Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

elusial 09:02, 07 mar 2013

Dołączył: 17 sie 2012
Posty: 12
U nas widocznie kreciki leniwe bo tak głęboko nie kopią. Natomiast potrafią iść wierzchem robiąc takie ala tunele, Jeden sąsiad ma siatkę poziomo i też czasami marudzi bo kret mu wpada na działkę i pruje tuż pod powierzchnią. Myślę że może to być spowodowane poziomem wód gruntowych które u nas są dość wysoko. Mimo wszystko życzę powodzenia. Siatka jest chyba najskuteczniejszą metodą. To są urocze stworzonka ale nieźle potrafią człowieka wyprowadzić z równowagi
Liana7 09:10, 07 mar 2013

Dołączył: 05 mar 2013
Posty: 13
Moje stworzonka poza kopcami w ilościach hurtowych również kopią pod powierzchnią tunele. Chodząc po trawniku nie raz noga mi się osunęła.
____________________
Liana7
goniak 09:21, 07 mar 2013


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Liana7 napisał(a)
Czyli -jak rozumiem -na części rabat nie zakładać? I jeszcze pytanie -widzę, że też jesteś "rannym ptaszkiem" - czy zakończenia siatki zawijać w głąb, czy zostawiać na równo?


Ja wywijam do góry a jeśli stosuję wykończenie rabat typu ekobord lub kostka to na równo, podkładając siatkę pod owe obrzeża.
Na zdjęciu z realizacji u mojego klienta widać, że siatka wchodzi pod obrzeże i jest nim dociśnięta.



____________________
Małgosia mój zielony świat
agatanowa 23:33, 13 mar 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
Czy istnieje możliwość założenia trawnika bez użycia herbicydów (w tym najsłynniejszego: roundup'u)? Nie pytam o amatorskie metody (tj. wydziabywanie ręczne chwaścików).
Jakie macie doświadczenia prywatne w tym względzie? Co radzicie - jak przeprowadzić "bezroundupowe" założenie trawnika na starej darni?
Z góry dziękuję za wszelkie sugestie

Nie chcę herbicydów, bo np.: viewtopic.php?t=5732
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
Gardenarium 23:48, 13 mar 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Żeby założyć trawnik bez herbicydów trzeba miec sprzęt do dokładnego "przerobienia " gleby.

Uzywam to tego Avanta z odpowiednimi przystawkami (brona rotacyjna, glebogryzarka i wał odkamieniający), które dokłądnie potną i zagłebią części zielone tak, że po przejeździe maszyny pozostaje czyściutka i wolna od kamieni i chwastów gleba.

Potem na to trawnik z rolki i po sprawie.

Rękami i nogami musisz robić tak

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/294-jak-pozbyc-sie-chwastow-w-ogrodzie

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/298-trawnik-z-siewu-krok-po-kroku

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 23:51, 13 mar 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wróć także do początku wątku i poczytaj o naszych doświadczeniach, są na tych 27 stronach.

http://www.ogrodowisko.pl/watek/526-zakladanie-trawnika-z-siewu
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
agatanowa 01:18, 14 mar 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
Pani Danusi, moc podziękowań
Pani artykuły są nieocenione, bo kompleksowe, wyczerpujące i rzeczowe.
Na etapie, na którym jestem bardzo podoba mi się ten: http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/300-przygotowanie-gleby-pod-ogrod

btw, u mnie jest stado kretów i planuję siatkę
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
Gardenarium 20:32, 14 mar 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Siatkę koniecznie, inaczej szkoda roboty.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
agatanowa 20:41, 14 mar 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
Jeszcze słyszałam coś o ... "brzęczydłach", które jakoby wibracjami odstraszają kreta. Chyba skuteczność nieporównywalna z siatką? Czy ma ktoś jakieś doświadczenia?
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
Gardenarium 21:38, 14 mar 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Brzęczydłą brzęczą, a krety kopią dalej Ot co.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies