Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Typografia ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Typografia ogrodu

malgol 21:23, 27 lip 2017


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
eee_taam napisał(a)


duzo musiałam cofnąc zeby to odnależć ....ja rozumiem twoja konsekwencje ale z natura chyba nie wygrasz bo podejrzewam ze to siewki od matki ....wiekszośc jezówek daje siewki tyle ze one nie powtarzaja cech rodzimych i rodzą sie z nich te zwykłe rózowe jeżówki mnie akurat one nie przeszkadzaja ....ale moze byc tak ze białe z czasem wygina i zostana tylko rózowe ...strasze bo to nie jest pewnik ...ale z tym sie trzeba liczyc


No to w końcu się dowiedziałam o co chodzi z tymi jezowkami. U siebie w wątku właśnie ubolewalam nad tym, że w tym sezonie różowe jezowki zdominowały białe. Myslslam, że one ( te biale) zamieniają się w różowe na starość a one po prostu z siewu sa?nie wiem czy wyrywać różowe, przesadzać je gdzieś indziej czy białe izolowac?
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
nawigatorka 21:35, 27 lip 2017


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
eee_taam napisał(a)
moje białe...niby zwykłe sa odmianowe Alba ale dzis bym juz białych zwykłych nie kupowała najbardziej pełne do mnie przemawiają ....choc innymi nie gardze

a ja mam odmianowe ale to wlasnie te białe chyba lubie najbardziej. Stoją na baczność, kwitna bardzo długo i sięgają mi do pasa kupione sadzonki nie są różowe.
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
nawigatorka 21:36, 27 lip 2017


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
amelia_b napisał(a)
he he to Żabci trzeba pytać, od niej mam siewki
no wlasnie siewki. Czyli ich nie wysiewac a jedynie trzymać producenckie sadzonki by pomieszania uniknąć. Już do producenta napisałam
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
nawigatorka 21:36, 27 lip 2017


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
eee_taam napisał(a)


u mnie deszczu brakuje w tym roku ...dzis chciałam poplewic cos ...ale taki popiól ze masakra że tez nie ma sprawiedliwości pogodowej
unas az niewyobrażalne tak pada. I plewiła wlasnie pod lipami i nawet tam mokro
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
nawigatorka 21:38, 27 lip 2017


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
malgol napisał(a)


No to w końcu się dowiedziałam o co chodzi z tymi jezowkami. U siebie w wątku właśnie ubolewalam nad tym, że w tym sezonie różowe jezowki zdominowały białe. Myslslam, że one ( te biale) zamieniają się w różowe na starość a one po prostu z siewu sa?nie wiem czy wyrywać różowe, przesadzać je gdzieś indziej czy białe izolowac?
tego wlasnie nie wiem czy moge zmienić one kiedyś cechę koloru? Ale ryzyko za duze jak dla mnie. Eksmituje je.rozowe znaczy. A białym niepozwole się wysiewac. Może się nie zmieniana na roz
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Makao_J 21:48, 27 lip 2017


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
nawigatorka napisał(a)
niestety od strony ogrodzenia nie mam. Ale powinien być dookoła

I myślisz że te 30 cm w głąb ziemi wystarczy by nie przerastały?
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
21:55, 27 lip 2017
nawigatorka napisał(a)
tego wlasnie nie wiem czy moge zmienić one kiedyś cechę koloru? Ale ryzyko za duze jak dla mnie. Eksmituje je.rozowe znaczy. A białym niepozwole się wysiewac. Może się nie zmieniana na roz


powinnas eksperyment zrobic i wysiac sobie te białe ....wtedy bedziesz widzieć jakiego koloru siewki sa ...choc wydaje mi sie ze beda rozwe ...nie wiem dlaczego ale wydaje mi sie ze białe to juz jednak cut majstrowane są

ciekawa jestem co ci sprzedawca odpisze ...moze ja mam nie kompletna wiedzę a jak szukałam w necie to net o białych zwykłych nie pisze tylko o odmianowych białych albo o zwykłych rózowych.
nawigatorka 22:31, 27 lip 2017


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Makao_J napisał(a)

I myślisz że te 30 cm w głąb ziemi wystarczy by nie przerastały?
u nas rosną tak od chyba 5 lat i wystarcza. Zrobiliśmy obwarowanie z tego co mielismy akurat. No może jest trochę więcej niż 30. Ale jeśli chcesz się na niego zdecydować to nie szczedz na ograniczniku
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
nawigatorka 22:32, 27 lip 2017


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
eee_taam napisał(a)


powinnas eksperyment zrobic i wysiac sobie te białe ....wtedy bedziesz widzieć jakiego koloru siewki sa ...choc wydaje mi sie ze beda rozwe ...nie wiem dlaczego ale wydaje mi sie ze białe to juz jednak cut majstrowane są

ciekawa jestem co ci sprzedawca odpisze ...moze ja mam nie kompletna wiedzę a jak szukałam w necie to net o białych zwykłych nie pisze tylko o odmianowych białych albo o zwykłych rózowych.
u mnie kupione sadzonki są białe ale siewki z nich pozyskane już różowe. Ni chyba ze te różowe powstały z nasion które kilka osob mi przesłało... w każdym razie pierwotne oryginalne sadzonki nie zmieniają cech
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Makao_J 22:55, 27 lip 2017


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
nawigatorka napisał(a)
u nas rosną tak od chyba 5 lat i wystarcza. Zrobiliśmy obwarowanie z tego co mielismy akurat. No może jest trochę więcej niż 30. Ale jeśli chcesz się na niego zdecydować to nie szczedz na ograniczniku

Aż tak się rozrośnie?
Pomyślałam że wkopię krawężniki ale pogadam z eMem. Może zaleje jakiś ogranicznik z chudziaka.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies