Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Lifting starego ogródka

Pokaż wątki Pokaż posty

Lifting starego ogródka

Wichura4ad 23:59, 18 lip 2015


Dołączył: 13 lis 2012
Posty: 153
Ludwika napisał(a)


Witaj, na początku miał być lifting ale mąż (główny sponsor) powiedział "jak robić to porządnie" no i zmiany są dość duże cieszy mnie to bardzo a jeszcze bardziej jak jest to doceniane Dziękuję za wizytę i zapraszam jeszcze nie raz Pozdrawiam!


No widzisz bo my faceci tak mamy jak coś robić to porządnie
Pozdrowienia dla eMa
____________________
Piotr
Ludwika 23:02, 23 lip 2015


Dołączył: 17 lis 2014
Posty: 552
Upał okrutny na Śląsku!!! Ciągle mam żurawki nie wsadzone i konwalniki nie poprzesadzane, czekam na lepsze okoliczności pogodowe i większe chęci ...

Narazie posadziłam tylko do kory jednak 3 lawendki, bo uznałam, że tam się przyda kropla koloru a na rabacie żwirowej dałam carexy, bo tam kolor będą dawały żurawki.

Część hortensjowa wygląda na dzień dzisiejszy tak:




Wkleję Wam jeszcze zdjęcie tej dziwnej Limki. Coraz bardziej się przekonuję do teorii, że jednak coś innego mi przysłali niż Limkę ... listki ma o połowę mniejsze i znaaacznie wcześniej niż pozostałe zakwitła. No i kwiat jest niemal od początku bielutki a limki mają takie jednak lekchno zielonkawe, nie? Zobaczcie, proszę i oceńcie co to może być za odmiana.

____________________
Ludwika - Lifting starego ogródka
Efffa 23:04, 23 lip 2015


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
Pięknie!
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
Karol99 23:10, 23 lip 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Super!
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Ludwika 23:12, 23 lip 2015


Dołączył: 17 lis 2014
Posty: 552
Jak widać, ta dziwna ma już cały rozwinięty kwiatostan i to od kilku dni podczas gdy z pozostałych pięciu najbardziej zaawansowana wygląda tak:


A wczoraj pojechałam do pobliskiej szkółki po żurawki dla znajomej w prezencie i oprócz żurawek przytargałam dla siebie dwa misie polarne... nie mam ich kompletnie gdzie wsadzić, ale musiałam je wziąć, no... Czy to się da jakoś leczyć, czy coś...?

jeden z dwóch moich Miśków
____________________
Ludwika - Lifting starego ogródka
kasia_w 23:22, 23 lip 2015


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
to nie jest anabelle ?

zapadlas niestety na nieuleczalna chorobę
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
Ludwika 23:30, 23 lip 2015


Dołączył: 17 lis 2014
Posty: 552
kasia_w napisał(a)
to nie jest anabelle ?

zapadlas niestety na nieuleczalna chorobę


a anabelle nie mają bardziej kulistych kwiatostanów? Bo tu może nie widać, ale ten mój ma jednak stożkowy kształt.

Obawiam się właśnie, że to nieuleczalna przypadłość...
____________________
Ludwika - Lifting starego ogródka
Luki 23:36, 23 lip 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Jak raz się wpadło w chorobę to umarł w butach, nie znaleziono żadnego skutecznego leku

Bardzo ładne hortensje kupiłaś, z takich krzewów szybko robią się ładne i gęste okazy, grunt to mocno przyciąć wiosną

Na hortensjach dobrze się nie znam, ale widać, że sadzonka była zabiedzona, słabo cięta to bardzo możliwe , że zachowuje się inaczej niż dobrze pielęgnowana roślina.
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Juzia 23:38, 23 lip 2015


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38688
To może być limka....zależy od tego czy były pędzone, gdzie stały, jaką mają ziemię w doniczce....
W tym roku kupiłam Limki i też mają małe listki i kwiaty bardziej rozwinięte, a moje stare Limki wyglądają inaczej.

Musisz poczekać do przyszłego roku
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
malgorzata_s 09:07, 24 lip 2015


Dołączył: 01 wrz 2014
Posty: 2082
Może to little lime.
____________________
Gosia-Ogródek, w którym klon osłupiał
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies