Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Małej Mi - sezon 2015

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Małej Mi - sezon 2015

hanka_andrus 10:47, 08 lut 2016


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Ewo, kiedyś widziałam, jak zakopywali pale-słupy telefoniczne drewniane. Końcówki były zanurzane w smole. Smoły pewnie nie uświadczysz ale lepik do smarowania papy na dachu albo jakiś bitex, może byłby odpowiedni, Tyle że czarny. Może po wyschnięciu warto jeszcze tę końcówkę pomalować na neutralny kolor
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Mala_Mi 10:58, 08 lut 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Pszczelarnia napisał(a)


Ładne.

Ania, doradź technicznie.

Jak zrobić? Mam dębowy klocek, wkładam go do metalowgo szpica (jak do mpcowania pergoli), przykręcam i wkopuję w ziemię. Ale co zrobić, żeby ten metal nie wystawał nad ziemię. Jak zakopie z poziomem, to będzie gniło.

Chodzi o zrobienie takich "przęseł": klocki dębowe w metalowym mocowaniu a na nich rozciągnięte druty do prowadzenia drzewek w warzywniku. Masz jakiś pomysł. Jak wkopię - szybko zgniją?

PS A piwonie kupowałaś gdzie?




Będzie gniło, po to jest metal aby izolować od ziemi. Nawet jak zaimpregnujesz to za kilka lat będzie trafiało. Możesz metalowe klocki pomalować na brązowo Albo czymś obsadzić Pergola musi być trwała bo wymiana potem takich podpór to problem. Swoje pergole muszę już też zaimpregnować, póki liści nie ma.. po kilku latach bez dostępu do ziemi też już impregnat zszedł.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 11:00, 08 lut 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
hanka_andrus napisał(a)
Ewo, kiedyś widziałam, jak zakopywali pale-słupy telefoniczne drewniane. Końcówki były zanurzane w smole. Smoły pewnie nie uświadczysz ale lepik do smarowania papy na dachu albo jakiś bitex, może byłby odpowiedni, Tyle że czarny. Może po wyschnięciu warto jeszcze tę końcówkę pomalować na neutralny kolor

Jednak to na wieki nie zabezpieczy, a drzewa niestety rosną wieki..

Edit, ja swoich metalowych końcówek nawet nie zauważam A mam nawet przy tarasie
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Agania 11:55, 08 lut 2016


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Porównanie azaliowej wzbudził mój podziw i zdziwienie, moja azaliowa ma już 10 lat, metamorfozę przeszła dwa lata temu jesienią, usunęłam przemarznięte, dokupiłam i dosadziłam nowe krzaczki, ziemię wzbogaciłam torfem i kompostem i marnie dalej, jak wytrzymam jeszcze 6 lat to się jeszcze bardziej zdziwię...co ja mam za podłoże w tym miejscu...buuu
Twoje azalie i rh są przeeepiękne
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Pszczelarnia 12:08, 08 lut 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
A ja znalazłam piw. 'WHITE CAP ' .
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Sonka 12:16, 08 lut 2016


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2265
Piękne kolory azalii, cudna magnolia, szklarnia w pogotowiu, to znaczy -wiosna za pasem. Muszę nabyć azalie wielkokwiatowe, pachnące. Odwiedzam często Twój ogród i podziwiam cichaczem.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Sylvana 12:20, 08 lut 2016


Dołączył: 29 wrz 2015
Posty: 3428
hanka_andrus napisał(a)
Ewo, kiedyś widziałam, jak zakopywali pale-słupy telefoniczne drewniane. Końcówki były zanurzane w smole. Smoły pewnie nie uświadczysz ale lepik do smarowania papy na dachu albo jakiś bitex, może byłby odpowiedni, Tyle że czarny. Może po wyschnięciu warto jeszcze tę końcówkę pomalować na neutralny kolor


Lepik zawiera smołę, a farba aceton...aceton rozpuszcza smołę.
Pomalować się nie da.
____________________
Sylwia - Kamienny ogród patykiem malowany
Sylvana 12:28, 08 lut 2016


Dołączył: 29 wrz 2015
Posty: 3428
Mala_Mi napisał(a)

Ciemierniki żółkną w doniczkach i w ciepłym. Ale odbiją za rok, a nawet i latem ..
Pohartuj je trochę zanim zakopiesz.. wystaw na zewnatrz (do cienia/półcienia) i jak będą zapowiadać minusy to je zabierzesz do domu. W marcu je posadzisz.


Dzięki...wystawiłam na balkon....poczekają.
O ile dobrze pamiętam z Twojego wątku, to pod ciemierniki sypiesz do dołka skorupki jajek...czy coś pomieszałam.
Pamiętam, że czytałam i zbieram, tylko teraz już nie pamiętam po co - skleroza - ale chyba pod ciemierniki?
____________________
Sylwia - Kamienny ogród patykiem malowany
Milka 12:32, 08 lut 2016


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Mala_Mi napisał(a)


Będzie gniło, po to jest metal aby izolować od ziemi. Nawet jak zaimpregnujesz to za kilka lat będzie trafiało. Możesz metalowe klocki pomalować na brązowo Albo czymś obsadzić Pergola musi być trwała bo wymiana potem takich podpór to problem. Swoje pergole muszę już też zaimpregnować, póki liści nie ma.. po kilku latach bez dostępu do ziemi też już impregnat zszedł.

Ania ma rację, mój mąż tez tak robił
Ania, ale bujnęły rodki i azalie, szok! czekam z utęsknieniem na takie widoki.
Kupiłam sobie nasiona na taśmie, ponoć nie trzeba przerywać, ponoć ułatwienie, zobaczymy
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Iggia 12:48, 08 lut 2016


Dołączył: 29 mar 2015
Posty: 1172
Milka napisał(a)

Ania ma rację, mój mąż tez tak robił
Ania, ale bujnęły rodki i azalie, szok! czekam z utęsknieniem na takie widoki.
Kupiłam sobie nasiona na taśmie, ponoć nie trzeba przerywać, ponoć ułatwienie, zobaczymy

Wygodne to one są Ja w tamtym roku 2 razy siałam rzodkiewkę z taśmy i niestety na 3m taśmy zeszło mi może z 50cm. Także - ja więcej takich nasion nie kupię.
____________________
Agnieszka - Ogród pod Borem - a raczej kiedyś to będzie ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies