Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystkiego po trochu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystkiego po trochu

Milka 07:14, 25 lip 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
To podobnie
W przyszlym roku nastawiam sie tylko na ogrodowe, zwlaszcza sztywne
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
m_gocha 09:44, 25 lip 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Powojniki rewelacyjne....
Hortensje cudne - mam podobną ogrodówkę z tzw. ogródka babcinego - powinna się przebarwiać na niebiesko o ile ma kwaśną glebę (bardziej zasadowa barwi na różowo) - niestety u mnie wszystkie różowe choć kilka nowo rozkwitających ma ciut odcień niebieskawy
a hortensja you&me skradła moje serce, muszę ją poszukać. Zimuje u Ciebie w gruncie?
Okrywasz u siebie hortensje na zimę?

Pomysł z gwoźdźmi ciekawy - chyba wypróbuję u siebie To mają być takie nowe czy zardzewiałe? - bo pomyślałam, że tutaj może chodzi o przenikanie żelaza do gleby?
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
olga80 11:22, 25 lip 2017


Dołączył: 11 sie 2015
Posty: 5523
mirkaka napisał(a)


Zobacz to ona cudo



cieszę się,że z tych pomieszanych udało mi się choć jedną wybrać taką jak chciałaś
____________________
Teresa Moje małe królestwo
mirkaka 14:54, 25 lip 2017


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9554
Milka napisał(a)
To podobnie
W przyszlym roku nastawiam sie tylko na ogrodowe, zwlaszcza sztywne


te sztywne są świetne ale jeszcze te stare odmiany, żeby zimowały
Ja ogrodowe rozmnażam najlepiej teraz, pęd który nie ma pąka kwiatowego obcinam, do ukorzeniacza, liście przycinam i do ziemi obok matecznej. Praktycznie 100 % się ukorzenia.
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 15:06, 25 lip 2017


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9554
m_gocha napisał(a)
Powojniki rewelacyjne....
Hortensje cudne - mam podobną ogrodówkę z tzw. ogródka babcinego - powinna się przebarwiać na niebiesko o ile ma kwaśną glebę (bardziej zasadowa barwi na różowo) - niestety u mnie wszystkie różowe choć kilka nowo rozkwitających ma ciut odcień niebieskawy
a hortensja you&me skradła moje serce, muszę ją poszukać. Zimuje u Ciebie w gruncie?
Okrywasz u siebie hortensje na zimę?

Pomysł z gwoźdźmi ciekawy - chyba wypróbuję u siebie To mają być takie nowe czy zardzewiałe? - bo pomyślałam, że tutaj może chodzi o przenikanie żelaza do gleby?


Nigdy nie okrywam i zimują. Ale w tym roku majowe mrozy trochę poniszczyły mi pąki kwiatowe, pomimo tego kwitną, tylko słabiej
Gwożdzie miałam takie zardzewiałe, myślę że o to przenikanie żelaza chodzi Choć wiem, że za kolor niebieski odpowiada glin Al,może żelazo jakoś pomaga? Zamieniają miejscami w związku chemicznym i glin jest dostępny dla rośliny?
You and me mam maleńką, nie okrywałam jej , nie będę, zobaczę jak będzie sobie radzić. Mam dwie sadzonki ukorzenione przez siebie Siostra ma wielką i od niej pobrałam sadzonkiPisałam już Irence, teraz jest najlepszy czas na ukorzenianie ogrodówek z zielonych pędów
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 15:07, 25 lip 2017


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9554
olga80 napisał(a)


cieszę się,że z tych pomieszanych udało mi się choć jedną wybrać taką jak chciałaś


Teresko, no ja też bardzo się cieszę Buźka dla Ciebie
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Ewa777 15:24, 25 lip 2017


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18446
Mireczko, u Ciebie wszystko się dobrze przyjmuje Śliczne hortensje
A skrętniki masz piękniejsze od moich. Za słabo o nie dbam.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
m_gocha 16:12, 25 lip 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
mirkaka napisał(a)


Nigdy nie okrywam i zimują. Ale w tym roku majowe mrozy trochę poniszczyły mi pąki kwiatowe, pomimo tego kwitną, tylko słabiej
Gwożdzie miałam takie zardzewiałe, myślę że o to przenikanie żelaza chodzi Choć wiem, że za kolor niebieski odpowiada glin Al,może żelazo jakoś pomaga? Zamieniają miejscami w związku chemicznym i glin jest dostępny dla rośliny?
You and me mam maleńką, nie okrywałam jej , nie będę, zobaczę jak będzie sobie radzić. Mam dwie sadzonki ukorzenione przez siebie Siostra ma wielką i od niej pobrałam sadzonkiPisałam już Irence, teraz jest najlepszy czas na ukorzenianie ogrodówek z zielonych pędów
Mirko u Ciebie chyba łagodniejszy klimat - ja swoje ogrodówki (te stare odmiany) trochę okrywam chociaż babunia u której kupiłam sadzonkę na lokalnym ryneczku zapewniała, że ona nigdy nie okrywa Dwie zakupione w CO. Przechowuję w nieogrzewanym pomieszczeniu ogrodniczym i ładnie teraz kwitną.
Ja też teraz ukorzeniam sadzonki z tej starej odmiany dla Asi z Ogrodu w remoncie - mam nadzieję, że się uda Choć przyznam, że miałam problem ze znalezieniem gałązki bez kwiatu
Mireczko tak nieśmiało zapytam czy nie dałoby się od siostry pobrać kawałek gałązeczki You&me - oddałabym pół królestwa
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
_Martini_ 16:26, 25 lip 2017


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Mirko, jaką wystawę mają Twoje ogrodówki? Wsadziłam moją na wschodnią ze słońcem rano i późnym popołudniem. Zastanawiam się czy dobrze. Ponieważ tam jednak wieją zimne wiatry, powinnam ją chyba przesadzić, tylko gdzie najlepiej by jej było?
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
Makusia 19:22, 25 lip 2017


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Mirko a te ogrodowe to teraz można ukorzeniać? I jak? Normalnie gałązkę w ziemię czy w wodę?
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies