Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

waldek727 07:33, 20 lip 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
sarenka napisał(a)
Maż nie wyraża zgody na przygotowanie gleby w sposób, który Pani Danusia napisała w moim watku (na stronie 4). Nie wiem co robić prawdę powiedziawszy, bo miało być po mojemu tym razem....

Weź rozwód i problem sam się rozwiąże.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
grzegorz_gra... 10:34, 20 lip 2015

Dołączył: 24 cze 2015
Posty: 19
Mam łatwe pytanie dla fachowca.
Nie podoba mi się odmiana sportowa trawy, którą wysiałem ponieważ była w niej duża przewaga życicy trwałej. Chciałbym zrobić dosiewkę trawą uniwersalną tylko obawiam się, że będzie się ona wyróżniać na tle sportowej. Siać uniwersalną czy trzymać się sportowej?
sarenka 18:08, 20 lip 2015


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
No i co to da?
Mąż nie jest stary, nie muszę go wymieniać na nowszy model...
Juz zmodyfikowany został plan wymiany trawnika, przy czym obeszło sie bez rozwodu
waldek727 napisał(a)

Weź rozwód i problem sam się rozwiąże.
____________________
Magda W samym sloncu
lukbie 09:10, 22 lip 2015

Dołączył: 22 lip 2015
Posty: 1
Witam. Zaczynam zabawę z zakładaniem trawnika. Mam do obsiania ok 800 m2 czegoś co na chwilę obecną jest strasznie zarośnięte przez chwasty (takie młode gdyż ziemia była niedawno dopiero rozwieziona. Tam gdzie była stara trawa (chwaściarstwo) to całość przekopuję i usuwam wszystko. Problem w tym że nie nadążam z plewieniem tych chwastów i zaczynam zastanawiać się nad Roundupem. Powiedzcie czy to ma sens? Naczytałem się trochę i naoglądałem i widzę że to jest niezłe świństwo. Mam mieszane uczucia co do konieczności zastosowania tego. Mozecie doradzić czy ładować się w Roundup czy raczej plewić to w nieskończoność ręcznie. Z chwastów jakie zauważyłęm u siebie to napewno mam: lebioda; perz; chwastnica; mniszki itd. Co robić. Wrzucę wam później zdjęcia żebyście ocenili co i jak zrobić z tym moim pseudo ogródkiem
true 15:23, 22 lip 2015

Dołączył: 16 kwi 2015
Posty: 20
lukbie napisał(a)
Witam. Zaczynam zabawę z zakładaniem trawnika. Mam do obsiania ok 800 m2 czegoś co na chwilę obecną jest strasznie zarośnięte przez chwasty (takie młode gdyż ziemia była niedawno dopiero rozwieziona. Tam gdzie była stara trawa (chwaściarstwo) to całość przekopuję i usuwam wszystko. Problem w tym że nie nadążam z plewieniem tych chwastów i zaczynam zastanawiać się nad Roundupem. Powiedzcie czy to ma sens? Naczytałem się trochę i naoglądałem i widzę że to jest niezłe świństwo. Mam mieszane uczucia co do konieczności zastosowania tego. Mozecie doradzić czy ładować się w Roundup czy raczej plewić to w nieskończoność ręcznie. Z chwastów jakie zauważyłęm u siebie to napewno mam: lebioda; perz; chwastnica; mniszki itd. Co robić. Wrzucę wam później zdjęcia żebyście ocenili co i jak zrobić z tym moim pseudo ogródkiem


Z własnego doświadczenia wiem, że nie da rady pokonać chwastów na dużym obszarze tylko poprzez pielenie i przejechanie terenu 2 razy glebogryzarką. To jest robota w nieskończoność. Nie zastosowałam roundapu i od 2 miesięcy dzień w dzień walczę z chwastnicą i ciągle coś wyłazi młodego z ziemi. Pomimo pielenia wszystkie inne chwasty i tak wyrosły ponownie w dużej ilości, więc i tak musiałam to spryskać herbicydem dwuliściennym. Miałam dużo placków, gdzie trawa rosła słabiutko ale zasiliłam trawę nawozem tak jak radził marbarz i wszystko ładnie się wyrównało. W puste placki po chwastnicy właśnie zrobiłam dosiewkę i w końcu trawnik zaczyna przypominać trawnik a nie chwastowisko
grzegorz_gra... 14:02, 03 sie 2015

Dołączył: 24 cze 2015
Posty: 19
Witam,

Zamierzam zrobić dosiewkę trawą innej firmy niż pierwotnie użyta do założenia trawnika. Jak sądzicie czy nowa mieszanka będzie się odznaczać?
jacek84200 21:33, 03 sie 2015

Dołączył: 03 sie 2015
Posty: 15
Witam, mam ogromną prośbę do znawców tematu.
Czy możecie w punktach wypisać, co i w jakiej kolejności zrobić, aby cieszyć się przyzwoitym trawnikiem.
Czytam i czytam forum i już nie wiem, czy przed sianiem trawy rozsypać jakis nawóz czy tez po , jeżeli po to po ilu dniach czy też tygodniach i jaki, ile razy w roku należy nawozić trawnik i w jakim okresie, jakich nawozów używać itd.
Z góry dziękuje
marbrz 21:38, 03 sie 2015


Dołączył: 15 sie 2013
Posty: 215
Zrobić badanie gleby będziesz wiedział wszystko co trzeba. Przeczytać o przedsiewnym nawożeniu i kilka wątków z mojego podpisu.
waldek727 22:33, 03 sie 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
grzegorz_grabarczyk napisał(a)
Witam,

Zamierzam zrobić dosiewkę trawą innej firmy niż pierwotnie użyta do założenia trawnika. Jak sądzicie czy nowa mieszanka będzie się odznaczać?

Jeżeli gatunki traw i ich zawartość procentowa będą w przybliżeniu podobne do tych które wysiałeś, to nie będzie żadnej różnicy. Musisz się liczyć jednak z tym, że zakupiona mieszanka traw na dosianie z mniej renomowanej firmy będzie również zawierać w sobie nasiona chwastów.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
waldek727 22:41, 03 sie 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
true napisał(a)


Z własnego doświadczenia wiem, że nie da rady pokonać chwastów na dużym obszarze tylko poprzez pielenie i przejechanie terenu 2 razy glebogryzarką. To jest robota w nieskończoność. Nie zastosowałam roundapu i od 2 miesięcy dzień w dzień walczę z chwastnicą i ciągle coś wyłazi młodego z ziemi.

Roundupem też nie pozbędziesz się wszystkich chwastów z ziemi ponieważ on nie niszczy nasion których jest zdecydowanie więcej niż widocznych niepożądanych roślin. Jedynie można nim zminimalizować ich występowanie.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies