Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Lifting starego ogródka

Pokaż wątki Pokaż posty

Lifting starego ogródka

Karol99 13:59, 24 lip 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
kasia_w napisał(a)
to nie jest anabelle ?

zapadlas niestety na nieuleczalna chorobę


Anabelle na pewno nie, ale podobne są do Limelight..
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Jana 14:12, 24 lip 2015


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
Piękny lifting kibicuję w poczynaniach
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
Ludwika 22:13, 24 lip 2015


Dołączył: 17 lis 2014
Posty: 552
Wkońcu udało mi się poprzesadzać rośliny na rabatach żwirowych. Zdjęć nie mam bo skończyłam jak już się zmierzchało.

Ale mam dla Was anegdotę z życia wziętą, a właściwie z naszego ogródka.

Parę dni temu nastawiłam sobie pokrzywki w wiaderku na gnojówkę.
Dzisiaj jak poszłam przesadzać te rośliny na rabatach zauważyłam, że mi to wiaderko zniknęło. Przychodzę po robocie do domu i pytam męża (bo był chwilę przede mną w ogródku) czy nie widział gdzieś tych moich pokrzyw. Na co on "to co tak śmierdziało?" Ja "no" . "No ja to wywaliłem" "czemu?" i teraz uwaga!!! "no przecież to tak śmierdziało jakąś gnojówą to wywaliłem!" XD Myślał chłopina, że to jakieś trawska z plewienia mi w wiaderku zostały, deszcz może do tego nalał i zaczęło się psuć... XD

No nic to, jutro będę musiała się udać na nowo na polowanie na pokrzywy
____________________
Ludwika - Lifting starego ogródka
iwka 15:22, 25 lip 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
ha ha życie kiedyś też tak miałam, a teraz już ma przykazane, że jak śmierdzi to ma chodzić z daleka od tego
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
amelia_b 11:09, 26 lip 2015


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 12720
Ludwika zmiany niesamowite, dawno zaglądałam a tu taki szok że hej pęknie ci to wyszło. Ja się tylko zastanawiam jak ty się dogadujesz z ciocią. ja z moją babcią (77lat)ciężko, zawsze musi gdzieś 5 groszy wsadzić, mimo że nie mieszka z nami Raz sie jej zapytałam czy jej się podoba, juz tego nie robie bo przykro mi potem było jak mnie zjechała co to za ogród, traw nawsadzałaś i na koniec dodała ogród jak ogród.
____________________
Pogubiłam się po drodze
Ludwika 23:35, 27 lip 2015


Dołączył: 17 lis 2014
Posty: 552
Zdjęcia udało mi się zrobić dopiero dziś, bo w weekend mieliśmy najazd gości

Rabata żwirowa przy furtce po wysadzeniu konwalników i hakone a dosadzeniu carexów evergold i żurawek black taffet wygląda teraz tak:


Limka, która na dzień dzisiejszy prezentuje się najlepiej


I fragment rabaty po lewej od furtki - 3 Limki i jedna niewiadomoco

Kwiatostan Limki


Kwiatostan tej dzikiej


____________________
Ludwika - Lifting starego ogródka
Ludwika 23:41, 27 lip 2015


Dołączył: 17 lis 2014
Posty: 552
I jeszcze mój Miś polarny. Straszliwie mi się podoba!

Narazie oba misie zostają w donicach. Jutro jak nie będzie padać to mam plan przesadzić ich do większych i będą sobie stały na rabacie między różanecznikami Ale powiedzcie mi, co zrobić z hortensją w donicy przez zimę? Schować pewnie, nie?

I na koniec zdjęcie ściany starego domu, z którego ostatnimi dniami zbijałam odpadający tynk Donice to masakra, wiem, nie umiem kompletnie robić kompozycji, ale bardzo chciałam tam mieć donice z roślinami Ciasno po lewej od tego kadru jest już ściana naszego domu. Też póki co kompletnie nie do pokazania, bo jak już pisałam, ocieplanie i tynkowanie domu dopiero przed nami.


____________________
Ludwika - Lifting starego ogródka
Karol99 00:00, 28 lip 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Cudne hortensje
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
malgorzata_s 06:52, 28 lip 2015


Dołączył: 01 wrz 2014
Posty: 2082
Ten stary budynek też mi się kojarzy z Włochami i wakacjami- świetny jest
____________________
Gosia-Ogródek, w którym klon osłupiał
Ludwika 22:50, 28 lip 2015


Dołączył: 17 lis 2014
Posty: 552
Ja też jestem zadowolona z efektu jaki dało obranie tej ściany z tynku, bardzo lubię ceły

Jeszcze mam kilka zdjęć, wąski, mały fragment przy chodniczku na wjazd mojej siostry (ten plac za naszymi thujami). Zrobiłam tam sobie rabatkę żurawkową

Ogólny widok na środkowy pas nasadzeń



A tu jestem w szoku jak pięknie rozrosły się gracillimusy Uwielbiam je!


____________________
Ludwika - Lifting starego ogródka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies