Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Typografia ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Typografia ogrodu

jankosia 01:11, 23 lip 2017


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
Aśka, to raczej normalne z jeżówkami Chyba nie to chciałaś usłyszeć? A twoje sadzonki nie były z nasion może? Bo testowane wiele lat i rozmnażane wegetatywnie odmiany są raczej stabilne, to te z nasion są takie że geny mamy i taty walczą aż miło
Jak ci jeżówki osłabły w stosunku do zeszłego roku to radzę podzielić wiosną bo pewnie się wyradzają A może jeszcze polubisz różowy Wiesz że ja posadziłam pierwsze czerwone kwiaty?! Jeżówki właśnie I to w bordowej trybuli (10 cm sadzonki także ten... Hihi)- ktoś mi pranie mózgu chyba zrobił

____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
nawigatorka 08:55, 23 lip 2017


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
jankosia napisał(a)
Aśka, to raczej normalne z jeżówkami Chyba nie to chciałaś usłyszeć? A twoje sadzonki nie były z nasion może? Bo testowane wiele lat i rozmnażane wegetatywnie odmiany są raczej stabilne, to te z nasion są takie że geny mamy i taty walczą aż miło
Jak ci jeżówki osłabły w stosunku do zeszłego roku to radzę podzielić wiosną bo pewnie się wyradzają A może jeszcze polubisz różowy Wiesz że ja posadziłam pierwsze czerwone kwiaty?! Jeżówki właśnie I to w bordowej trybuli (10 cm sadzonki także ten... Hihi)- ktoś mi pranie mózgu chyba zrobił


Tyle ze te białe jezowki to nie są odmianowe a zwykle i takie powtarzają cechy. I zastanawia mnie dlaczego na jednej roślinie rosną dwa rodzaje kwiatow.

A osłabienie dwuletnich sadzonek to chyba za wcześnie
Do polubienia różu mi daleko. Czerwonego także
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
bacowa 09:16, 23 lip 2017


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 2463
Asia, podczytywałam o wyborze traw pod brzozy, potem temat mi umknął . Na czym stanęło , coś wybrałaś ?, pytam bo też trawy pod brzozy chcę posadzić.
nawigatorka 09:21, 23 lip 2017


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
bacowa napisał(a)
Asia, podczytywałam o wyborze traw pod brzozy, potem temat mi umknął . Na czym stanęło , coś wybrałaś ?, pytam bo też trawy pod brzozy chcę posadzić.
ni wlasnie wyjątkowo trudni podjąć mi te dechy jak nigdy zawsze wiem od razu. Ale tu mnie chyba ogranicza chcec jaknajmniejszego kombinowania chyba jednak seslerie sadleriana posadzę bo największa z sesleri jakie mam a nowych wprowadzać nie chce. A z czyt trawy będą u Ciebie?
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
amelia_b 09:52, 23 lip 2017


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 12720
Ja tą seslerie w tym roku od Iwonki dostałam, fajna jest i rzeczywiście duża.

Do Twojego ogrodu pozostaje mi tylko powzdychać z zachwytu i pogratulować że pięknie się wszystko ze sobą komponuje, chciała bym tak potrafić wszystko ze sobą zgrać no ale nie potrafię
____________________
Pogubiłam się po drodze
Luki 10:49, 23 lip 2017


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
No jestem pod ogromnym wrażeniem, no wygląda to wszystko zaje...fajnie i koryto dojrzałem bo o 'stare' mi chodziło ładnie wygląda.
Na limki nawet nie patrze bo focha mam, u mnie nawet pąków jeszcze nie ma... te wiosenne obmarzanie pędów do szału mnie doprowadzi
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
jankosia 12:37, 23 lip 2017


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
nawigatorka napisał(a)

Tyle ze te białe jezowki to nie są odmianowe a zwykle i takie powtarzają cechy. I zastanawia mnie dlaczego na jednej roślinie rosną dwa rodzaje kwiatow.


No właśnie dlatego
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
nawigatorka 15:07, 23 lip 2017


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
amelia_b napisał(a)
Ja tą seslerie w tym roku od Iwonki dostałam, fajna jest i rzeczywiście duża.

Do Twojego ogrodu pozostaje mi tylko powzdychać z zachwytu i pogratulować że pięknie się wszystko ze sobą komponuje, chciała bym tak potrafić wszystko ze sobą zgrać no ale nie potrafię
eee zaraz nie potrafie. Każdy z nas czasem eksperymentuje z lepszym czy gorszym efektem. Ale tez po to obserwujemy się nawzajem poza tym jedni powiedzą ze fajnie skomponowane a drudzy ze nuda
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
nawigatorka 15:09, 23 lip 2017


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Luki napisał(a)
No jestem pod ogromnym wrażeniem, no wygląda to wszystko zaje...fajnie i koryto dojrzałem bo o 'stare' mi chodziło ładnie wygląda.
Na limki nawet nie patrze bo focha mam, u mnie nawet pąków jeszcze nie ma... te wiosenne obmarzanie pędów do szału mnie doprowadzi
koryto jest ekstra. Bardzo je lubie i wiesz ze masz w nim udział bardzo bym ubolewała gdyby hortki nie kwitły bo to moje ulubienice i jedne z niewielu kwitnących roślin u nas
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
nawigatorka 15:09, 23 lip 2017


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
jankosia napisał(a)


No właśnie dlatego
aha. To będę robiła bykiety
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies