Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Lifting starego ogródka

Pokaż wątki Pokaż posty

Lifting starego ogródka

iwka 15:55, 17 lip 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
kasia_w napisał(a)



Toskania normalnie


ha ha też mi się tak skojarzyło
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Ludwika 23:46, 17 lip 2015


Dołączył: 17 lis 2014
Posty: 552
Wichura4ad napisał(a)
Witaj. Wpadłem się przywitać zaciekawiony nazwą Twojego wątku, a tu takie zmiany . Nie nazwałbym tego liftingiem tylko generalną zmianą. Piękna metamorfoza Zaznaczam i będę śledził z ciekawością .


Witaj, na początku miał być lifting ale mąż (główny sponsor) powiedział "jak robić to porządnie" no i zmiany są dość duże cieszy mnie to bardzo a jeszcze bardziej jak jest to doceniane Dziękuję za wizytę i zapraszam jeszcze nie raz Pozdrawiam!
____________________
Ludwika - Lifting starego ogródka
Ludwika 23:47, 17 lip 2015


Dołączył: 17 lis 2014
Posty: 552
kasia_w napisał(a)



Toskania normalnie


no mam już obsadzone 3 donice (totalny misz masz w nich mam, ale cieszą mnie jak nie wiem co) i będą sobie stały pod tym murkiem jak z nim skończę ... Taka polsko-śląska Toskania home-made
____________________
Ludwika - Lifting starego ogródka
Ludwika 23:52, 17 lip 2015


Dołączył: 17 lis 2014
Posty: 552
A ze ścianą rozchodzi się o to, że nasz dom ciasno przylega do stuletniego, drewnianego domu. W odległości ok. 1,5 metra od ściany naszego domu stoi taka domurowana część tego starego. I o ile ta drewniana część dalej jest piękna, to z tej murowanej odłaziła już farba i tynk. Wyglądało to strasznie... no ale pod spodem była cegła... I tak od 3 dni sobie z młoteczkiem otrzaskuję ten tynk do tego cegły właśnie Na zdjęciu jeszcze jest cała ta ściana biała od tynku i prochu, będę to potem chyba musiała wodą potraktować, żeby pomarańcz cegieł wyszła.

Dodam jeszcze tylko, że ten dom zamieszkiwał mój wujek, który nie żyje już od kilkunastu lat. I od tego czasu dom stoi pusty i niestety nieszczeje, a na wyremontowanie go nikogo z nas nie stać, bo to byłby koszt porównywalny z budową nowego ... :/ Ale marzę sobie, że za 20 lat jak spłacimy kredyt za remont naszego domu i nie będę wiedziała co z kasą zrobić, to sobie go odpicuję i będzie taką perełeczką... A co, marzenia wolno mieć, nie?
____________________
Ludwika - Lifting starego ogródka
Juzia 09:46, 18 lip 2015


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38677
Ludwika napisał(a)
A co, marzenia wolno mieć, nie?


Nawet trzeba!

____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Luki 11:11, 18 lip 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
No no jak się ślicznie i czyściutko zrobiło
Ja bym zrobił tak. Hakone wysadził z tej rabaty bo i tak będzie się palić, All Gold nie będzie dobrze rosła w słońcu. Konwalnik zastąpił żurawkami szkoda, że nie ma ich pięć, ale też dobrze będzie wyglądać, i posadziłbym do nich tą lawendę, będzie to ładnie współgrać. Evergold niby żółty przy tych kulkach, ale też takie połączenie dwóch odcieni żółtego mi się podoba, więc jak już tam stoi i to zestawienie na korze Ci odpowiada to nic tylko sadzić
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
kasia_w 12:20, 18 lip 2015


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
Ludwika napisał(a)
A ze ścianą rozchodzi się o to, że nasz dom ciasno przylega do stuletniego, drewnianego domu. W odległości ok. 1,5 metra od ściany naszego domu stoi taka domurowana część tego starego. I o ile ta drewniana część dalej jest piękna, to z tej murowanej odłaziła już farba i tynk. Wyglądało to strasznie... no ale pod spodem była cegła... I tak od 3 dni sobie z młoteczkiem otrzaskuję ten tynk do tego cegły właśnie Na zdjęciu jeszcze jest cała ta ściana biała od tynku i prochu, będę to potem chyba musiała wodą potraktować, żeby pomarańcz cegieł wyszła.

Dodam jeszcze tylko, że ten dom zamieszkiwał mój wujek, który nie żyje już od kilkunastu lat. I od tego czasu dom stoi pusty i niestety nieszczeje, a na wyremontowanie go nikogo z nas nie stać, bo to byłby koszt porównywalny z budową nowego ... :/ Ale marzę sobie, że za 20 lat jak spłacimy kredyt za remont naszego domu i nie będę wiedziała co z kasą zrobić, to sobie go odpicuję i będzie taką perełeczką... A co, marzenia wolno mieć, nie?



Nawet trzeba marzenia mieć. Jeśli mogę coś doradzić z cegła -mam w biurze w starej kamienicy ceglane ściany.Po oCzyszczeniu potraktowalismy je zwykłym impregnatem tytan bez rozcienczania.Są specjalnie do cegły ale bardzo drogie a tytan też daje radę.A potem bluszcz roze piękne i bajka ...Powodzenia


____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
Ludwika 12:52, 18 lip 2015


Dołączył: 17 lis 2014
Posty: 552
Luki napisał(a)
No no jak się ślicznie i czyściutko zrobiło
Ja bym zrobił tak. Hakone wysadził z tej rabaty bo i tak będzie się palić, All Gold nie będzie dobrze rosła w słońcu. Konwalnik zastąpił żurawkami szkoda, że nie ma ich pięć, ale też dobrze będzie wyglądać, i posadziłbym do nich tą lawendę, będzie to ładnie współgrać. Evergold niby żółty przy tych kulkach, ale też takie połączenie dwóch odcieni żółtego mi się podoba, więc jak już tam stoi i to zestawienie na korze Ci odpowiada to nic tylko sadzić


Kurcze, też brałam pod uwagę opcję, żeby na środku zamiast hakone zrobić wysepkę lawendową a na brzegach żurawki zamiast boroków-konwalników ...
tylko właśnie się bałam, że jak dam carexy przed kulki-thujki to będzie za duży misz masz kolorystyczny, aczkolwiek napewno bardzo fajnie się one odcinają od kory...

Narazie myślę, bo sadzić będę dopiero po weekendzie jak może upały zelżeją i jak kupię ziemię

Dzięki za pomysł !
____________________
Ludwika - Lifting starego ogródka
Ludwika 12:54, 18 lip 2015


Dołączył: 17 lis 2014
Posty: 552
kasia_w napisał(a)



Nawet trzeba marzenia mieć. Jeśli mogę coś doradzić z cegła -mam w biurze w starej kamienicy ceglane ściany.Po oCzyszczeniu potraktowalismy je zwykłym impregnatem tytan bez rozcienczania.Są specjalnie do cegły ale bardzo drogie a tytan też daje radę.A potem bluszcz roze piękne i bajka ...Powodzenia




Kasiu, a ten impregnat jest tylko żeby impregnować (bo jakieś zabezpieczanie tego muru nie jest konieczne, on za jakiś czas i tak idzie do rozbiórki) czy może "wyciąga" przy okazji też kolor z tych cegieł? Bo mi w sumie tylko na tym będzie zależeć
____________________
Ludwika - Lifting starego ogródka
kasia_w 14:35, 18 lip 2015


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
tak on zdecydowanie wyciąga kolor i powoduje że cegła się mniej sypie, daje taki ładny lekki połysk. Na pewno nie daje takiego efektu impregnacji na wilgoć, jak ten specjalny do cegły na zewnątrz ( taki mamy na ogrodzeniu i kawałek pomalowania kosztował chyba z 5stow )Z tego co pamiętam tytan nie jest drogi.
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies