Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Asi ogródek pod świerkami

Pokaż wątki Pokaż posty

Asi ogródek pod świerkami

Asiuniaa 19:53, 18 maj 2016


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 912
ren133 napisał(a)
A dałabys jeszcze zdjęcie z boku?

Proszę bardzo Reniu

____________________
Asia - Asi ogródek pod świerkami
ren133 23:42, 20 maj 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Ale cały plac zabaw będzie na trawniku?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 23:46, 20 maj 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
A zaproponowany tutaj ksztalt rabat nie podoba Ci się?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 23:47, 20 maj 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Pisałaś, ze masz już jakies rośliny na tą rabatę?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Zana 05:57, 21 maj 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Asiu, patrzę na zdjęcie z planem zabaw na poprzedniej stronie i już wiem co mi nie pasuje. Te wszystkie elementy, a jest ich sporo, stoją obok siebie i tworzą dłuuuugi "pociąg". Może dlatego trudno coś zaaranżować. Czy dałoby radę coś przestawić? Fajniej wg mnie byłoby, gdyby te elementy były bardziej "rozsypane", a nie ustawione obok siebie. Może tę małą piaskownicę przenieść przed trampolinę i tę małą zjeżdżalnię też ustawić inaczej, może bokiem przed ścianką wspinaczkową? Wtedy skróciłby się ten długi ciąg i łatwiej otoczyć placyk roślinnością. Ławkę huśtawkę/hamak w ogóle bym z tego ciągu wyłączyła i pomyślałabym o jej osobnej aranżacji.

Na pewno musisz zdjąć darń, bo jak chcesz otoczyć placyk roślinami, to trudno będzie kosić. Co w zamian? Może wydzielić tę przestrzeń zabawową i przywieźć tam fajny piach, żeby dzieciaki mogły sobie biegać boso? Placyk otoczyłabym półkoliście rabatami. Wtedy po bokach placyku mogłabyś dać nieco wyższe rośliny np. hortensje, wyższe trawy, z lewej strony dałabym też może bordowe drzewko i im bardziej do przodu tym niższe nasadzenia, żeby było dobrze widać co dzieciaki wyprawiają. Oczywiście w rabacie muszą być przerwy "wejścia" na placyk.

No nie wiem czy coś pomogłam czy tylko namąciłam.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
ren133 09:43, 21 maj 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017

U Ciebie Asiu wszystkie rabaty są faliste więc chyba chcesz aby tutaj było podobnie?
A faktycznie plac zabaw jest baaaardzo prostokątny i nie wiem jak to wpasować
A jakby trochę faktycznie przestawić ze dwa elementy placyku i utworzyć takie dwa koła: https://pl.pinterest.com/pin/353321533246616610/
W środku koła elementy placu zabaw a na zewnątrz trawy + przy jednym kole ze trzy kulki + drobne bylinki. Przypomnij mi co masz po lewo? hortensje?
Chyba że chciałabyś tam jeszcze jakieś drzewo?
Czy dzieci mają tam za dużo słońca czy wystarczająco? jak to wygląda?


PS Jaką Ty masz gromadkę?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Asiuniaa 22:39, 21 maj 2016


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 912
Zana napisał(a)
Asiu, patrzę na zdjęcie z planem zabaw na poprzedniej stronie i już wiem co mi nie pasuje. Te wszystkie elementy, a jest ich sporo, stoją obok siebie i tworzą dłuuuugi "pociąg". Może dlatego trudno coś zaaranżować. Czy dałoby radę coś przestawić? Fajniej wg mnie byłoby, gdyby te elementy były bardziej "rozsypane", a nie ustawione obok siebie. Może tę małą piaskownicę przenieść przed trampolinę i tę małą zjeżdżalnię też ustawić inaczej, może bokiem przed ścianką wspinaczkową? Wtedy skróciłby się ten długi ciąg i łatwiej otoczyć placyk roślinnością. Ławkę huśtawkę/hamak w ogóle bym z tego ciągu wyłączyła i pomyślałabym o jej osobnej aranżacji.

Na pewno musisz zdjąć darń, bo jak chcesz otoczyć placyk roślinami, to trudno będzie kosić. Co w zamian? Może wydzielić tę przestrzeń zabawową i przywieźć tam fajny piach, żeby dzieciaki mogły sobie biegać boso? Placyk otoczyłabym półkoliście rabatami. Wtedy po bokach placyku mogłabyś dać nieco wyższe rośliny np. hortensje, wyższe trawy, z lewej strony dałabym też może bordowe drzewko i im bardziej do przodu tym niższe nasadzenia, żeby było dobrze widać co dzieciaki wyprawiają. Oczywiście w rabacie muszą być przerwy "wejścia" na placyk.

No nie wiem czy coś pomogłam czy tylko namąciłam.


Każda rada jest dla mnie bardzo cenna. Dziękuję za pomoc. Tych elementów faktycznie jest dużo
____________________
Asia - Asi ogródek pod świerkami
Asiuniaa 22:39, 21 maj 2016


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 912
dubel
____________________
Asia - Asi ogródek pod świerkami
Asiuniaa 22:45, 21 maj 2016


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 912
ren133 napisał(a)

U Ciebie Asiu wszystkie rabaty są faliste więc chyba chcesz aby tutaj było podobnie?
A faktycznie plac zabaw jest baaaardzo prostokątny i nie wiem jak to wpasować
A jakby trochę faktycznie przestawić ze dwa elementy placyku i utworzyć takie dwa koła: https://pl.pinterest.com/pin/353321533246616610/
W środku koła elementy placu zabaw a na zewnątrz trawy + przy jednym kole ze trzy kulki + drobne bylinki. Przypomnij mi co masz po lewo? hortensje?
Chyba że chciałabyś tam jeszcze jakieś drzewo?
Czy dzieci mają tam za dużo słońca czy wystarczająco? jak to wygląda?


PS Jaką Ty masz gromadkę?


Reniu Tobie też dziękuję za pomoc. Faktycznie cięzko coś fajnego zaaranżować. Dziś wzięłam się do pracy . Zrobiłam malutkie rabaty po prawej stronie wspinaczki i zjeżdżalni domku. Zdaję sobie sprawę , że tu nie ma co liczyć na fajny efekt. Może w przyszłości pozmieniam ustawienia i zrobię wtedy ładne rabaty. pomysł z kołami mi się spodobał.
____________________
Asia - Asi ogródek pod świerkami
Asiuniaa 22:47, 21 maj 2016


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 912
Dzis skończyłam rabatę przy sadzie. Dosadziłam stipy i wysypałam korą. Zrobiłam dwie mini rabatki przy placu zabaw. Poszły na nią rododendrony, trzcinnik, tawuła, krwawnik i stipa.
____________________
Asia - Asi ogródek pod świerkami
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies