Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Typografia ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Typografia ogrodu

kasiab 16:12, 26 lip 2017


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Przychodze z pytaniem: ile obornika potrzebne jest na 1 ar? Przepraszam że pytam u Ciebie
____________________
Kasia - tu na razie jest...
16:27, 26 lip 2017
kasiab napisał(a)
Przychodze z pytaniem: ile obornika potrzebne jest na 1 ar? Przepraszam że pytam u Ciebie


ciekawe pytanie ...bo ja na przykład nie znam odpowiedzi ...a rolnicy jak pamietam zawsze wywozili na swoje pola tyle obornika ile mieli ...i nigdy nie słyszałam zeby mieli go za duzo .........bo raczej obornika zawsze braknie ...zwłaszcza ze dobrze jest co sezon uzupełniac rabaty obornikiem a pod trawnik to chyba nikt na forum obornika nie dawał.

PS. zapytaj Pszczółki -Pszczelarnia ona co rok ma duzo obornika u siebie moze bedzie
umiec odpowiedziec na twoje pytanie


nawigatorka 16:54, 26 lip 2017


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
kasiab napisał(a)
Przychodze z pytaniem: ile obornika potrzebne jest na 1 ar? Przepraszam że pytam u Ciebie
nie mam pojecia ale moze ktoś pomoże
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
nawigatorka 16:56, 26 lip 2017


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
eee_taam napisał(a)


ciekawe pytanie ...bo ja na przykład nie znam odpowiedzi ...a rolnicy jak pamietam zawsze wywozili na swoje pola tyle obornika ile mieli ...i nigdy nie słyszałam zeby mieli go za duzo .........bo raczej obornika zawsze braknie ...zwłaszcza ze dobrze jest co sezon uzupełniac rabaty obornikiem a pod trawnik to chyba nikt na forum obornika nie dawał.

PS. zapytaj Pszczółki -Pszczelarnia ona co rok ma duzo obornika u siebie moze bedzie
umiec odpowiedziec na twoje pytanie


u mnie połowa traktorowa przyczepy szła pod kilknascie roślin. W zeszłym roku taka porcja trafiła pod pas na same cisy. Rolnik tyle na całe pole wysypie.
Wlasnie tak przy okazji czy rozłożenie obornika na zimę jest niewskazane? W końcu to nawóz.
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
17:01, 26 lip 2017
nawigatorka napisał(a)
u mnie połowa traktorowa przyczepy szła pod kilknascie roślin. W zeszłym roku taka porcja trafiła pod pas na same cisy. Rolnik tyle na całe pole wysypie.
Wlasnie tak przy okazji czy rozłożenie obornika na zimę jest niewskazane? W końcu to nawóz.


nie wiem ..ale widze ze u nas obornik jesienia po zbiorach na pola jezdzi ..zwykle nie przekompostowany ..potem go zaoraja i do wiosny sie przekompostuje i bedzie pozytek .

osobiscie uzywam sklepowe granulki na wiosne bo one przekompostowane sa
Madzenka 18:13, 26 lip 2017


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Na oborniku się nie znam ale melduję, ze u mnie od 12 h nie pada
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
nawigatorka 19:53, 26 lip 2017


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
eee_taam napisał(a)


nie wiem ..ale widze ze u nas obornik jesienia po zbiorach na pola jezdzi ..zwykle nie przekompostowany ..potem go zaoraja i do wiosny sie przekompostuje i bedzie pozytek .

osobiscie uzywam sklepowe granulki na wiosne bo one przekompostowane sa
ni wlasnie na pusta ziemie to spoko ale z roślinami... sama nie raz rozkładałam nieprzekompostoeany i rozkladal się cała zimę. I jakos szkód nie widziałam
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
nawigatorka 19:54, 26 lip 2017


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Madzenka napisał(a)
Na oborniku się nie znam ale melduję, ze u mnie od 12 h nie pada
u nas tez i woda z wglebnika odpompowana a rabata dokończona - no prawie bo na trawki nadal czekam
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Makao_J 20:23, 26 lip 2017


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Asia jak daleko od ogrodzenia sadziłaś swoje miskanty giganteusy i czy sadziłaś je w jakieś ograniczające donice czy normalnie bezpośrednio w grunt?
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
nawigatorka 20:36, 26 lip 2017


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Makao_J napisał(a)
Asia jak daleko od ogrodzenia sadziłaś swoje miskanty giganteusy i czy sadziłaś je w jakieś ograniczające donice czy normalnie bezpośrednio w grunt?
chyba z metr. Mam ogranicznik z bloczków betonowych czyli taki suchy murek wkopany w ziemie. Ma wysokość 30 cm i taka sama grubość
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies