich zdjęciach wyraźnie widać, że trochę trzeba jednak dosiać.


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
piotraudi 14:15, 26 lip 2017

Dołączył: 20 maj 2017
Posty: 205
to w takim razie ja także powinienem dosiać trawy??? w piątek 28 lipca minie 2 tyg od posiania trawy kiepenkerl gala dark.
Czy sie jeszcze wstrzymać z tydzień lub dwa???
piotraudi 14:18, 26 lip 2017

Dołączył: 20 maj 2017
Posty: 205
analyzer65 07:30, 27 lip 2017

Dołączył: 02 wrz 2016
Posty: 113
Ooooj, niedobrze.
Widać gleba uboga w składniki pokarmowe, widoczny piasek. Wg mnie trzeba nawieźć podłoża i dopiero siać trawę.
Gardenarium 09:27, 27 lip 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
piotraudi napisał(a)
to w takim razie ja także powinienem dosiać trawy??? w piątek 28 lipca minie 2 tyg od posiania trawy kiepenkerl gala dark.
Czy sie jeszcze wstrzymać z tydzień lub dwa???


Wstrzymaj się.

Dobrze dobrałeś rodzaj mieszanki, go Gala Dark nie lubi ciężkich, nieprzepuszczalnych gleb.

Lolium perenne - szybko rośnie wschodzi w 7-15 dni

Poa pratensis kiełkuje 15-25 dni, więc poczekaj

Festuca rubra commutata 7 - 21 dni (zagęści trawnik).

Dwa tygodnie, więc jeszcze nie wszystko wzeszło.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
piotraudi 12:51, 27 lip 2017

Dołączył: 20 maj 2017
Posty: 205
analyzer65 napisał(a)
Ooooj, niedobrze.
Widać gleba uboga w składniki pokarmowe, widoczny piasek. Wg mnie trzeba nawieźć podłoża i dopiero siać trawę.


ziemia uboga w składniki pokarmowe???? z tym bym sie kłócił (żuławy)
ziemia została nawożona
piasek posypany po zasianiu trawy w celu rozluźnienia ziemi dlaczeo po zasianiu trawy a nie wcześniej?ponieważ gdybym dał do wcześniej ziemia poprostu by go wchłoneła a tak z każdym deszczem powoli przedostaje sie do ziemi
piotraudi 13:05, 27 lip 2017

Dołączył: 20 maj 2017
Posty: 205
Gardenarium napisał(a)


Wstrzymaj się.

Dobrze dobrałeś rodzaj mieszanki, go Gala Dark nie lubi ciężkich, nieprzepuszczalnych gleb.

Lolium perenne - szybko rośnie wschodzi w 7-15 dni

Poa pratensis kiełkuje 15-25 dni, więc poczekaj

Festuca rubra commutata 7 - 21 dni (zagęści trawnik).

Dwa tygodnie, więc jeszcze nie wszystko wzeszło.


jezeli chodzi o dobranie mieszanki nie wiedziałem ze gala dark nie lubi ciężkiej ziemi na żuławach prawie tylko taka to samo co na Lubelszczyznie
tak myślałem poczekam dopiero 2 tyg miną jutro do końca sierpnia powinno wszystko wzejść wówczas sie zobaczy nawet jak będą niewielkie placki to po zimie powinny zarosnąć prawda???
teraz mam pytanie co do kompostu wiem ze to nie ta kolejność brak czasu i pośpiech zrobiły swoje
kompost z odchodów kur (bez słomy) można zalać wodą w beczce poczekać z 2 tyg i rozcieńczyć z wodą w stężeniu
1;10 najlepiej dokonać tego zabiegu wiosną czy na jesień???ja myśle o wiośnie ale wole sie zapytać
aaa a to co zostanie w beczce gęste wysuszyć i rozrzucić po trawniku w późniejszym czasie dobry pomysł???
piotraudi 13:05, 27 lip 2017

Dołączył: 20 maj 2017
Posty: 205
Gardenarium napisał(a)


Wstrzymaj się.

Dobrze dobrałeś rodzaj mieszanki, go Gala Dark nie lubi ciężkich, nieprzepuszczalnych gleb.

Lolium perenne - szybko rośnie wschodzi w 7-15 dni

Poa pratensis kiełkuje 15-25 dni, więc poczekaj

Festuca rubra commutata 7 - 21 dni (zagęści trawnik).

Dwa tygodnie, więc jeszcze nie wszystko wzeszło.


jezeli chodzi o dobranie mieszanki nie wiedziałem ze gala dark nie lubi ciężkiej ziemi na żuławach prawie tylko taka to samo co na Lubelszczyznie
tak myślałem poczekam dopiero 2 tyg miną jutro do końca sierpnia powinno wszystko wzejść wówczas sie zobaczy nawet jak będą niewielkie placki to po zimie powinny zarosnąć prawda???
teraz mam pytanie co do kompostu wiem ze to nie ta kolejność brak czasu i pośpiech zrobiły swoje
kompost z odchodów kur (bez słomy) można zalać wodą w beczce poczekać z 2 tyg i rozcieńczyć z wodą w stężeniu
1;10 najlepiej dokonać tego zabiegu wiosną czy na jesień???ja myśle o wiośnie ale wole sie zapytać
aaa a to co zostanie w beczce gęste wysuszyć i rozrzucić po trawniku w późniejszym czasie dobry pomysł???
eVka 11:12, 28 lip 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Mam możliwość zakupy dużej ilości dobrze przekompostowanego kompostu z kompostowni, chce go przekopać z ziemią pod trawnik i rabaty. Jaką grubośc warstwy rozłożyć na glebie (większość ogrodu to gleba gliniasto-piaszczysta)? Muszę policzyć ile go kupić.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies