Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tysiąc radości i utrapień

Pokaż wątki Pokaż posty

Tysiąc radości i utrapień

jona 11:01, 28 sie 2015


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 3164
Elik napisał(a)
Cześć Asiu, pospacerowałam sobie po Twoim ogrodzie. Bardzo u Ciebie przyjemnie Doczytałam, że masz bodziszka czerwonego Album. Możesz mi napisać jak się sprawuje? Już od dłuższego czasu o nim myślę (chciałabym cały rząd!), przeczytałam, że kwitnie całe lato. Trzeba mu obcinać przekwitłe kwiaty czy same oblatują?
Zazdroszczę warzywniaka i swoich warzywek! Dla mnie to MUS w ogrodzie… ale to jeszcze przede mną Jak przyjdzie co do czego to będę przychodzić po porady A co zrobiłaś fajnego z ogórków?


Elu, dziekuję za odwiedziny . Bodziszek czerwony Album kupiłam w maju lub w czerwcu. Miał końcówkę kwitnienia i później nie kwitł. Może się aklimatyzuje? Kwiaty obcinałam, bo tak ładniej wyglądał. Nawet jak nie kwitnie to dobrze wygląda i myślę, że obwódka z niego będzie bardzo fajna
Nie wyobrażam ogrodu bez warzywnika. Warzywa rosną szybko i zachwyca mnie to, że z nasionka w tak krótkim czasie powstaje cała roślina . Moich ogórków było w tym roku mało i zjadane były na bieżąco. Wyszło tylko parę słoików kiszonych. Na przetwory dostałam ogórki od rodziców koleżanki: trochę kisiłam, trochę zrobiłam mizerii i sałatek .
____________________
Joanna-Tysiąc radości i utrapień
bql3 11:14, 29 sie 2015


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
jona napisał(a)
Dziękuje za zaproszenie . Ja już sobie co nieco pooglądałam, ale po taki zaproszeniu jeszcze raz pospaceruję po Herbaciarni


Joasiu,


ja też często u Ciebie bywam i zaglądam po rabatach ale raczej incognito śladu wpisu nie zostawiam, brak czasu a i też inne ogrody podglądam i mam wrażenie że już nie ogarniam ogromu Ogrodowiska, no ale cóż mi pozostało - tylko 2xP : Podglądanie i Pielgrzymki
pozdrawiam
Jan
____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
Elik 22:04, 29 sie 2015


Dołączył: 11 sie 2012
Posty: 415
Joasiu, właśnie chciałabym te bodziszki na obwódkę. Mam na rabatce floksy śmieciuchy, chciałabym coś co ukryłoby obleciałe płatki. A poza tym o tym bodziszku myślę od jakiś 2 lat, hi hi. Tak za mną chodzi, że pewno go w końcu zakupię.
Wiesz, ja lubię robić własne przetwory – dżemy, kompoty, różnego rodzaju sałatki, ogórki. Co prawda swoich warzyw jeszcze nie mam, a owoce na moich młodych drzewkach dopiero pierwszy raz się pojawiły i to w takiej ilości, żeby sobie skosztować. Zawsze miałam do tej pory owoce od rodziców i teściów, ogórki kupowałam lub dostawałam i robiłam.
____________________
Pozdrawiam, Ela Mazurkowo
jona 23:55, 29 sie 2015


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 3164
bql3 napisał(a)


Joasiu,


ja też często u Ciebie bywam i zaglądam po rabatach ale raczej incognito śladu wpisu nie zostawiam, brak czasu a i też inne ogrody podglądam i mam wrażenie że już nie ogarniam ogromu Ogrodowiska, no ale cóż mi pozostało - tylko 2xP : Podglądanie i Pielgrzymki
pozdrawiam
Jan


Cieszę się, że do mnie przychodzisz . Będę co jakiś czas wysyłać ciepłe myśli .
Rzeczy na "P" mogą być, ale ważniejsze, że zostały rzeczy na "K" czyli klony
____________________
Joanna-Tysiąc radości i utrapień
jona 00:09, 30 sie 2015


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 3164
Elik napisał(a)
Joasiu, właśnie chciałabym te bodziszki na obwódkę. Mam na rabatce floksy śmieciuchy, chciałabym coś co ukryłoby obleciałe płatki. A poza tym o tym bodziszku myślę od jakiś 2 lat, hi hi. Tak za mną chodzi, że pewno go w końcu zakupię.
Wiesz, ja lubię robić własne przetwory – dżemy, kompoty, różnego rodzaju sałatki, ogórki. Co prawda swoich warzyw jeszcze nie mam, a owoce na moich młodych drzewkach dopiero pierwszy raz się pojawiły i to w takiej ilości, żeby sobie skosztować. Zawsze miałam do tej pory owoce od rodziców i teściów, ogórki kupowałam lub dostawałam i robiłam.


U Przemka (Życie w wiejskim ogrodzie) rośnie bodziszek Rozanne i on kwitnie nadal. Jest tylko wyższy od Album,a kwiaty ma w kolorze niebiesko - fioletowym. Nie wiem czy taka wyższa obwódka będzie Ci pasowała?
Również robię przetwory: dżemy, soki, kompoty, ogórki, sałatki, dodatkowo szpinak i fasolkę szparagową mrożę . Czasem mam swoje owoce i warzywa, czasem dostaję, a czasem kupuję. Własnoręcznie zrobiony dżem smakuje najlepiej
____________________
Joanna-Tysiąc radości i utrapień
Elik 09:39, 31 sie 2015


Dołączył: 11 sie 2012
Posty: 415
Oglądałam ten bodziszek u Przemka - śliczny jest. Nad obwódką się zastanowię jeszcze, jak rabatka mi zakwitnie w przyszłym roku - zobaczę jak to wyjdzie kolorystycznie i jaka mi faktycznie wysoka szałwia urośnie. Ściskam!
____________________
Pozdrawiam, Ela Mazurkowo
Agania 18:27, 03 wrz 2015


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Joasiu, jak tam przetwory, czytam, że bardzo cię ostatnio te zajęcia pochłaniają, a gdzie fotki z dżemikami
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
bozga 23:03, 03 wrz 2015


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Mogą być i fotki dżemików Ale może jacyś skrzydlaci przyjaciele albo coś brzęczącego- to Twój znak rozpoznawczy
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
Kawa 07:53, 04 wrz 2015


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
macham
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Marga 08:43, 04 wrz 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Joasiu, ja też chętnie pooglądała bym Twoje niesamowite fotki
____________________
Ogród dla moich synków
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies