Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystkiego po trochu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystkiego po trochu

Kasya 21:29, 11 cze 2023


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42622
mirkaka napisał(a)
Jola pierwszy kwiatek Sibeliusa się otworzył, chyba inny niż u Vity, mnie się wydaje że miał być fioletowy, ale może jak będzie przekwitał to zmieni kolor
na razie różowy




Ładna ta różyczka
No pokusa za pokusą…
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Joku 23:41, 11 cze 2023


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12245
Kwiat bardzo mi się podoba, nawet bardziej niż to co widziałam na zdjęciach w internecie. Jeżeli mój też taki będzie (na metce stoi jak byk Sibelius) to nieważne jak ma na imię.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
vita 09:58, 12 cze 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4161
mirkaka napisał(a)
Zostaw, czyli mój jutro trochę zmieni się na fiolet
Podobnie miała Veilchenblau, Ale u Ciebie nie widać ani jednej mszycy


Czekam na fotki w pełnym rozkwicie. Himalajskie to białe pustynniki, chyba piękniejsze od tej żółtej odmiany. Mszyce? Dziwne, miałam trochę na kalinach, teraz jakoś nie widzę, gdzieś punktowo przy warzywniku widuję
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
mirkaka 19:36, 12 cze 2023


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9715
Kasya napisał(a)

Ładna ta różyczka
No pokusa za pokusą…


Ja się zarzekałam, że już róż nie kupuję, ale w tym roku kupiłam 3 szt, a wszystko to dlatego że dziewczyny zimą pokazują te cuda kwitnące
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 19:38, 12 cze 2023


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9715
Joku napisał(a)
Kwiat bardzo mi się podoba, nawet bardziej niż to co widziałam na zdjęciach w internecie. Jeżeli mój też taki będzie (na metce stoi jak byk Sibelius) to nieważne jak ma na imię.


Widziałam, że pączki ma, będziesz czekać a ja na swoje pozostałe, czyli Alden Biense i Dinky
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 19:42, 12 cze 2023


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9715
vita napisał(a)


Czekam na fotki w pełnym rozkwicie. Himalajskie to białe pustynniki, chyba piękniejsze od tej żółtej odmiany. Mszyce? Dziwne, miałam trochę na kalinach, teraz jakoś nie widzę, gdzieś punktowo przy warzywniku widuję


Jeszcze trochę na pełny rozkwit. Mnie się podobają i białe i żółte, są przepiękne. Jak mam zapamiętać że biały to himalajski?
Mszyca chyba lubi sucho i słońce , czyli u mnie jej dobrze
Ślimarów współczuję, sypiesz granulki ?
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Gosialuk 19:55, 12 cze 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5323
Mirko a co robisz, żeby ci takie wypasione pustynniki urosły?
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Joku 20:13, 12 cze 2023


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12245
Pokaż proszę tę rabatę z elatami jak zakwitną piwonie albo floksy, bo chyba któreś z nich tam rosną. Bardzo lubię ten fragment twojego ogrodu.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
mirkaka 09:08, 13 cze 2023


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9715
Gosialuk napisał(a)
Mirko a co robisz, żeby ci takie wypasione pustynniki urosły?


Gosiu, mają zrobiony drenaż, potem kompost. Co roku też podsypuję je kompostem. To wszystko.
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 09:18, 13 cze 2023


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9715
Joku napisał(a)
Pokaż proszę tę rabatę z elatami jak zakwitną piwonie albo floksy, bo chyba któreś z nich tam rosną. Bardzo lubię ten fragment twojego ogrodu.


Jolu piwonie tam rosną, majowe już przekwitły, teraz kwitną białe, potem będą funkie kwitły, tego momentu nie lubię, potem floksy i hortensje bukietowe.

dzisiaj tak wygląda ta rabata,




rosną na niej takie piwonie
pojedyncze



i pełne


mam tam jeszcze jedną, koralową, ale ona jest późniejsza, i nie pasuje mi kolorystycznie, ale nie wiedziałam gdzie ją posadzić jak kupowałam, może jeszcze kiedyś ją przesadzę
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies