Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Gardenarium 15:11, 19 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Poczytaj o sianiu tutaj

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/298-trawnik-z-siewu-krok-po-kroku
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
PawelS 16:40, 19 kwi 2013

Dołączył: 19 kwi 2013
Posty: 3
Dziękuję za odpowiedź. Czy możesz mi powiedzieć o jakie kratki chodzi? bo faktycznie jest problem wiosną, ziemia robi się miękka, trawnik się niszczy od parkowaniasamochodów a później długo się regeneruje i niezbyt ciekawie to wygląda.
Postaram się zrobić foto-relacje moich poczynań z trawnikiem. Szkoda tylko że nie zrobiłem kilka zdjęć jak działka wyglądała na początku

Pozdrawiam
Gardenarium 20:23, 19 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Są takie różne patenty na wzmocnienie trawnika

Tutaj są zdjęcia
Są też betonowe, ażurowe kratki.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
bendzi4 11:50, 21 kwi 2013


Dołączył: 22 kwi 2012
Posty: 37
Witam
Mam pytanie odnośnie młodego trawnika.
W ubiegłym roku na jesień założyliśmy trawnik z siewu.
Do dnia wczorajszego nie robiliśmy z nim nic-tzn tylko podlewaliśmy , dbaliśmy aby nikt po nim nie biegał , zbieralismy zalegajace liscie.
Wczoraj maż po raz pierwszy skosił trawę, ale tylko same końce . Potem w konewce rozpuszczaliśmy saletre amonową i podlaliśmy nią cały trawnik.
Ogolnie trawnik wygląda dobrze tylko jest strasznie rzadki. Zależy nam aby szybko się zagęścił i już zastanawiamy się kiedy znowu go czymś zasilić. Czy możemy np za tydzień zasilić go florowitem lub substralem co zageszcza trawę, a może znowu saletrą.
Jaki powinien być odstęp miedzy nawozami, kiedy znowu go zasilić i czym?
Z góry dziękuję za odpowiedz.
____________________
Gardenarium 12:02, 21 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
W zasadzie to saletrą nawozi się rozsypując ją na trawniku jako granulki, a potem podlewająć obficie trawnik aby się rozpuściły.

Tak jak zrobiłeś, czyli rozpuszczając go wodzie, łatwo o przedawkowanie i spalenie trawnika.


Trawnika nie wolno tak często nawozić jak piszesz. Ja nawożę co 3 tygodnie, ale można raz w miesiącu.

Trawa się zagęści od częstego koszenia, tzn co 4 dni, jak już rośnie. Teraz możesz posypać trawnik substratem torfowym lub jakąś ziemię z worka (np. ziemia do trawników) i zagrabić płaskimi grabiami plastikowymi delikatnie, żeby nie powyrywać młodych źdźbeł.

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/383-naprawa-trawnika-po-zimie-dziury-laty-i-poszarpane-krawedzie

Jeśli chcesz się więcej dowiedzieć o pielęgnacji trawnika czytaj artykuły na stronie głównej. Opisałam wszystko co wiem o trawnikach

http://www.ogrodowisko.pl/tag/trawnik
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 14:39, 22 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
kiciaodzenka napisał(a)
Na jesień planujemy zasiać trawę. Wokół domu jest wykonana nawierzchnia z kostki, czyli ścieżka, podjazd itp.

Na jaką wysokość ma być usypana ziemia przy brzegach kostki ? Chodzi mi o to żeby później dobrze się kosiło kosiarką.
Rozumiem, że przy koszeniu krawężników , dwa kółka kosiarki są na kostce a dwa pozostałe na trawniku.
Więc czy ziemi nasypać poniżej kostki, powyżej, czy na równo z kostką i wtedy zasiać trawę ?

Pozdrawiam Kicia
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 14:41, 22 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Równo z kostką nasypać. Niżej nie może być.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kiciaodzenka 15:43, 22 kwi 2013


Dołączył: 16 kwi 2013
Posty: 69
Dziękuję Danusiu jesteś nieoceniona i zawsze w pogotowiu. Ja jestem narazie zielona w tych sprawach ale mam nadzieję, że się to zmieni bo chęci mam ogromne.
radek 19:30, 22 kwi 2013

Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 43
Wrócę na moment do mojego "miniogródka" przy domu wielorodzinnym. U mnie wygląda to tak:



Trawa jest długa bo nie była wogóle koszona, do tego jak widać są place z suchymi chwastami i trochę żółtych kwiatków . Czy tak jak Danusiu pisałaś, żeby przekopać ziemię razem z darnią czy raczej całość spryskać Roundapem?

Ziemia po odkopaniu wygląda tak:



Dużo w niej kamyków, pozostałości po budowie osiedla.

Tak jak pisałem zalęzy mi na maksymalnie gęstym i równym trawniku, a dookoła wzdłuż ogrodzenia planuje rząd thuji na rabacie z korą.

Danusiu czy wystaczy jak pisałaś przekopaną ziemię z darnią wymieszać z torfem? Kopać na tyle głęboko żeby nie widać było starej darni? Czekać po przekopaniu, równaniu, grabieniu i ubijaniu przed wysianiem nowej trawy?

I ostatnie pytanie czy w pod korę dodać ziemii pod iglaki?
Gardenarium 19:47, 22 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kopać małe "kęsy" żeby się odwróciło, dzięki darni ziemia się użyźni, a kamyki wygrabisz na koniec.

Ziemię do iglaków dodajesz w dołek, jak będziesz sadziła iglaki, rozsypanie na rabacie pod korę ? A rosliny kiedy będziesz sadzić?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies