Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Czasem słońce czasem deszcz

Pokaż wątki Pokaż posty

Czasem słońce czasem deszcz

Kuba 15:21, 31 lip 2015


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 7920
Karol99 napisał(a)


chyba większość ma taki kompleks..
mi też on dokucza


A mi się wydaje że większości z forumowiczów to przychodzi z łatwością
____________________
Ewa Czasem słońce czasem deszcz
babka 15:23, 31 lip 2015


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Ewa udanego urlopu i lepszej pogody niż miałam ja
I zanim przystąpisz do prac ogrodowych zrób sobie krótki reset, nie ma nic lepszego od wyłączenia się na chwilę. Mnie tego zbrakło i jestem bardziej zmęczona niż przed urlopem.
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
Malgosik 16:15, 31 lip 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Kuba napisał(a)


Czemu pytasz? 950m2 z rowem przez całą długość


pytam, bo mi się też ogród kurczy, a mam 870 m2
w tym wybrukowany parking na 7 samochodów...
____________________
Ogród na glinie
Kuba 16:34, 31 lip 2015


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 7920
babka napisał(a)
Ewa udanego urlopu i lepszej pogody niż miałam ja
I zanim przystąpisz do prac ogrodowych zrób sobie krótki reset, nie ma nic lepszego od wyłączenia się na chwilę. Mnie tego zbrakło i jestem bardziej zmęczona niż przed urlopem.


chyba właśnie tak zrobię, dzisiaj nawet na ogród nie patrzę,
Chyba nie będę czekać aż bluszcz wypuści korzenie tylko wsadzę go do ziemi, bo coś mi się wydaje że liście mu więdną
____________________
Ewa Czasem słońce czasem deszcz
Kuba 16:38, 31 lip 2015


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 7920
Malgosik napisał(a)


pytam, bo mi się też ogród kurczy, a mam 870 m2
w tym wybrukowany parking na 7 samochodów...


mogę sobie tylko wyobrazić ile miejsca zajmuje taki parking ale pewnie związane jest to z pracą a z czegoś żyć trzeba
szczerze mówiąc ze zdjęć wygląda jakbyś miała dużo więcej miejsca do dyspozycji
____________________
Ewa Czasem słońce czasem deszcz
Malgosik 16:43, 31 lip 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Kuba napisał(a)


mogę sobie tylko wyobrazić ile miejsca zajmuje taki parking ale pewnie związane jest to z pracą a z czegoś żyć trzeba
szczerze mówiąc ze zdjęć wygląda jakbyś miała dużo więcej miejsca do dyspozycji


kupiliśmy dom z takim parkingiem
poprzedni właściciel właśnie takiego większego potrzebował
ale jesteśmy zadowoleni, bo spokojnie goście mogą zaparkować, wyparkować zawrócić
i my też
a zielone mam z drugiej strony domu

na 1 stronie mojego wątku jest inwentaryzacja
widać gdzie kostka
____________________
Ogród na glinie
babka 16:50, 31 lip 2015


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Kuba napisał(a)


chyba właśnie tak zrobię, dzisiaj nawet na ogród nie patrzę,
Chyba nie będę czekać aż bluszcz wypuści korzenie tylko wsadzę go do ziemi, bo coś mi się wydaje że liście mu więdną

ojjj może zanuż je głębiej w wodzie i poskracaj pędy? Celowa cięłam duże byś mogła sobie namnożyć.
Jak do ziemi to na płask daj i przyduś ziemią, kamykami, skuwkami by korzenie puściło w kilku miejscach. I podlewaj, podlewaj Na zdrowie
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
Kacha123 17:57, 31 lip 2015


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 11707
Kuba napisał(a)


a wiesz na czym polega ten kryzys, chyba nie z tego że mam kompleks gorszego ogrodu, tylko z tego że nie czuję tego komponowania roślin, nie mam swoich pomysłów, potrzebuję gotowców, nie mam tego w głowie a chciałabym...
poza tym kończy mi się przestrzeń, a gdzie jeszcze dać róże, więcej traw,a może małe oczko, warzywnik dla liliputów, na nic nie mam miejsca...


Ja też nie mam takiego daru, dlatego mam projekt. A i tak moje chciejstwa cały czas się ujawniają z marnym czasami skutkiem. Na pocieszenie powiem Ci, że nawet moje wymyślone donice są straszne i ich nie pokazuję
____________________
Kacha Mój ogród pod górkę
deszczowymaj 18:21, 31 lip 2015


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Kacha123 napisał(a)


Ja też nie mam takiego daru, dlatego mam projekt. A i tak moje chciejstwa cały czas się ujawniają z marnym czasami skutkiem. Na pocieszenie powiem Ci, że nawet moje wymyślone donice są straszne i ich nie pokazuję



Co co co?? Jakie donice? Ja chce zobaczyć plisss
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
inag 01:13, 01 sie 2015


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
Kuba napisał(a)


a wiesz na czym polega ten kryzys, chyba nie z tego że mam kompleks gorszego ogrodu, tylko z tego że nie czuję tego komponowania roślin, nie mam swoich pomysłów, potrzebuję gotowców, nie mam tego w głowie a chciałabym...


Ewa, tak mają chyba wszyscy, dlatego każdy zagląda do różnych ogrodów, szuka inspiracji, pomysłow na łączenie roślin, kształty rabat itd. Ja bardzo często wchodzę też na strony różnych firm projektujących ogrody i oglądam ich realizacje zanim zdecyduję co z czym i gdzie posadzić... Też nie mam swoich pomysłów. Nie przepraszam - pomysły mam ale tak głupie, że aż strach przyznać. Dlatego też moje rośliny to prawdziwi globtrotterzy Wędrują z miejsca na miejsce.
Nie przejmuj się. Nie jesteś projektantem zieleni z wykształcenia i masz prawo wielu rzeczy nie wiedzieć - tak jak my wszyscy. Gdyby każdy miał dar komponowania roślin z taką łatwością to co by robiły firmy zajmujące się zielenią???
____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies