Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystkiego po trochu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystkiego po trochu

Makusia 11:10, 21 lip 2017


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
mirkaka napisał(a)


Może kret ryje, a może opuchlaki siedzą w korzeniach. One lubią raczej półcień, i żyzną próchniczą ziemię lekko wilgotną. Moje zanim je rozsadziłam i wymieszałam ziemię z kompostem też podobnie się zachowywały. teraz pilnuję żeby miały wilgoć i kompost
Ja bym je wykopała i zobaczyła co jest w korzeniach.
Ponadto tawułki muszą być co kilka lat dzielone,żeby ładnie rosły, może na Twoje już nastał ten czas


Mirko moje mają dopiero drugi sezon, więc jeszcze zbyt wcześnie na dzielenie. Rok temu też mi marniały od tej samej strony ale mniej. Wykopię i zobaczę, co w korzeniach piszczy
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
mirkaka 11:29, 21 lip 2017


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9554
_Martini_ napisał(a)
Ja sobie firletkę inaczej wyobrażałam, tylko taką ze srebrnymi liśćmi, dla mnie niezbyt. Twoja jest ładna.


Ty znasz firletkę omszoną a u mnie jest firletka smółka . Omszoną też gdzieś mam, sama się wysiewa i robi niespodzianki
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
olga80 15:15, 21 lip 2017


Dołączył: 11 sie 2015
Posty: 5523
To dobrze,że chociaż jedna jest fioletowa u mnie jeszcze nie widać koloru.Niespodziankę zrobiła mi zakupiona dalia miała być biała a jest żółta z czerwonym oczkiem
____________________
Teresa Moje małe królestwo
bacowa 00:51, 22 lip 2017


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 2463
Ta rabata ze złocieniami to mistrzostwo !!! masz tam wszystkie moje kolory.
Milka 11:12, 22 lip 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
mirkaka napisał(a)
Tulucy, Gocha dziękuję, powojniki mają dwa lata, to Viticella warto je sadzić
Iwonko powojniki z grupy Viticella, rosną u mnie drugi sezon, jak chcesz podam Ci nazwy Tylko dół musisz im spory wykopać i dać dużo obornika i kompostua na dno drenaż
Jolu Iwonka już odpowiedziała, to carex elata
Kasiu to nie jeżówka tylko złocień wielki " Fiona Goghil"



Przepiękny, będę szukać w necie, chyba że dałoby się nasionka od Ciebie wycyganić
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
ewsyg 13:42, 22 lip 2017


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Mirusia, masz nieprzyzwoicie wypielęgnowany ogród. Ja już nabawiłam się kompleksów. Kochana, cudne kompozycje. Dech zapiera widok kwitnących rodków.Rabata z fioletem jest bardzo wyciszająca. Pięknie, bardzo pięknie
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
zawitka 13:49, 22 lip 2017


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14060
no Mireczko rabaty wzorcowe,Clemtisy bomba tez zmienię na vicitella bo tak się nie rozłażą A teraz zapraszam do mnie coś Ci pokażę
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Ewa777 19:01, 22 lip 2017


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18446
Kupiłam teraz ten złocień pod nazwą Fiona Coghill. To chyba ten sam
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Flower1 22:21, 22 lip 2017


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 2278


Tak wygląda w maju



to czerwiec





to ona tylko ujęcie od tyłu, czyli od ścieżki


Późny czerwiec po ulewnym deszczu, firletka się położyła




początek lipca



no i obecnie






Cudna ta rabata!
____________________
Magda- Wyczaruję ogród*** Wizytówka
zawitka 09:44, 23 lip 2017


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14060
Mireczko zdjęcie jest już .Przepraszam że nie od razu wstawiłam ale weszli mi goście i kompa wyłączyłam Duże dzięki za kfffioteczki. Nastepny ma też kilka pąków

Pospacerowałam po twoim pięknym ułożonym ogrodzie zafrapowała mnie Twoja firletka /to o tej położonej mówisz/to chyba nie firletka ,pokaż ją samą bo moja ma szare całkiem mechate liście .Zobacz u mnie na str 798 2 gie zdjęcie

Znowu dopisuję zwracam honor ta Twoja to firletka smółka ---- zimo zielona .Jak będziesz miała nasiona to się wpraszm na wymianę ;D;d
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies