Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Małej Mi - sezon 2015

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Małej Mi - sezon 2015

Zielona 21:19, 06 lut 2016


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Buuuu... to szkoda. Mają kształt pomidorów koktajlowych, które kiedyś jadłam i których smaku nigdzie już nie znalazłam. Już miałam nadzieję, że dzięki Tobie poznam ich nazwę Pamiętam, że latem pisałaś, że Muminek upodobał sobie te pomidorki. I cóż Ty Mu teraz, Babciu, zaserwujesz latem 2016?
sylwia_slomc... 21:52, 06 lut 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Przebiśniegi mus na listę chciejstw do zakupienia na ten rok, bo choć białe to jednak żywe kwiatki w ogrodzie tak wcześnie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
dorotka_z 23:18, 06 lut 2016


Dołączył: 22 maj 2012
Posty: 132
Aniu, czytałam, że kupiłaś lilie martagony. Czy one intensywnie pachną? Uwielbiam zapach lilii, ale ich eleganckie kwiaty nie pasują chyba do mojego ogrodowego bałaganu. Martagony widziałam tylko na zdjęciach, ale wydają się delikatniejsze. Gdyby pachniały chętnie zapoznałabym się z nimi bliżej. A może polecisz jakąś konkretną odmianę?
____________________
Mala_Mi 00:05, 07 lut 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
dorotka_z napisał(a)
Aniu, czytałam, że kupiłaś lilie martagony. Czy one intensywnie pachną? Uwielbiam zapach lilii, ale ich eleganckie kwiaty nie pasują chyba do mojego ogrodowego bałaganu. Martagony widziałam tylko na zdjęciach, ale wydają się delikatniejsze. Gdyby pachniały chętnie zapoznałabym się z nimi bliżej. A może polecisz jakąś konkretną odmianę?

Wiesz co... nie wąchałam martagonów. Kwitną wcześniej od innych lilii.
Lilie pasują do każdego ogrodu
Takie mam skatalogowane.. foty mogą być stare.. Najpiękniejsze martagony ma Bogdzia w Rododendronowym
Lilia martagon ARABIAN NIGHT


Lilia martagon CLAUDE SHRIDE


LILIA MARTAGON GUINEA GOLD


Lilia martagon PINK MORNING

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
jankosia 00:10, 07 lut 2016


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
Jak jesteś to szybkie pytanie. Czy ja dobrze kojarzę że ty docinasz glicynie wiosną? Tj. skracasz jeszcze te pędy które wyrosły po letnim cięciu?
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
kamila66 00:14, 07 lut 2016


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
Czyli do mojego też
Nabazgrałam w gardenpuzzle ten mój kąt
Wstawiłam azalię. Proszę podpowiedz mi kochana, która ma ładne kwiaty i jest zimozielona
http://www.ogrodowisko.pl/watek/6285-w-oflisowym-ogrodzie?page=129
____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
Mala_Mi 00:22, 07 lut 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
jankosia napisał(a)
Jak jesteś to szybkie pytanie. Czy ja dobrze kojarzę że ty docinasz glicynie wiosną? Tj. skracasz jeszcze te pędy które wyrosły po letnim cięciu?

Glicynii nie tnę bo mi eM nie pozwala Zarośnie manie i zamiast kwiatów będzie zielone.. czekam, aż sam do tego dojdzie, że trzeba ciąć. Ale piszą by pierwsze lata nie ciąć. Wiosną to jest cięcie korekcyjne, jeszcze przed wegetacją, ale te normalne to się robi w lipcu.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
jankosia 00:46, 07 lut 2016


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
Wiem wiem. Cięłam w sierpniu chyba... Piszą że można zacząć po pierwszym kwitnieniu, ale u mnie jeszcze kwiatów nie było a to już kilka lat i taki potwór wyrósł- tnę już dwa lata Jak to Ci eM nie pozwala? Ale do tej pory cięłaś? I ile oczek zostawiałaś z zeszłorocznego przyrostu? Bo przecież twoja taka piękna... Matko, bez cięcia to ona ci tą pergolę powali - tfu tfu
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
Gabriela 01:25, 07 lut 2016


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Anka, na bzy jedziemy w połowie maja do stolicy, w ramach TML .
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Edyta10 02:35, 07 lut 2016


Dołączył: 30 kwi 2013
Posty: 1277
Aniu, ale Hakone masz dorodne czym ty je karmisz?
wiosnę nawet już masz, a raczej przedwiośnie za miesiąc to już wogóle będzie kwitnąco
____________________
Ogródek nad jeziorem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies