Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystkiego po trochu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystkiego po trochu

mirkaka 18:26, 13 cze 2023


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Anda napisał(a)
Mirko, prawdziwa uczta dla oczu u Ciebie Wróciłam do zdjęć sprzed paru dni. Kolkwicja cudowna. Też bardzo lubię ten krzew. Mają go moi sąsiedzi. Nie lubię jedynie jego pokładania się na moje maliny Całe szczęście gałęzie łatwo się usuwa.
Trawnik cudowny po jego nowym położeniu. Nie dziwię się, ze go teraz podlewasz.
U mnie tez susza, a na dodatek upały już od ponad tygodnia chyba. Deszczów na horyzoncie nie widać.


Dziękuję
Ja mam kolkwicję tak posadzoną że nie przeszkadza mi jej pokładanie, częściowo opiera się na moim płocie od ulicy.
Trawnik tylko tak z daleka wygląda, ma słabe miejsca, podlewam, ale mam nerwy że tyle wody zużywam na niego Trzeba myśleć o jakimś zastępstwie, myślę o mikrokoniczynie, ale nie wiem czy można po niej bosą stopą chodzić, czy pszczoły na niej nie siedzą? Wiesz coś na ten temat?
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Anda 18:30, 13 cze 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33619
Wysiałam trawnik z mikrokoniczyną, ale nie wzeszedl. Chyba za mało podlewałam. Na razie mam trawę i inne chwasty Wysieję znów na jesień.
Po mikrokoniczynie na pewno możesz chodzić na bosaka, jeśli nie kwitnie. Jeśli zakwitnie, to pszczoły i trzmiele na pewno będą mieć używanie - do następnego koszenia. Ta prawdziwa mikrokoniczyna zakwita podobnież rzadziej niż ta normalna.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
ElzbietaFranka 18:35, 13 cze 2023


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13957
mirkaka napisał(a)



bodziszek wspaniały




Zazdroszczę pozytywnie powojników.
Cudowny bodziszek wspaniały. Chciałam zapytać czy długo go masz. Jest u ogrodnika i tak chodzę kupić nie kupić. Pewnie kupię, ale gdzie go posadzić, aby tak pięknie kwitł jak u ciebie.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Iwona100 21:02, 13 cze 2023


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 714
Przepiękny i elegancki masz ogród. Śliczne kompozycje i widać ,że rośliny są zadbane. Jak o nie dbasz ,dajesz kompost albo inne nawozy?

Mirka chciałam zapytać czy Twój powojnik Solina ma kwiaty na całej roślinie? W zeszłym roku kupiłam ten powojnik. W tym roku jest już spory ,ale wydaje mi się ,że będzie kwitł tylko w górnej części.
____________________
Iwona Wizytówka-Ogród na Zagórzuświętokrzyskie
Dorii 13:37, 14 cze 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Anda napisał(a)
Wysiałam trawnik z mikrokoniczyną, ale nie wzeszedl. Chyba za mało podlewałam. Na razie mam trawę i inne chwasty Wysieję znów na jesień.
Po mikrokoniczynie na pewno możesz chodzić na bosaka, jeśli nie kwitnie. Jeśli zakwitnie, to pszczoły i trzmiele na pewno będą mieć używanie - do następnego koszenia. Ta prawdziwa mikrokoniczyna zakwita podobnież rzadziej niż ta normalna.

Nic a nic nie wzeszło?
Też wysiałam a właściwie dosiewkę po wertykulacji zrobiłam ale nie z mieszanki a osobno trawę a potem mikrokoniczynę sialam i też mmnic mi nie wzeszło. Przynajmniej nic nie zauważyłam. Zimno było i sucho a podlewanie pewnie zbyt rzadkie było.
Mikrokoniczyna w tym samym czasie kiełkuje co trawa? Na trawę nie liczę ale może mikrokoniczyna wzejdzie jak zacznie w końcu padać.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Kokesz 16:44, 14 cze 2023


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
Anda napisał(a)
Wysiałam trawnik z mikrokoniczyną, ale nie wzeszedl. Chyba za mało podlewałam. Na razie mam trawę i inne chwasty Wysieję znów na jesień.
Po mikrokoniczynie na pewno możesz chodzić na bosaka, jeśli nie kwitnie. Jeśli zakwitnie, to pszczoły i trzmiele na pewno będą mieć używanie - do następnego koszenia. Ta prawdziwa mikrokoniczyna zakwita podobnież rzadziej niż ta normalna.


Ja też wysiałam miesiąc temu, już jest po drugim koszeniu.
Jeszcze rzadki ale zieleń ładna, soczysta
Muszę wstawić u siebie tylko czasu brak
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Anda 19:47, 14 cze 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33619
Dorii napisał(a)

Nic a nic nie wzeszło?
Też wysiałam a właściwie dosiewkę po wertykulacji zrobiłam ale nie z mieszanki a osobno trawę a potem mikrokoniczynę sialam i też mmnic mi nie wzeszło. Przynajmniej nic nie zauważyłam. Zimno było i sucho a podlewanie pewnie zbyt rzadkie było.
Mikrokoniczyna w tym samym czasie kiełkuje co trawa? Na trawę nie liczę ale może mikrokoniczyna wzejdzie jak zacznie w końcu padać.


Trzy koniczynki dojrzałam dziś w różnych miejscach
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
mirkaka 09:34, 15 cze 2023


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Anda napisał(a)
Wysiałam trawnik z mikrokoniczyną, ale nie wzeszedl. Chyba za mało podlewałam. Na razie mam trawę i inne chwasty Wysieję znów na jesień.
Po mikrokoniczynie na pewno możesz chodzić na bosaka, jeśli nie kwitnie. Jeśli zakwitnie, to pszczoły i trzmiele na pewno będą mieć używanie - do następnego koszenia. Ta prawdziwa mikrokoniczyna zakwita podobnież rzadziej niż ta normalna.


Czyli tak jak myślałam, kwitnie i trzeba wtedy uważać, ale trzeba zacząć myśleć o zastępstwie trawy przy takich suszach.
Może u Ciebie nasionka ptaki wyjadły, a może faktycznie susza, mój ogrodnik kazał mi podczas kiełkowania trawy podlewać ją nawet dwa razy dziennie, masakra
Szkoda że ta koniczyna ma takie zwykłe brudne kwiaty, gdyby miała np bordowe, czy różowe, albo czystą biel, byłoby pięknie podczas kwitnienia
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 09:36, 15 cze 2023


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
ElzbietaFranka napisał(a)



Zazdroszczę pozytywnie powojników.
Cudowny bodziszek wspaniały. Chciałam zapytać czy długo go masz. Jest u ogrodnika i tak chodzę kupić nie kupić. Pewnie kupię, ale gdzie go posadzić, aby tak pięknie kwitł jak u ciebie.


Bodziszka mam wiele lat, rósł w jednej kępie i słabo się rozrastał, zdecydowałam się na podział i każda z części zaczęła bardzo ładnie rosnąć, warto go dzielić, tak jak jarzmiankę.
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 09:39, 15 cze 2023


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Iwona100 napisał(a)
Przepiękny i elegancki masz ogród. Śliczne kompozycje i widać ,że rośliny są zadbane. Jak o nie dbasz ,dajesz kompost albo inne nawozy?

Mirka chciałam zapytać czy Twój powojnik Solina ma kwiaty na całej roślinie? W zeszłym roku kupiłam ten powojnik. W tym roku jest już spory ,ale wydaje mi się ,że będzie kwitł tylko w górnej części.


Daję kompost przy sadzeniu każdej nowej rośliny, jak mam go więcej to wiosną rozsypuję pod roślinki, ale generalnie wiosną zasilam nawozami, to wszystko

Solina jak i wszystkie powojniki kwitną w górnych partiach, nogi warto czymś podsadzić, one lubią w nogach cień i chłód a w głowach słońce
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies