Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Małej Mi - sezon 2015

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Małej Mi - sezon 2015

malgorzata_s... 23:06, 10 cze 2015


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
Anuś na szczęście masz zdrowe podejście do sprawy Nie ma nic ważniejszego niż nasze zdrówko Robactwo się panoszy na zgubę ogrodnika ale ogrodnik się nie daje Róże śliczne choć mnie by denerwowały te leniwe co se poleżeć koniecznie muszą cała reszta przywodzi cudowne zeszłoroczne wspomnienia Buziaczki
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Mala_Mi 23:55, 10 cze 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Sorki, ale walczę z czasem Odpowiem jutro ..

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 00:11, 11 cze 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Pszczółka - Karl Rosenfield w moim odczuciu to amarantowa. Z żółtym środkiem. Krawędzie płatków potem białe.. Duży kwiat. Ale sztywna, nie pokłada się. Jak jutro wyrobię to zrobię foto. W podobnym kolorze jest jeszcze Ursyn Niemcewicz.. też piękna piwonia.. ale z anemonowych.

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 01:27, 11 cze 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Uff skończyłam robotę.. chwilka dla Forum..

Mira - biedronki można kupić.. zastanawiam się czy nie zrobić biznesu na biedronkach... 1,3 za sztukę .. Na lilie jeszcze chwile trzeba poczekać.

Margarete - ogród to nieprzerobiona robota..
Queen ma nietypowy kolor różu.. na foto jest bardziej różowa niż w realu. Z innymi różami się gryzie. Ale to piękna i zdrowa róża..
W pierwszym roku zakwitła dopiero na drugie kwitnienie.. ledwo z szałwii wystawała. Bonice były widoczne, a królowa nie Na słowo, że tu jest.. bukszpan jako wyznacznik wysokości..


Następny sezon już ruszyła. Widać pokrój Comte de Chambord..


W zeszłym roku już zaszlała



A w tym to krzewisko zacne
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 01:30, 11 cze 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Anuś na szczęście masz zdrowe podejście do sprawy Nie ma nic ważniejszego niż nasze zdrówko Robactwo się panoszy na zgubę ogrodnika ale ogrodnik się nie daje Róże śliczne choć mnie by denerwowały te leniwe co se poleżeć koniecznie muszą cała reszta przywodzi cudowne zeszłoroczne wspomnienia Buziaczki


Leżą ale im kwitnie A my jak leżymy to niestety tylko w powiedzeniu "leży i pachnie".
Wspomnienia dobra rzecz.. byle miłe Może kiedy jaka powtórka

I nowe róże.. mam nadzieję, że nie będą takie jak Królowa Bo mnie eMuś prześciga z nimi.


Queen of Hearts ma tendencję do leżenia.. Lasy Shalott stoi
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 01:41, 11 cze 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Roma - na szczęście z czarnej wylazłaś.. ładne fotki wrzuciłaś u siebie

Agnieszko - Bonice są późne .. u mnie też nie kwitną.

Margarete - Queen jest tylko jedna, ale ma szerokość 1,2m... 100 % więcej niż podaje literatura.. brak zim im służy.

Ensata - na razie muszę wyciepać 6 jodeł, bo na wprost okna mam, i te akurat są najgorsze.. Reszty nie wymienię z przyczyn prozaicznych .. czyli finansowych. Bo jak się człek uprze to i górę przeniesie.. jednak malotek na pół metra sadzić nie chcę..
6 szt do wymiany.. poluję na wyższe serby.. na razie od wiosny u nas brak
Resztę próbujemy ratować. Stwierdziliśmy, że nie ma wyjścia i trzeba zastosować chemię.. na profilaktykę i półśrodki już za późno. To jak z człowiekiem... musi dbać o zdrowie.. czyli profilaktyka.. ale jak już coś poważnego dopadnie,, to trzeba leczyć. I nie pora wtedy na gdybanie.. To co najbrzydsze i suche wytnę. Jak ma wyglądać idiotycznie to podkrzesam od dołu. Bluszcz to dobry pomysł Dołem mam różne krzewy, rododendrony, rosną i za kilka lat będzie na dole szczelna osłona. Jak zachowam górę to będzie dobrze.. i w zasadzie o to tylko walczę. Jodła już na dole się nie odbuduje.

I widać w tle dziury w jodłach

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 01:44, 11 cze 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Anita1978 napisał(a)


Cudny krzaczek! Ile ma latek? Widzę, ze chyba nie tniesz go zbyt nisko wiosną?


Wogle go nie tnę.. posadziłam wiosną w 2012 roku. Wyżej jego rozwój w latach.. wszystkie foty z czerwca.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 01:48, 11 cze 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Kasik napisał(a)
Ależ cudeńka te różyczki i tak sie cieszę, bo właśnie niedawno posadziłam Queen of Sweden - dobry wybór

Szpalerek z nich- miodzio. One tak pięknie rozkwitają - prawie wszystkie kwiaty na jednym poziomie - i sa takie porcelanowe. - prawda

A tak poza tym zaskoczyłaś mnie tą Kalmią: Pierwszy raz zobaczyłam i usłyszałam o takiej roślince. Bardzo ładna. - ładna i do kwaśnej jak RH.. wolno rośnie

No i jeszcze pytanie- Jak tniesz róże historyczne? pytam o doświadczenie, bo o zasadach juz povczytałam. - na pałę lub wcale.


Buziole i dzięki - Ty wiesz za co - wiem
Jeśli sie mogę odwdzięczyć to mów i pisz. - oczywiście ale na razie nic mi nie potrzeba..



Odp. wytłuszczone w tekście.. muszę iść spać... za 4 godziny pora wstać

Ta kalmia rośnie u mnie już 3 lata.. a raczej stoi w miejscu.. w przyszłym roku powinna ruszyć.. I po 3 latach ma 1 kwiatek


____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 01:51, 11 cze 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Jak kogoś przegapiłam to sorki..

Ktoś się pytał o szałwię z tych niskich.. (ot skleroza)..
Średnica po 1 roku ok. 30cm
Widok z góry z butem
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 12:09, 11 cze 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Pszczółka - obiecane foto. Karl na początku jest ciemny, jak przekwita to jaśnieje.. i dostaje biały margines na płatkach.. i pracowite pszczółki bo uwielbiają


____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies