Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Lifting starego ogródka

Pokaż wątki Pokaż posty

Lifting starego ogródka

Juzia 20:31, 15 lip 2015


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38676
WoooW!
Ale zmiana!

Wrzuć w wątek metamorfozy! Koniecznie!

____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
mikami 20:38, 15 lip 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 689
Oj co wejdę do Ciebie to coś nowego a Twój przedogródek wygląda bardzo fajnie podobają mi się Twoje lampy są super
____________________
Mirela - Marzenie o nowoczesnym ogrodzie
iwka 22:25, 15 lip 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
u mnie konwalnik po dwóch latach wypuścił dużo młodych, niektóre to nawet i 20 cm dalej, warto poczekać
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Ludwika 22:44, 16 lip 2015


Dołączył: 17 lis 2014
Posty: 552
Przyszły dzisiaj zamówione roślinki. Tym razem jestem bardzo, bardzo zadowolona z internetowych zakupów. Przysłano mi ładne rośliny w dobrej kondycji. No i super porządnie zapakowane!


Tylko teraz mam zagwozdkę, co z nimi zrobić... bo...

Żurawki black taffet miały wymienić 3 konwalniki z tej rabaty


bo ten konwalnik przy furtce uznałam parę dni temu za nierokujący.
Dosłownie chwilę po zrobieniu zamówienia w necie odkryłam, że mój zdechlak ze środka puścił nowe listki ... żeby było śmieszniej, konwalnik, który mi padł na DRUGIEJ żwirowej rabacie, któremu już nawet poobcinałam wszystkie suche liście, żeby nie straszył TEŻ PUŚCIŁ nowe listki! To już dzisiejsze odkrycie
No i teraz nie wiem, co robić, czy dać tym czarnuchom szansę, czy jednak przy furtce zmienić je na żurawy, jak planowałam... konwalniki wyglądają narazie bardzo mizernie, a żurawki od razu dadzą lepszy efekt, więc wymiana mnie kusi... Ale zaś boję się, że jak wysadzę do doniczek te biedaki konwalniki to się obrażą i mi jednak wezmą i zdechną/
____________________
Ludwika - Lifting starego ogródka
Ludwika 22:44, 16 lip 2015


Dołączył: 17 lis 2014
Posty: 552
Przyszły dzisiaj zamówione roślinki. Tym razem jestem bardzo, bardzo zadowolona z internetowych zakupów. Przysłano mi ładne rośliny w dobrej kondycji. No i super porządnie zapakowane!


Tylko teraz mam zagwozdkę, co z nimi zrobić... bo...

Żurawki black taffet miały wymienić 3 konwalniki z tej rabaty


bo ten konwalnik przy furtce uznałam parę dni temu za nierokujący.
Dosłownie chwilę po zrobieniu zamówienia w necie odkryłam, że mój zdechlak ze środka puścił nowe listki ... żeby było śmieszniej, konwalnik, który mi padł na DRUGIEJ żwirowej rabacie, któremu już nawet poobcinałam wszystkie suche liście, żeby nie straszył TEŻ PUŚCIŁ nowe listki! To już dzisiejsze odkrycie
No i teraz nie wiem, co robić, czy dać tym czarnuchom szansę, czy jednak przy furtce zmienić je na żurawy, jak planowałam... konwalniki wyglądają narazie bardzo mizernie, a żurawki od razu dadzą lepszy efekt, więc wymiana mnie kusi... Ale zaś boję się, że jak wysadzę do doniczek te biedaki konwalniki to się obrażą i mi jednak wezmą i zdechną/
____________________
Ludwika - Lifting starego ogródka
Ludwika 22:49, 16 lip 2015


Dołączył: 17 lis 2014
Posty: 552
W środku tej żwirowej rabaty przy furtce są - wierzcie lub nie - 3 sadzonki hakonechloa macra all gold. Tylko to też z poprzedniego zamówienia i mizerne okropnie. Zamówiłam więc carex evergold i planowałam je wymienić. Tylko że z głupoty położyłam doniczki na rabacie z korą i motyla noga, mi się spodobało ... I teraz kombinuję, czy by hakone zastąpić zamiast carexami to tymi żurawkami a Carexy wkopać między tjujki kuleczki w korze
Aha, bo zapomniałam! Jeszcze mam 3 sadzonki Lawendy 'Hidcote Blue Strain ... więc teraz myślę, czy by zamiast słabej hakone te lawendy a na brzegach zamiast słabych konwalników - żurawki...


Co myślicie?

A na koniec zajawka tego, co robię ostatnio ... (chodzi o lewą część kadru )
____________________
Ludwika - Lifting starego ogródka
malgorzata_s 06:55, 17 lip 2015


Dołączył: 01 wrz 2014
Posty: 2082
Przy rabacie frontowej bym połączyła żurawki i konwalnika, pasują do siebie kolorystycznie.

Evergoldy wyglądają pięknie przed hortensjami taka kompozycja jest w wątku: Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem
____________________
Gosia-Ogródek, w którym klon osłupiał
Juzia 07:23, 17 lip 2015


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38676
Elewację robisz?
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Wichura4ad 12:45, 17 lip 2015


Dołączył: 13 lis 2012
Posty: 153
Witaj. Wpadłem się przywitać zaciekawiony nazwą Twojego wątku, a tu takie zmiany . Nie nazwałbym tego liftingiem tylko generalną zmianą. Piękna metamorfoza Zaznaczam i będę śledził z ciekawością .
____________________
Piotr
kasia_w 12:50, 17 lip 2015


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920


A na koniec zajawka tego, co robię ostatnio ... (chodzi o lewą część kadru )



Toskania normalnie
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies