Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kulą w płot

Pokaż wątki Pokaż posty

Kulą w płot

Mira104 11:55, 25 maj 2015


Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 1919
Wiesz co, bo tak często główkuję nas tym rogiem dom- ganek i w sumie najprostsze pomysły są najlepsze jakby tam wsadzić wysoką trawę zawsze można ściąć, aby dostać się do ściany, jak zetniesz to i tak odrośnie i na tle tej wysokiej trawy dać np. różanecznik japoński, czy coś innego zimozielonego i wykończyć hostami, tulipanami i innymi niskimi kwiatami.
Co do donic to fajne są w szczególności filiżanka i ta wisząca na ganku.
Kosaćce mają dokładnie 110 -120 cm wysokości, kwitną naprawdę ładnie, maja bardzo dużo kwiatów, jak będziesz w Rybniku to daj znać, podzielę się.
A teraz pochwal się szybciutko, gdzie to lecisz
____________________
Mira- Ogród Nowicjuszki
Psiamama 12:32, 25 maj 2015


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 1212
Mira dobra duszo łamiesz głowę na moim rogiem dom-płot No patrz z bliska teraz tam jest tak:



Do tego tam jest mega patelnia na maxa
____________________
Aga-Psiamama;Kulą w płot
Psiamama 12:37, 25 maj 2015


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 1212
I jeszcze plaga mszyc, siedzą na tawułach i hortensji. Na dereniu upolowałam jakąś czarną gąsieniczkę. Wstawiam zdjęcie tej mojej pseudo-plecionki nie wiem czy dobrze to robię


I mój cis pewnie nie mam racji i głupol jestem, ale strasznie go kocham

____________________
Aga-Psiamama;Kulą w płot
Psiamama 12:40, 25 maj 2015


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 1212
Mira lecę jutro na pd Hiszpanii. W temacie Ogordowiska to będę miała okazje zwiedzić słynną szklarnie Clisol. Wstawię zdjęcia po powrocie
____________________
Aga-Psiamama;Kulą w płot
bacha2224 13:15, 25 maj 2015


Dołączył: 30 maj 2013
Posty: 359
Witaj,przeczytałam cały wątek.Działka jak bym widziala swoją 15 lat temu.
Jak ja zaczynalam moda była na tuje szmaragd,iglaki,jałowce,i rosliny skalne.
Teraz mam wraæenie ze jest moda na cisy,bukszpanowe kulki,hortensje,itd.Wszystko æaleæy od zasobnoßci portfela.Moja rada zrób sobie plan nasadzeñ,dziewczyny pomogá,ale kieruj sie sercem ,a stworzysz coß piéknego,pozdrawiam.
____________________
Lawendowy kredens
Psiamama 13:42, 25 maj 2015


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 1212
bacha2224 napisał(a)
Witaj,przeczytałam cały wątek.Działka jak bym widziala swoją 15 lat temu.
Jak ja zaczynalam moda była na tuje szmaragd,iglaki,jałowce,i rosliny skalne.
Teraz mam wraæenie ze jest moda na cisy,bukszpanowe kulki,hortensje,itd.Wszystko æaleæy od zasobnoßci portfela.Moja rada zrób sobie plan nasadzeñ,dziewczyny pomogá,ale kieruj sie sercem ,a stworzysz coß piéknego,pozdrawiam.


Witam Cię bacha w moich progach No tak mój ogródek uroda nie grzeszy i hitem mody nie jest, wiem to faktycznie taka "kiecka sprzed dekady" Może kiedyś coś tu pięknego stworzę, daj Boże bo problem w tym, że za bardzo właśnie kieruję się emocjami, a mniej głową. Żal mi wyrzucać roślin, przywiązuję się do nich. Boję się, że mnie w sercu gra taka właśnie "staromodna kiecka" Eeee już sama nie wiem, pomieszana jestem jak te moje rabaty. Jaki pan taki kram
____________________
Aga-Psiamama;Kulą w płot
Mira104 15:49, 25 maj 2015


Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 1919
Rób rób zdjęcia chętnie pooglądam
Pewnie wrócisz ślicznie opalona i wypoczęta
____________________
Mira- Ogród Nowicjuszki
Psiamama 15:53, 25 maj 2015


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 1212
Mira104 napisał(a)
Rób rób zdjęcia chętnie pooglądam
Pewnie wrócisz ślicznie opalona i wypoczęta


Mira z tym wypoczynkiem to średnio, niestety nie lecę tam prywatnie... Mira widziałaś mojego derenia? Co o tym sądzisz? Gadaj wszystko wezmę na klatę.
____________________
Aga-Psiamama;Kulą w płot
Psiamama 16:13, 25 maj 2015


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 1212
I myślę Mira teraz nad tym co napisałaś o trawie do kąta. Pokombinować z miskantami a te iglaki aut?
____________________
Aga-Psiamama;Kulą w płot
Mira104 17:59, 25 maj 2015


Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 1919
Nie wyrzucaj posadź w inne miejsce, a i na wiosnę ja osobiście przycięłabym azalie, żeby zrobiły się gęstsze. Kurcze nie mam zdjęć z tamtego roku, ale np. moja budlejka była taka mizerna, wiosną przycięłam na 3 oczka, a teraz to super gęsta, tak samo hortensja i pięciornik. Na zdjęciu poniżej kaliny 1 krzak to budleja. Jutro zrobię zdjęcia hortensji bobo - zakup przez internet i załamka tak kiepskich sadzonek nigdy nie miałam. Obcięłam hortensje od razu i nawet robią się gęste.
Co do derenia to on ma czerwoną korę? jeśli tak to ja bym go nie plotła, no chyba że masz jakiś w tym konkretny cel.
Co do traw to może miskanty Variegatus zobacz na to

http://www.ogrodowisko.pl/forum/search?commit=Szukaj&page=1761&q=Gardenarium&search_in=posts&utf8=✓
____________________
Mira- Ogród Nowicjuszki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies