Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystkiego po trochu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystkiego po trochu

mirkaka 22:03, 25 lip 2017


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9577
m_gocha napisał(a)
Mirko u Ciebie chyba łagodniejszy klimat - ja swoje ogrodówki (te stare odmiany) trochę okrywam chociaż babunia u której kupiłam sadzonkę na lokalnym ryneczku zapewniała, że ona nigdy nie okrywa Dwie zakupione w CO. Przechowuję w nieogrzewanym pomieszczeniu ogrodniczym i ładnie teraz kwitną.
Ja też teraz ukorzeniam sadzonki z tej starej odmiany dla Asi z Ogrodu w remoncie - mam nadzieję, że się uda Choć przyznam, że miałam problem ze znalezieniem gałązki bez kwiatu
Mireczko tak nieśmiało zapytam czy nie dałoby się od siostry pobrać kawałek gałązeczki You&me - oddałabym pół królestwa


Oczywiście, że da się , tylko chyba ja ją spróbuję ukorzenić bo nie wiem jak po transporcie by się zachowywała, może przeschnąć

____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 22:05, 25 lip 2017


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9577
Ewa777 napisał(a)
Mireczko, u Ciebie wszystko się dobrze przyjmuje Śliczne hortensje
A skrętniki masz piękniejsze od moich. Za słabo o nie dbam.


Moje rosną w kompoście, i podlewam do kwitnących
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 22:10, 25 lip 2017


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9577
_Martini_ napisał(a)
Mirko, jaką wystawę mają Twoje ogrodówki? Wsadziłam moją na wschodnią ze słońcem rano i późnym popołudniem. Zastanawiam się czy dobrze. Ponieważ tam jednak wieją zimne wiatry, powinnam ją chyba przesadzić, tylko gdzie najlepiej by jej było?


Martynko, zeszłego lata ukorzeniłam kilka sadzonek, wszystkie się przyjęły, mogę Ci wysłać jeśli chcesz, bo chyba chciałaś?

Moje rosną na różnych stanowiskach i na wschodnim i południowym, na zachodnim. Dają radę, zobaczysz jeśli przemarzną to przesadzisz
Moje ucierpiały w maju, były wtedy mrozy a całą zimę pięknie przetrwały
No ale taki maj jak był to wiele innych roślin pomroził.
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 22:16, 25 lip 2017


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9577
Makusia napisał(a)
Mirko a te ogrodowe to teraz można ukorzeniać? I jak? Normalnie gałązkę w ziemię czy w wodę?


Jeśli chcesz to mogę i Tobie wysłać, moją ukorzenioną.
A teraz jeśli masz swoją to utnij pęd z dwoma trzema oczkami, usuń z dolnych oczek liście, szczytowe listki przytnij o 2/3, końcówkę zanurz w ukorzeniaczu i wsadź do ziemi wilgotnej, w cieniu, pilnuj żeby ziemia nie przeschła. Za rok powinny być już fajne sadzonki, a nawet mogą mieć po jednym kwiatku
Jeśli niezbyt jasno piszę to pytaj
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Makusia 10:49, 27 lip 2017


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
mirkaka napisał(a)


Jeśli chcesz to mogę i Tobie wysłać, moją ukorzenioną.
A teraz jeśli masz swoją to utnij pęd z dwoma trzema oczkami, usuń z dolnych oczek liście, szczytowe listki przytnij o 2/3, końcówkę zanurz w ukorzeniaczu i wsadź do ziemi wilgotnej, w cieniu, pilnuj żeby ziemia nie przeschła. Za rok powinny być już fajne sadzonki, a nawet mogą mieć po jednym kwiatku
Jeśli niezbyt jasno piszę to pytaj


Mireczko jesteś cudowna, ale przyjęłam zasadę, że nie wyłudzam roślinek dopóki sama nie spróbuję ich rozmnożyć- nie chcę żerować na wysiłku i pracy innych.

Powiedz mi tylko dwie rzeczy- oczka liczyć od góry gałązki? Oczka= miejsca, z których wyrastają listki?
Wsadzić do gruntu, czy do doniczki?
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
_Martini_ 16:31, 27 lip 2017


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
mirkaka napisał(a)

Martynko, zeszłego lata ukorzeniłam kilka sadzonek, wszystkie się przyjęły, mogę Ci wysłać jeśli chcesz, bo chyba chciałaś?

Bardzo to miłe, ale to jednak nie ja się upominalam o sadzonki Ogrodówki wpadły mi w oko dopiero teraz. W zasadzie po dłuższej przerwie, bo moja przygoda z nimi była już kiedyś krótka, burzliwa i nieudana. Poddałam się, ale Wasze obrazki zachęcają, żeby spróbować jeszcze raz. Mam już kremową i chcę dokupić malinową. Czy jeszcze teraz to dobry czas na ich sadzenie?
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
m_gocha 01:11, 28 lip 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
mirkaka napisał(a)


Oczywiście, że da się , tylko chyba ja ją spróbuję ukorzenić bo nie wiem jak po transporcie by się zachowywała, może przeschnąć

Mirka jesteś wielka!
Normalnie choćby na rowerze przyjadę i wszystkie krzewy Ci poprzycinam
A może chciałabyś coś z mojego skromnego ogródka ?

PS. Jak myślisz - szybciej i pewniej ukorzeniają się sadzonki w wodzie czy od razu do ziemi? Pytam bo robię sadzonki dla Asi z Ogrodu w remoncie i na razie wstawiłam do wody (tak do tej pory robiłam z ogrodówkami)
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
mirkaka 04:17, 28 lip 2017


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9577
Makusia napisał(a)


Mireczko jesteś cudowna, ale przyjęłam zasadę, że nie wyłudzam roślinek dopóki sama nie spróbuję ich rozmnożyć- nie chcę żerować na wysiłku i pracy innych.

Powiedz mi tylko dwie rzeczy- oczka liczyć od góry gałązki? Oczka= miejsca, z których wyrastają listki?
Wsadzić do gruntu, czy do doniczki?


Nie ważne jak liczysz, najlepiej jak dwa, trzy oczka są nad ziemią a jedno pod, zamoczone w ukorzeniaczu, oczka to miejsca z którego wyrastają liście, ja sadziłam i do doniczki i do gruntu. U mnie jak sadziłam do gruntu była większa pewność że nie przesuszę. Zrobię zdjęcie takiej sadzonki
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 04:25, 28 lip 2017


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9577
_Martini_ napisał(a)

Bardzo to miłe, ale to jednak nie ja się upominalam o sadzonki Ogrodówki wpadły mi w oko dopiero teraz. W zasadzie po dłuższej przerwie, bo moja przygoda z nimi była już kiedyś krótka, burzliwa i nieudana. Poddałam się, ale Wasze obrazki zachęcają, żeby spróbować jeszcze raz. Mam już kremową i chcę dokupić malinową. Czy jeszcze teraz to dobry czas na ich sadzenie?


Można sadzić

____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 04:27, 28 lip 2017


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9577
m_gocha napisał(a)
Mirka jesteś wielka!
Normalnie choćby na rowerze przyjadę i wszystkie krzewy Ci poprzycinam
A może chciałabyś coś z mojego skromnego ogródka ?

PS. Jak myślisz - szybciej i pewniej ukorzeniają się sadzonki w wodzie czy od razu do ziemi? Pytam bo robię sadzonki dla Asi z Ogrodu w remoncie i na razie wstawiłam do wody (tak do tej pory robiłam z ogrodówkami)


Ja wsadzam od razu do ziemi
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies